Rochia de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Rochia de mireasa II

Post by SuperBride »

e draguta rochita,
dar nu stiu de ce spune in anunt ca "in Moldova asa rochii nu-s", pentru ca eu personal am probat la Beatrice ceva din colectiile lui Justin Alexander


ImageImage
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by Alintush »

eu am 1.70 inaltimea...si am tocuri de 10 cm...asa ca mireasa voi fi de 1.80 :oops: aproape ca mirile...sper sa nu-l intrec...
tu ce inaltime ai...dar Ludmina?


Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Rochia de mireasa II

Post by Ludmi »

Vad ca ne-am adunat aici fete inalte :D Eu am 1.73 si tocurile le aveam mai mult de 10cm, din fericire sotul mai avea rezerva vreo jum de cap ;)


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa II

Post by CristinaB »

SuperBride wrote:e draguta rochita,
dar nu stiu de ce spune in anunt ca "in Moldova asa rochii nu-s", pentru ca eu personal am probat la Beatrice ceva din colectiile lui Justin Alexander
Poate anume acest model din colectie nu este..


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by RoDiNkA »

Norocoaselor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P eu visez sa fiu mai inalta ca sa ma privesc mai armonios cu VS la nunta....de fapt, ii palce statura mea micuta pentru el 8-)
Dar vreau sa fiu frumoaaaaaaaaaaasa si cu ceva mai inalta in ziua nuntii! :mrgreen: Eh, norocoase mai sunteti :)


Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Rochia de mireasa II

Post by aretina »

RoDiNkA wrote:Norocoaselor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P eu visez sa fiu mai inalta ca sa ma privesc mai armonios cu VS la nunta....de fapt, ii palce statura mea micuta pentru el 8-)
Dar vreau sa fiu frumoaaaaaaaaaaasa si cu ceva mai inalta in ziua nuntii! :mrgreen: Eh, norocoase mai sunteti :)
Mai sunt mirese josute, eu nici nu scriu ce înălţime am căci sunt f. josuta mirele la fel nici tocuri nu îmi pot lua căci voi fi mai înaltă decît VS. Niciodată nu mi-au plăcut miri josuti, eu mereu îmi închipuiam mirii ambii înalţi frumoşi. :)


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by RoDiNkA »

Eu am 1.62, iar sotul la 1.90...mdia...cum imi zice el mie "copkil" :mrgreen: Aretina, pai si tu esti norocoasa!!! Nu te vei chinui cu tocuri inalte, te vei simti comod toata nunta, fara sa obosesti si te vei putea distra si savura nunta la maximum!!! ;)


Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Rochia de mireasa II

Post by aretina »

RoDiNkA wrote:Eu am 1.62, iar sotul la 1.90...mdia...cum imi zice el mie "copkil" :mrgreen: Aretina, pai si tu esti norocoasa!!! Nu te vei chinui cu tocuri inalte, te vei simti comod toata nunta, fara sa obosesti si te vei putea distra si savura nunta la maximum!!! ;)
Dezvalui secretul eu am 1,64 eeeeee sunt mai înaltă, :D , dar el are 1.70 deci practic nu pot să am tocuri, fiindcă vreau voal de ăla infoiat, eu sunt topită după tocuri, la sărbători oricum mă incalt în tocuri.


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Rochia de mireasa II

Post by DanielaG »

Alintush eu am 1.77 si voi avea tocuri +voal infoiat...oricum mirele are 1.88 va fi ok...tokuri nu iau inalte ceva moderat .....dar rokita e scurta sigur pt mine....fiindca e S da si ea e mai josuta ca mine...speram insa rokia sa fie mai mare...poate mai lunga...
Intr-adevar la Beatrice am vazut si eu rochie Justin A...dar pe aceasta nu,oricum preturile acolo is cam piparate,as vrea sa gasesc si eu modelul meu la cineva care a fost mireasa si sa mi-o inchirieze cu vreo 400 euro in lok sa le dau acolo 800 pe aceeasi kirie :(


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by heliga »

eiii aretina kind ai spus josuta ma gindeam vri-un metru cincizeci,dar 1,64 e normal si sotul 1 .7 tot .eu imi pare ca am fost putina mai inalta ca sotul meu la nunta si lui tare nu-i place chestia asta :D eu am 1,70 si el undeva 1,74 .eu personal nu am probleme cu asta.


Image
Image
Locked