Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by RoDiNkA »

NaThAlia, se vede ca ai avut o nunta vesela si frumoasa si maaaaaaaaaaaaaaaare, felicitari!!!! Dragoste si fericire deplina si enorma familiei voastre! :P


Image
Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Re: Dupa nunta......

Post by Ingutza »

Am sa incerc si eu sa va povestesc cum au fost cele 3 zile de sarbatoare ale noastre:
Prima zi vineri-Cununia (08.06.2012)Ne-am trezit ambii de dimineata,(caci noi locuim impreuna deja de 3 ani),eu am plecat la salon sa imi fac coafura si makiaj,intre timp mirele se aranja acasa,apoi venind eu acasa ma astepta deja vornicica ca sa ma ajute sa ma imbrac si sa ma aranjez,la ora 12.30 au venit nasii sa ne i-a la biserica,cununia a durat credca undeva 45 min,dar a fost atit de bine,ambii am simtit o liniste sufleteasca,preotul a vorbit atit de calm si cu un simt al umorului foarte adecvat pentru biserica.Dupa cununie am plecat cu rudele si nasii la un restaurant unde am luat masa,apoi am facut citeva poze.Seara deja am iesit la o plimbare ca sa ne acumulam forte pentru a 2 a zi.
A doua zi-Nunta(09.06.2012)Dimineata m-am trezit cu ajutorul unei cafelute,la ora 7 eram deja la salonul Sophie,acolo m-am umplut cu o dispozitie buna,Neli C. cu Victoria S. sunt atit de bravo,stiu cum sa se compoarte cu o mireasa,acolo au venit si echipa graff-studio,au intirziat vreo jumate de ora,k deja ma inervasem,eram gata tot aranjata si ei inka nu erau prezenti,apoi mi-au facut niste poze,filmari...Intre timp mirele cu tot tineretul ma astepta pe mine sa vin de la salon.Noi am inkiriat un apartament,de unde s-au facut filmarile si tot de acolo am iesit ca mire si mireasa.Cum am ajuns la apartamet,am servit cu mirele si vorniceii cite un paharel de koniak,asta asa p/u dispozitia de zi. :) si parca totul a inceput a merge bine,am facut filmari,poze.Eram cu zimbetul pina la urechi,numai glume si felicitari din partea tineretului.Dupa asta ne-am urcat cu totii prin masine si am mers la Gradina Botanica si am mai facut poze si filmari.Acolo la fel am ciocnit cu sotul si tinerii cite un pahar de sampanie,chiuiala si dispozitie buna.Seara am ajuns la restaurant la orele 17.45,si deodata mi-a atras atentia decorul facut de Sorina,care mi-a placut mult,apoi deodata au inceput a veni oaspetii cu totii organizat,am intimpinat oaspetii,apoi prima masa si dansuri cite mai multe,ne-am distrat impreuna cu sotul foarte foarte bine,am avut o dispozie super buna.Nasii,tineretul si toti oaspetii au dansat de minune a fost distractie la maxim.A urmat si primul dans,dupa care am primit multe cuvinte de lauda si asta numai datorita coregrafului nostru care ne-a invatat.Din partea restaurantului am avut ca surpriza pe Ian Raiburg,care a facut o veselie mare,invitatii nostri au ramas placut surprinsi,am mai avut o surpriza din partea lor,cind s-a adus frigaruiul cald,au stins luminile in sala si au intrat toti chelnerii cu platoul in mina si cu flacara de foc in el,cu totii au mers intr-un ritm atit de frumos si au servit oaspetii.Mincarea,deservirea si organizarea a fost la un nivel foarte inalt de catre Sala de Aur.La masa mare banii sau colectat in plicuri si a fost foarte bine,am cistigat mult timp pentru dansuri,au vorbit si ne-au felicitat doar cei care au dorit.Colegii mei de liceu,facultate me-au dedicat cintecul "Colega mea",a fost foarte emotionant.Am avut si discoteca retro anii 80',la care noi mirii impreuna cu nasii si vorniceii am dansat de ne tremurau picioarele :D .Dupa a urmat si aruncarea buketului si scoaterea jartierei de pe piciorul meu de catre mire,moderatoarea a pus mirele sa imi danseze cu jartiera in fata mea pe un dans senzual si sexi,a fost super.Dupa a urmat taierea tortei si dezbracatul miresei.Moderatoarea a fost bravo,a vorbit destul de frumos si nu cu multe vorbe in plus.Credca v-am plictisit deja cu istoria mea...Si deja la a treia zi la zeama,am fost in padure la iaz,am comandat zeama la toti si cu mincarea ramasa de la nunta si am mai sarbatorit inka odata pina seara tirziu.Asa deci am avut 3 zile de neuitat,cu multe amintiri frumoase,pe care as vrea sa le mai repetam impreuna cu sotul.


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Dupa nunta......

Post by Katina »

superba povestioara si ma bucur ca ati avut 3 zile de neuitat ca in povesti ,asa sa fie si viata plina de bucurii si numai zambete pe fetele voastre ... :P :P :P


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Dupa nunta......

Post by DanielaG »

felicitari ingutza...iti dorim eternizarea acestor 3 zile minunta...sa sa va fie viata tot atit de dulce :P


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Dupa nunta......

Post by natallliap »

Foarte frumos Ingutza! M-am emotionat. Se vede ca v-ati distrat, la sigur ramine o zi de neuitat pentru voi!!!


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by perla »

Felicitari, si casa de piatra...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by RoDiNkA »

Iata asta da, inteleg nunta ca la moldoveni, 3 zile sarbatorite! Super, Ingutza! Felicitari!!! Nu m-am plictisit deloc, chiar citeam cu entuziasm! Ma bucur pentru tine, pentru voi, pentru ca ati avut o nunta atit de frumoasa, implinita si vesela!!! Casa de piatra, sa aveti o familie mare si frumoasa, casnicie trainica, dragoste si fericire enorma!!! :P


Image
Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Re: Dupa nunta......

Post by Ingutza »

Multumesc fetelor,va doresc si voua viata fericita.


Image
maricika
Posts: 119
Joined: 18 Sep 2011, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by maricika »

Ingutza felicitari intradevar ai fost foarte frumoasa,zic asta fetelor deoarece chiar am fost la nunta dar din partea nasilor,ati avut o nunta foarte frumoasa!!!


maricika
Posts: 119
Joined: 18 Sep 2011, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by maricika »

Salut miresuicelor,eu imi cer scuze ca intru asa rar,dar vreau sa va povestesc si eu cum a parcurs cel mai important eveniment!!!O sa incep cu ziua de 16 mai,mam sculat pe la 5 dimineatza am luato pe mamica si am zbughito la coafura,coafura am facuto la Sergiu Bacioi si make-upul la Iuliana Sandu,mam sculat prea tirziu si intirziam si pentru prima data in viata am dat si eu mita la nenea politai,aveam viteza si nu ma salvat ca iam zis cas cu fataua in portbagaj!!!noi traim de multi ani impreuna dar am hotarit sa ma ia mireasa de acasa de la tara,am ajuns la coafura si fetelor mam incredintat lor,va zic pe cuvintul meu de onoare,ca nu leam zis ce doresc,leam zis faceti ce doriti ca am incredere,(de mai mult timp imi fac la ei si am hotarit sa nui schimb),fetelor am ramas foarte multumita,parca nici nu eram eu...am iesit de la salon pe la 9 am luat vornicica si am plecat acasa,drustele mau ajutat sa ma imbrac si asteptam mirele,au venit 10 motociclisti doua decapotabile una alba si una neagra,si vreo 6 masini luxoase,cind am vazut pe fereastra apoi mau dat lacrimile,si ma uitat pe fereastra cum mirele rascumpara mireasa,dar s-a pregatit din timp,a cumparat ciocolate in forma de bani,asa ca nu ia mers vornicicai,a fost totul organizat,si am plecat cu totii la manastirea Curchi,am avut o slujba foarte frumoasa,si cum am iesit la poze a inceput a ploua foarte tare,unii zic ca aduce fericire,sa dee domnul!dupa cununie am plecat cu totii la restuarant Perla Royal acolo am facut comanda de o masa la 40 persoane,dar au fost 50,nu a fost o problema,am incaput,si acolo am chefuit si am dansat,super a fost am avut parte de o masa foarte bogata!!!
Si pe 18 mai nunta,la restuarantul Noroc,mam sculat pe la vreo 8 mam dus la restuarant sa duc toate maruntisurile,si tot odata sa vad cum incepe decorul ca am depus multa munca si retraieli pt decorul meu,pe acesta am pus cel mai mare accentul,am vazut ca merge totul bine,mam dus dupa buchet si apoi la coafura ,tot la ei am facut,dupa care am plecat acasa ca ma asteptau fotografii,Liviu Parfeni si Andrei Turcanu,acolo deacum mau ajutat sa ma imbrac si soacramea nia zapravlit cu cite 50 de gr de coniac pe toti si pe fotografi ,in orice caz a scos tot stresul!am mai facut poze tot felul neam intilnit cu nasii si am plecat la sala la 5,fetelor cind am intrat si am vazut ce frumos era apu navem aer,ca tokmai acei de la sala au zis ca inca ei nu au vazut asa ceva!acolo neau intilnit Andrian Ursu cu formatia lui,el a fost moderator,si dansatorii cu pinica si sare!!dupa care au inceput a veni oaspetii,si toti punctuali macar ca a fost vineri,am avut 220 persoane,si cind intimpinam oaspetii deodata ne fotografiam cu ei,si tot pozele cu rame din stecla au fost si marturiile,numai ca putin am dato in bara,noi din timp am forbit cu o tipografie ca o sa le aducem flasul cu poze,dar compul lor nu vedeau nimik inafara de 40 de poze,va dati seama ce rusine,numai 40 de pereki siau luat pozele,la restul deacum leam dat dupa nunta,dar oricum a fost neplacut toti intrebau undes ramcile lor si tot asa,dar pina la urma neam lamurit!Afara am intilnit oaspetii ,am avut un fourschete deosebit,am luat o doamna speciala cu furschetul,a muncit o noapte,la noi tema nuntii a fost legat de fluturi,si totul a fost in fluturi foarte frumos,in hol unde era acest fourset era un ecran unde arata pozele noastre de la inscriere,noi inscrierea am facuto in martie.S-a inceput prima masa,si tot asa ...am luat ca oaspete pe zinaida julea,si cum multi zic ca ea nu prea la nunti apoi pot sa zic ca la mine a facut veselie mare,toti au dansat,unu nu era pe scaun,dupa a fost retro si la sfirsit am luat si tiganii pe Satritza,acestia in genere ,mam descaltat si dansam descultza,detalii nu mai povestes ca e mult de povestit!!!apropo am uitat,cind neam asezat la prima masa am aratat un clip cum am facut cunostintza foarte emotionant ,lam facut cu o saptamina inainte,daca doriti uitativa ,e fix asa cum am facut noi cunostintza,la toti lea placut sincer eram care plingeau cit de emotionant a fost,dansul lam dansat inainte de masa mare,foarte frumos,da a neau rugat sal dansam de doua ori.Dupa care a mers masa mare,desigur in plicuri,vorbea cine dorea,am avut prieteni din toate colturile europei au vorbit foarte frumos si ziceau niste momente ce ma emotionau enorm,dupa care leam facut cide un dar la parinti de multumire si cu ocazia implinirii a unei date rotunde de casatorie,ei nu sau asteptat si au ramas portret.dupa care buchetul,dezbracarea ,torta,si dansuri pina la 5,nam propustit nici un dans,de furat nu sa primit sa ma fure,am simtit totul de la a la z,si nu pot sa zic ca a trecut repede,a trecut taman asa cum trebuia,ca tokmai la sf cind ne duceam acasa sotul ma sarutat si mia zis ca draga mea intradevar ai organizat o nunta asa cum ai dorit tu!!!
a doua zi pe la orele 2 am plecat la restuarant,am facut zeama la restuarantul Codru,au fost la 40 de persoane,a fost foarte vesel,sint care au venit cu iepuri de a fata,ca cind sa ne inmultim si noi,cu matura cu tazuri,a fost foarte vesel.dupa care am avut multi oaspeti din rominia si am mai stat cu ei,foarte tare doream sa plecam in luna de miere,dar am fost invitati la nunta lui Ingutza si de asta am plecat pe 10 iunie,deabea neam intors,si am hotarit sa ma impart cu emotile care leam trait,acum si citeva poze,daca aveti intrebari intrebati!!!


Post Reply