Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by maryLand »

Eu te-as sfatui sa vezi cu cine dintre acesti 2 fotografi te intelegi mai bine, cu cine comunicarea e mai usoara si la cine mai mult apreciezi comportamentul...fata de voi

Reusita fotografiilor de nunta se afla si in comunicarea eficienta dintre miri si fotograf ;)


Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Servicii foto şi video

Post by Libelula »

maryLand wrote:Reusita fotografiilor de nunta se afla si in comunicarea eficienta dintre miri si fotograf ;)
+1 ;)


Allya
Posts: 1
Joined: 23 Jan 2013, 13:27

Re: Servicii foto şi video

Post by Allya »

adrasg wrote:
marcelushka wrote:Da da are lucrari bune, dar in cele din urma am alex Adrian Gojan, am ramas fara cuvinte la lucrarile lui.
Ce tine de Alex Iordache parese pentru 2 zile era in jur de 700, doar foto. E bravo eu m-am vazut cu el, are si lucrari bune, dar eu totusi am decis A Gojan, sper sa fie totul asa cum simt.
Are vre-un site A.Gojan ?

adrasg , eu urmeaza sa ma intalnesc cu Adrian saptamana aceasta,mi-au placut si mie foarte mult lucrarile lui,site-ul www.adriangojan.com . Daca o sa fim pe aceeasi lungime de unda la intalnire,cred ca mi-am gasit si fotograful:)


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Servicii foto şi video

Post by Nika »

Buna garofitelor :P ,offf tare demult nu am mai scris pe aici :? ,cu toate ca am mai intrat insa nustiu am ramas in umbra :roll: ....si uite ca dupa ceva timp de la nunta vin si eu cu unele intrebari care inca ma macina ,legate de video.Vreau sa le intreb pe cele care deja au primit filmul nuntii si sa imi spuneti sub ce format e facut (adika ca un mini film de 45min maxim o ora cu cele mai frumoase momente combinate sub ritmul unor cintece sau asa merge ca un documentar de la A la X fara multa montare)?????????????/ :?: Pun aceste intrebari si as vrea sa imi raspundeti deoarece sincer sa fiu am o neliniste,am primit si eu filmul nuntii si sincer sa fiu am ramas putin dezamagita ,nu din punct de vedere tehnic cum e filmat (e foarte bine filmat sint multe momente tare frumoase tare faine )dar din punct de vedere sub ce forma e facut acest film,am impresia ca adunat tot ce a filmat si li-a unit asa cum au mers evenimentele fara nici o montare ....
Last edited by Nika on 23 Jan 2013, 23:09, edited 2 times in total.


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Servicii foto şi video

Post by seyla »

Nika, eu inca nu am primit video, dar ei mie mi-au promis ca o sa fie un film de maximum o ora, adica momentele principale si frumoase ale nuntii. E si normal ca 4 ore e un material brut, neprelucrat, ei trebuie sa-ti accepte pretentiile.
Poate mai vorbesti cu ei, nu-ti pierde curajul, trebuie sa-i convingi numaidecat!!! ;)


Image
Mireasa
Posts: 23
Joined: 30 Jul 2012, 09:48

Re: Servicii foto şi video

Post by Mireasa »

Nika la cine ai apelat pt serviciile foto-video?


mihalla1980
Posts: 33
Joined: 31 May 2012, 10:51

Re: Servicii foto şi video

Post by mihalla1980 »

Filmele deobieci montatee se fac intre 40 min si un ceas si 30 min maxim, dar depinde de prestator adica cum vati inteles voi.


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by lummynel8 »

fetelor e bataie de joc sa primesti video montat de 1 ora sau 1,5 ora....o nunta intreaga nu incape in aceste limite de ora...ca minimum ar trebui sa fie 2 ore si in sus pina la 3 ore....deja cine monteaza se leneveste...nunta consta din foarte multe momente frumoase..dansurimuzicanti,traditii si multe altele..asa ca intelegeti-va din timp in privinta aceasta cu prestatori de servicii foto-video ca multi triseaza...


Mireasa
Posts: 23
Joined: 30 Jul 2012, 09:48

Re: Servicii foto şi video

Post by Mireasa »

lummynel8 wrote:fetelor e bataie de joc sa primesti video montat de 1 ora sau 1,5 ora....o nunta intreaga nu incape in aceste limite de ora...ca minimum ar trebui sa fie 2 ore si in sus pina la 3 ore....deja cine monteaza se leneveste...nunta consta din foarte multe momente frumoase..dansurimuzicanti,traditii si multe altele..asa ca intelegeti-va din timp in privinta aceasta cu prestatori de servicii foto-video ca multi triseaza...
sunt tottal de acord cu tine... prestatorii de astfel de servicii deja nu mai pun clientul pe primul loc,dar fac tot posibilul sa leneveasca,sa aiba mai putin de lucru,incep sa iventeze deam montare de 30 min,1 ora si tot asa... asta nu e corect,mai ales ca iau banii cu care altcineva face mantare integrala. ar fi bine sa se mai gindeasca la acest capitol, daca clientii ramin nemultumiti,atunci si imaginea prestatorului va avaea de suferit. interesant ... ce au face ei daca ar primi video de la nunta lor in calitatea si conditiile cum ni le dau noua...?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by maryLand »

Video nostru de baza dureaza aproape 2 ore. Nu plictiseste deloc, adica este montat foarte deosebit...eu personal nu am vrut sa includa toata cununia si toate dansurile...ci doar momente selecte si unice.
Insa avem materialul brut, pe care putem noi sa-l montam cum ne place...

Personal, nici nu ma mai uit la video care dureaza 4 ore ;)


Image
Locked