Sala de nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
any0988
Posts: 65
Joined: 26 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunţi

Post by any0988 »

Fetele care sunt in cautarea unei sali de nunti intr-un stil mai modern, le recomand sala de nunti Eventus.Este o sala mai noua,aflata la Ciocana.REcent am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.In sala domina culoarea alba, insa poate imbinata cu oricare alta culoare, deservirea este foarte calitatitiva, si mincarea gustoasa. Mirii ziceau ca au fost foarte obiectivi cu ei, si banuiesc ca asta se datoreaza la faptul ca sala inca nu este prea cunoscuta si lupta pt reclama.Pina ce, insa puteti profita de aceasta;)
Mie personal mi-a placut foarte mult.
Aici vad ca sunt niste poze: http://www.svadiba.md/ro/catalog/eventu ... view=Photo ,real,insa as zice ca arata mai bine.


perlas
Posts: 1
Joined: 25 Sep 2012, 13:00

Re: Sala de nunţi

Post by perlas »

salut miresuicelor!!!va scriu pentru prima data, de acesta nu-s sigura daca e locul potrivit pentru postarea informatiei care o am.Am arendat sala Picasso ,pe care cred ca o cunosc multi, pentru 29 august 2013, dar din pacate suntem nevoiti sa aminam nunta, asa ca cine este interesat de data si sala corespunzatoare rog sa ma contacteze....


lampard8frank
Posts: 2
Joined: 25 Sep 2012, 21:17

Re: Sala de nunţi

Post by lampard8frank »

perlas wrote:salut miresuicelor!!!va scriu pentru prima data, de acesta nu-s sigura daca e locul potrivit pentru postarea informatiei care o am.Am arendat sala Picasso ,pe care cred ca o cunosc multi, pentru 29 august 2013, dar din pacate suntem nevoiti sa aminam nunta, asa ca cine este interesat de data si sala corespunzatoare rog sa ma contacteze....

060168464 suna


lampard8frank
Posts: 2
Joined: 25 Sep 2012, 21:17

Re: Sala de nunţi

Post by lampard8frank »

Alintush wrote:
heliga wrote:Fetelor multumitiva cu ce ati gasit deja ca nu e cel mai important sala .pt mine important e muzika, minkarea,bautura si dispozitia oaspetilor de a se petrece. sala mea cred ca e cea mai ieftin o sa ma coaste undeva 450-500 -550 lei locul inka nu stiu depinde de meniu,dar sa stiti ca de loc nu retraiesc e destul de draguta am zis sa investesc mai multi bani in meniu dekit in sala . Ce folos ca altii fac nunta la sali fastuase de la 800 in sus locul si pina la urma nu raman toti multumit ba minkarea,ba deservirea. Alintush te-ash sfatui de 10 ori sa masaori si o data sa tai. Tu ai vazut sala insa nu te-ai petrecut acolo ca sa stii cum e asa ca nu risca. ;)
Stiu care sunt avantajele si dezavantajele salii noastre...nustiu nimic de sala noua...Mi-a placut mult..ma gindesc ca daca e abea deschisa...va fi totul la nivel...
Deja o sa ma duc sa vad sala cu ochii mei, nu din poze...daca imi restituie banii inapoi cred ca vom trece la cea noua...daca nu ...pai nu vreau sa dau din miina celor 5000 lei arvona...cu ei multe lucruri as putea cumpara, nu sunt multi, dar nici putini...de ce sa-i daruiesc cuiva.. cind parintii mei au muncit zile intrebi pentru ai face.

Sunt deacord cu tine ca nu are rost sa lasi sume imense pentru sala, amenajarea ei si atit...conteaza bucatele de pe masa mai mult...chestia e aceea ca nu mi-a cazut la inima deodata sala noastra...imi pare putin loc pentru dans...si mesele prea apropiate...pe cind asta...mi s-au facut ochii inimoare cind am vazut-o...
care e sala noua care vrei so alegi ka de cind citesc si nu gasesc nimic? :x :x :x


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by Alintush »

era vorba de sala Versenz


Creatza
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2012, 23:26

Re: Sala de nunţi

Post by Creatza »

Buna fetelor!!!
Observ ca nu se mai discuta de ceva vreme pe forum despre sala perfecta...sper totusi ca cineva va citi si mesajul meu:)
Eu locuiesc in Germania,si nefiind in tara ne e greu sa alegem sala...nunta o planificam pentru luna iulie-august 2013 (120_140 persoane)...si mai multi prieteni neau spus ca la anul nou va fi tarziu sa gasim o sala frumoasa...eu mias fi dorit nunta la casa nuntii noroc...e foarte frumos,dar la ei trebuie sa ai minim 160 de invitati pentru sala mica:(
ce sali frumoase mai sunt acuma in chisinau?

PS: e prima data cand scriu pe un forum,probabil nu am fost foarte coerenta:)
multumesc!


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Sala de nunţi

Post by DanielaG »

Creatza am fost si noi in aceeasi situatie...mi-am dorit mult la Noroc din mai multe motive sa facem nunta...+la astea casa parinteasca e chiar foarte aproape de sala...insa am renuntat din aceeasi cauza...in schimb cautind sali frumoase...si bineinteles cu o deservire impecabila am optat pt Novas...a fost dragoste la prima vedere :P ...cum am vazut-o am zis ca aici va fi nunta...cind am mers acolo pe loc am bronat....deci asta ar fi o optiune...eu iti recomand acest local..urmeaza peste o luna sa fac nunta acolo...mai multe detalii dupa ;)


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by Alintush »

Creatza, bun venit printre noi :)
ce pot spune eu...gusturile se impart la stinga si la dreapta, mai ales cind e vorba de nunti..
mai bine uite singurica pe net http://www.svadiba.md http://www.virtualtur.md/ro/catalog/?g=123 si uite ce e mai aproape de sufletul tau,de contingentul care va fi la nunta, iar noi vom incerca sa te ajutam cu parerile noastre referitor la salile enumerate de tine

La Ciocana sa deschis o sala noua, Select, personal nu am fost acolo, a fost taticul meu si ia placut foarte mult, e o sala luxoasa, meniul au zis ca e 700-750lei...pentru anul 2012 era pretul....


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Sala de nunţi

Post by buterfly »

Creatza noi am ales Adma si Eva. Dintre toate salille din Chisinau asat mia placut plus si meni e bogat dar ieftin. Am auzit numa cuvinte de lauda despre acesta sala. Sper sa fie asa. Noi avem nunta in iunie iar fratele meu tot acolo face in august.


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by marcelushka »

iracroitor wrote:Creatza noi am ales Adma si Eva. Dintre toate salille din Chisinau asat mia placut plus si meni e bogat dar ieftin. Am auzit numa cuvinte de lauda despre acesta sala. Sper sa fie asa. Noi avem nunta in iunie iar fratele meu tot acolo face in august.

Sunt total de acord, noi la fel facem la Adam si Eva, sala e foarte frumoasa si spatioasa, deja tu o sa alegi ce iti doresti tu, :!: :!:
SUCCES


Locked