Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
mireaska
Posts: 21
Joined: 05 Jan 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by mireaska »

www.nunta.jimdo.com wrote:Fetelor dar eu miam comandat rokita de pe net gen merimaid pufoasa si usoara si dupa care voi comanda si cea de a doua rokie gen sirena, dar totusi ma gindesc ca in ajun sa merg sa-mi satisfac moftul prin saloane si sa ma prostesc un pic, ca orice mireasa sa trec si pe la saloane Image
pot sa te intreb de pe ce site ai comandat rochitele?


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by nuntajimdo »

mireaska wrote:
www.nunta.jimdo.com wrote:Fetelor dar eu miam comandat rokita de pe net gen merimaid pufoasa si usoara si dupa care voi comanda si cea de a doua rokie gen sirena, dar totusi ma gindesc ca in ajun sa merg sa-mi satisfac moftul prin saloane si sa ma prostesc un pic, ca orice mireasa sa trec si pe la saloane Image
pot sa te intreb de pe ce site ai comandat rochitele?
Eu de fapt am luat de pe un sait spaniol, dar salonul e anume in orasul unde locuieste fratele meu asa ca eu doar am ales modelul si am dat datele si sotia lui s-a ocupat de aceasta.


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Rochia de mireasa

Post by natallliap »

Eu tot vreau 2 rochii. Vrea una alba mai simpla si poate pina la genunchi (pentru cununie, pe care o facem in alta zi decit nunta) si una deja de mireasa pentru intreaga nunta. Dar nu am pe nimeni in strainatate la care sa apelez, si ma gindesc ca aici pretul va fi prea mare ptr amindoua. Image


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by o fosta mireasa 2 »

eu tot am o alta rochie pentru cununie, dar nu e alba , e un pic ivory, si sigur o s-o mai port si cu alte ocazii, am cumparat-o si nu pot sa spun ca ma costat enorm, mai erau pina la genunchi o sumedenie....depinde de gustul vostru deacuma....


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Rochia de mireasa

Post by natallliap »

svetlana, daca nu e secret, de unde ti-ai procurat-o? :oops:


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by o fosta mireasa 2 »

de la Elat, preturile variaza, incepind cu 1000 lei in sus


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Rochia de mireasa

Post by natallliap »

Multumesc, tre sa mer intr-acolo sa ma uit :D


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by o fosta mireasa 2 »

Cu placere. Incearca, eu am fost iarna si erau cam putine variante, ma gindesc ca acuma vine primavara si tre sa mai adus cite ceva ;)


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Rochia comandate de pe imperatrice.ro

Post by nadia803 »

Salut fetelor, imi cer scuze ca am revenit atit de tirziu... iata pozele pe care le-am promis, am gasit niste cercuri (cam mici) p/u rochie ca fara cercuri nu se intelege fusta
Aceatsa este rochitza pe care am primit-o, imi place mult, dar m-am hotarit sa fac alta comanda tot la ei, si pe asta o voi da in chirie sau sa o vind la un pret mai mic... daca nu gasesc pe nimeni o voi imbraca la cununie si p/u nunta imi comand una de alt model :D
Modelul urmator este cel de aici: http://imperatrice.ro/RochieGata.aspx?d=1

Last edited by nadia803 on 27 Jun 2011, 18:00, edited 2 times in total.


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Rochia mea 1

Post by nadia803 »

Nu e calcata nici crohmolita... dar cred ca o pot face sa arate mult mai bine. VS nu stie inca despre ce rochie o sa am, asa ca nu vreau sa ma vada pe aici si am scos capu dun poza :D
Last edited by nadia803 on 12 Apr 2011, 14:59, edited 1 time in total.
Reason: add


Locked