Golden Lion/ Codru

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Sala de nunţi

Post by mariska1 »

Salut Mariska! Eu am fost inviata la citeva ceremonii la Codru, si sora mea a fost nanasa in sala cea argintie. Din cite miau povestit administratorii sunt oameni ce se tin de promisiuni, nam auzit nimic negativ de ei, si mai ales ce tine de achitari sau de meniu.
Si eu urmez sa am la ei in mai o petrecere la Ciocana la Concord. Si miau povestit ca arendatorul de la Codru s-a purtat necestit cu ei, ca salile le apartineau pe o perioada mai lunga. Asa ca mai au arendat alte localuri.
Sper sa fie bine. Si tie mult succes[/quote]

Sa inteleg bine din cite zici tu ei si la Concord vor face ceremonii si nunti? mie una la Concord nu imi place sala ce-a mare,si o nunta de 150 pers la Concord nu faci,din prima ne-a spus ca noi nunta o vom petrece la Golden Lion si de asta si m-am linistit


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by lika »

mariska1 wrote:Salut Mariska! Eu am fost inviata la citeva ceremonii la Codru, si sora mea a fost nanasa in sala cea argintie. Din cite miau povestit administratorii sunt oameni ce se tin de promisiuni, nam auzit nimic negativ de ei, si mai ales ce tine de achitari sau de meniu.
Si eu urmez sa am la ei in mai o petrecere la Ciocana la Concord. Si miau povestit ca arendatorul de la Codru s-a purtat necestit cu ei, ca salile le apartineau pe o perioada mai lunga. Asa ca mai au arendat alte localuri.
Sper sa fie bine. Si tie mult succes
Sa inteleg bine din cite zici tu ei si la Concord vor face ceremonii si nunti? mie una la Concord nu imi place sala ce-a mare,si o nunta de 150 pers la Concord nu faci,din prima ne-a spus ca noi nunta o vom petrece la Golden Lion si de asta si m-am linistit[/quote]

Doamna administratoare ne-a zis ca vor face unele schimbari in sala de la etajul 2 ce tine de iluminare


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Sala de nunţi

Post by IRACIKA1983 »

Salutare! Sunt noua pe acest forum , dar va urmaresc mai mult de un an .Am luat multe sfaturi de la voi , va sunt recunoscatoare.Sa va povestesc si eu povestea noastra.Petrecind vre-o citeva petreceri la Codru Telecentru <am hotarit si noi sa sarbatorim ziua cea mare tot un acest local ,dar cu puti timp in urma am fost adusi la cunostinta ca ei nu mai activiaza la Telecentru ci la Concord si Golden Lion !!!!!Mai n-am cazut <nu mai aveam rabdare sa ma duc sa vad ce vor sa-mi propuna, dar astazi m-am linistin am ales Golden lion caci Concordul este mic pentru 170 pers.Au ramas tot acel colectiv ,si mau linistit ca incep sa mai faca ceva schimbari.


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Sala de nunţi

Post by mariska1 »

IRACIKA stai linistita ca noi suntem tot in situatia in care esti si tu,tot trebuia sa facem la Codru si ne-au schimbat la Golden Lion in sala cea mare ca avem nunta de 150 pers si poate mai mult,eu am fost la o nunta la Golden Lion si mi-a placut sala,de asta nu imi faceam griji,cind o sa vorbesc cu mama trebuie sa o linistesc ca nu suntem numai noi in aceasta situatie si ca v-au spus si voua asta,saraca mama a ramas acasa si singurica trebuie sa rezolve toate problemutele care apar pe parcurs,dar mamei i-au spus ca ei au incheiat contract cu cei de la Golden Lion de pe 1 ianuarie 2013, mama cind s-a intilnit cu administratoarea de la Codru nu a avut voie sa se duce sa vada sala,au spus ca prima nunta va fi pe 18 mai 2013 si atunci va putea mama sa se duca sa vada sala


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Sala de nunţi

Post by IRACIKA1983 »

MARISCA1!!! Am fost stresata , dar toti m-au linistit ca este in oras . mie tot imi place sala , bucataria lor este foarte buna . Noi am ales lista de bucate de 800,dar au facut reducere ..la 700, pentru stres au promis fontana de ciocolata!!!!!!In rest nu retraesc . Ei vor sa mai schimbe ceva la masa mirelor> Lasa mamica ta sa se duca sa vada sala astazi D.Olga n-ea aratat salile .si noi tot sala mare am luato.Ma bucur ca nu sunt singura ,astazi mai erau vre-o doua cupluri,dar ei au ramas la Concord . Numarul de oameni este mai mic ,si am inteles ca si preturile sunt intre 550-600


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by lika »

IRACIKA1983 wrote:MARISCA1!!! Am fost stresata , dar toti m-au linistit ca este in oras . mie tot imi place sala , bucataria lor este foarte buna . Noi am ales lista de bucate de 800,dar au facut reducere ..la 700, pentru stres au promis fontana de ciocolata!!!!!!In rest nu retraesc . Ei vor sa mai schimbe ceva la masa mirelor> Lasa mamica ta sa se duca sa vada sala astazi D.Olga n-ea aratat salile .si noi tot sala mare am luato.Ma bucur ca nu sunt singura ,astazi mai erau vre-o doua cupluri,dar ei au ramas la Concord . Numarul de oameni este mai mic ,si am inteles ca si preturile sunt intre 550-600
La Golden Lion am fost si eu cit in acea verde, si in rosie si miau placut salile, daca se muta acei de la Codru inseamna ca de bucatarie nuti fa griji am mai scris mai sus bucatele sunt gustoase si platourile sunt pline, noi urmam sa facem la Concord, imi fac griji si eu sper sa fie bine


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Sala de nunţi

Post by IRACIKA1983 »

LIca , am vre-o citeva zile ...eu ii scol :D si eu ii culc...Sper si eu ca o sa fie bine.


alintushsh90
Posts: 9
Joined: 03 Dec 2012, 20:39

Re: Sala de nunţi

Post by alintushsh90 »

Salut tuturor, vreau sa cer parerea voastra despre Golden Lion sala Green. La noi s-a intimplat la fel ca am bronat la Codru si am fost anuntati despre schimbarile survenite si ca ei s-au mutat la alte sali. Dupa ce am fost si am vazut salile ....mam linistit, am vb mai mult cu administratoarea si mi-a explicat tot cum s-a intimplat la ei, si ca ei au plecat cu tot personalul si bacatarii. Si noi am hotarit sa facem nunta la ei p-u ca cind am ales sala am ales in dependenta de bucatarie si de personal, si din cite am auzit cei de la Codru faceau nunti foarte frumoase. Si din aceasta cauza am optat p-u Golden Lion, sunt convinsa ca bucataria lor e foarte buna, am fost anul trecut la ei la Revelion...a fost foarte gustos tot. dar deja voi vedea ce si cum va fi la noi la nunta...p-u ca chiar sunt cam stresata....


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Golden Lion/ Codru

Post by maryLand »

Image

Image

Tuturor miresicilor care fac nunta la Golden Lion se dedica o tema aparte pentru a discuta detalii privind decorul, meniul, chelneri, administratori, etc. Pregatiri usoare si spor in toate!!!


Image
mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Golden Lion/ Codru

Post by mariska1 »

chiar multumesc pentru topic-ul nou creat special pentru noi care urmam sa sarbatorim nunta la Codru,nu vreau sa spun nimic rau despre nimeni,dar puneti-va macar o secunda in locul nostru,sa stiti ca v-ati gasit sala mult cautata care va place,ati incheiat contractul,sunteti mai libere ce tine de sala si ca un fulger un mic sunet in care spune ca toate dorintele si sperantele care mi le-am pus in sala data s-au spulberat din cauza unor persoane care nu se satura de bani si cer tot mai mult de la cei care au arendat salile,care chiar vreau sa lucreze si sa faca cit mai multe perechi fericite si vezi cum dintr-o data ti se strica dispozitia si nu mai poti dormi seara,cel putin pina asimilezi ce se intimpla si pina nu te consulti cu altcineva,bine ca stau cu soacra si ea a spus dintr-o data ca facem nunta acolo unde se duce toata echipa de la Codru,ca mama mea nici nu se gindea la asta si dorea o alta sala sa nu ne trezim in ziua nuntii ca nu avem sala...asa ca fetele care s-au mutat la Golden Lion si eu sunt una dintre voi, aici vom citi si v-om pune intrebari pe toate temele care ne intereseaza despre sala respectiva


Post Reply