Coafura si make-up

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by nuntajimdo »

bride2011 wrote:
naddya_p wrote:Buna din nou!!!!!! am telefonat astazi si pe Ion si pe Gabi....2000 lei coafura si 800 makiaj...daca sa vina de dimineata se mai akita 50 % din suma -coafura 3000 si makiaj 1200. :shock: :shock: :shock: :shock:


Pipets :shock:
ujas, ma intreb da ei au simtul limitei Image


Zebra Verde
Posts: 66
Joined: 15 Feb 2011, 00:00
Location: Amsterdam

Re: Coafura si make-up

Post by Zebra Verde »

lesika1984 wrote:
bride2011 wrote:
naddya_p wrote:Buna din nou!!!!!! am telefonat astazi si pe Ion si pe Gabi....2000 lei coafura si 800 makiaj...daca sa vina de dimineata se mai akita 50 % din suma -coafura 3000 si makiaj 1200. :shock: :shock: :shock: :shock:

Pipets :shock:
ujas, ma intreb da ei au simtul limitei Image
Adica cum, aproape 300 de euroi doar pt asta? Da ei nu tot in Moldova traiesc? Eu nu inteleg cum isi permit oamenii astia sa ceara mai mult de un salariu mediu pe economie pt 3 ore de lucru.

eu sincer desi am rezervat deja jumate pt nunta, inca ma mai enervez din cand in cand si asa-mi vine sa nu mai fac nimic.


katea
Posts: 36
Joined: 13 Jan 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by katea »

acest gind il am si eu tot mai des(imi pare rau ca mam apucat de nunta)tinind cont ca de tot ma ocup numai eu Image


naddya_p
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by naddya_p »

eu la care saloane am fost vad ca la Afrodita mi-au cerut 1600 lei (cel mai putin).
Asta impreuna cu make-up si +350 lei ca vine inainte , adica pe la 7:00......si asta tot face 1600lei


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

coafura si make-up

Post by tasa84 »

da fetelor, este asa o problema ca ba nu-ti gasesti un coafor profesional, dar dac il gasesti ap iti pui miinele in cap si te gindesti oare de unde sa mai cauti niste bani, ca n-o sa-ti ajunga :( :( :(


naddya_p
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by naddya_p »

:x :x :x :x :x Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


mireaska
Posts: 21
Joined: 05 Jan 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by mireaska »

dreamscape wrote:Super, cred ca va fi ceva foarte frumos! Noi vom fi de toti 60 cu tot cu mire si mireasa, fara nanasi, parintii sotului nu mai sunt...asa ca va fi ceva de tipul unei petreceri pentru cei mai apropiati...din moment ce suntem deja casatoriti, am vrut sa facem ceva si in Moldova de dragul parintilor mei, ca stiti cum e la noi...deci va fi super intim, deci vreau sa fie muzica buna, dar avind oaspeti foarte diferiti si luind in consideratie ca mie nu prea imi place muzica populara, nu am idee cum voi alege muzicantii.... Image Image Image
la noi va fi igor sirbu si celalalt igor de la akord,dar noi vom plati 600 euro pt ambii si igor sirbu va conduce nunta,deja muzicanti de baza am luat pe altcineva,si vom plati 1500 euro


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by dreamscape »

Mireaska felicitari cu alegerea facuta! In momentul cind te decizi cu restaurantul, muzica si foto/video, cred ca ti se ia o piatra de pe inima...


Elena RuR
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Elena RuR »

Mda, preturile la noi in MD se fac mai piparate de zi ce trece, inebuneste lumea cu totul!!!! :( :( :evil: :evil:


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by o fosta mireasa 2 »

Fetelor,eu personal cu coafura si make-up-ul am facut in felul urmator: mi-a recomandat cineva pe o domnisoara de la un salon din Chisinau, bine ca nu este foarte renumita ca ceilalti, dar isi face bine treaba...respectiv m-am inteles cu ea sa vina acasa...si o sa-mi ia jumate de pret de cit ia la salon adica 500 lei,coafura(la salon este 1000).Plus ca a fost de acord sa vina la 110 km de Chisinau(ca eu nu fac nunta in Chisinau),desigur ii achit transportul....oricum...imi iese mult mai ieftin luind in consideratie ca o sa-mi faca coafura nu doar mie,dar inca vreo 4...
Asa ca vedeti si voi poate gasiti pe cineva care sa fie de acord sa vina acasa ;)


Locked