Nunta la Kvint Palace

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Nunta la Kvint Palace

Post by Ivanka »

Am citi toata tema...La capitolul acestaam urmat svaturile voastre si am vizitat virtual toat ce am putut.
Mia placut foarte mult Kvint Palace...foarte mult...chiar daca mi se pare scumpusor.
Nu am gasit foarte multe pareri despre KvintP.
Mi sa recomandat Vila Noua...,care e mai eftina...dar gindul imi este la Kvint Palace.


Image
Image


User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Sala de nunţi

Post by alina2012 »

buna alegere!arata intr'adevar ca un adevarat palat!cunoscutii care au fost acolo la nunti au ramas f impresionati!


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by Girgana »

Eu am fost la Kvint Palace in septembrie la a doua pereche de fini a nasilor nostri. Prima impresie a fost de waww! Intr-adevar primele 5 minute am fost destul de impresionata,dar dupa te deprinzi, si nici nu mai atragi atentia. Apoi am intrat in viceu si iarasi am avut acelasi waw de la inceput :D .Este o incapere luxoasa,chiar mai stilata decit sala in sine :D . Acum momentele care nu mi-au placut,dar care sunt pur subiective. Nu mi-au placut mesele dreptunghiulare(le prefer pe cele rotunde),coloana sau coloanele(nu sunt sigura cite erau,una precis era linga masa noastra) din cauza careia toata nunta nu am vazut masa mirilor :( daca sincer era foarte neplacut,nu reuseam sa vad nici un *amar*,sa vad cuvintarile mirilor si nasilor si in genere emotiile lor la tot ce se intimpla in sala.Daca doream sa vad ceva trebuia sa ma scol sa ma indepartez la vrio 2 metri de masa ,sa stau in picioare si sa ma uit. Foarte penibil,deoarece eu sunt o persoana sentimentala si imi place sa vad tot si sa ascult toate urarile ,poate ce-i care nu au placere de masa mare si toate cuvintele celea nu-i mare problema,dar eu am stat in picioare tot timpul asta :( .Ce tine de mancare: nu am fost impresionata! Asta depinde si de meniul in parte facut de fiecare pereche de miri,dar in linii generale nimic deosebit,un meniu destul de banal. In cazul meu,mancare era cam putina,iar la masa calda au fost mule si somon copt. Somonul era adus la fiecare in foliga cu legume(ceapa ,morcov,rosii) si nu mi-a placut deloc,el era ca fiert(era cu muuult mai bine daca il faceau pe gratar si legumele la fel si in genere alte legume),iar de legume nici nu m-am atins. In linii mari tot se poate de corectat,mesele de miscat in asa fel ca toti sa vada prezidimul,un meniu mai bogat si de ales felurile de mancare mai atent si tot va fi super!


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Sala de nunţi

Post by Ivanka »

Grigana iti multumesc enorm...fiinca imi este foarte de folos tot ce ai zis.
Da, regret si eu mesele rotunde,dar in fine pot sa trec si peste.
Ce tine de sumon si mule,sunt convinsa ca nu mi le doresc in meniul de la nunta.
Pot sa te mai intreb cit ea costat de persoana/meniul?si cam cite persoane ati fost la acest evenement?


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by Girgana »

Cu placere ;) . Au fost cam 80-90 pers. si loc de dans era destul. Nustiu de cite persoane este sala,dar mi se pare ca 100-110 oameni s-ar incadra la fel de bine. De meniu nu pot sa zic nimic,deoarece nu prea obisnuesc sa intreb mirii cit costa meniul 8-) .


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by Girgana »

Girgana wrote:Eu am fost la Kvint Palace in septembrie la a doua pereche de fini a nasilor nostri. Prima impresie a fost de waww! Intr-adevar primele 5 minute am fost destul de impresionata,dar dupa te deprinzi, si nici nu mai atragi atentia. Apoi am intrat in viceu si iarasi am avut acelasi waw de la inceput :D .Este o incapere luxoasa,chiar mai stilata decit sala in sine :D . Acum momentele care nu mi-au placut,dar care sunt pur subiective. Nu mi-au placut mesele dreptunghiulare(le prefer pe cele rotunde),coloana sau coloanele(nu sunt sigura cite erau,una precis era linga masa noastra) din cauza careia toata nunta nu am vazut masa mirilor :( daca sincer era foarte neplacut,nu reuseam sa vad nici un *amar*,sa vad cuvintarile mirilor si nasilor si in genere emotiile lor la tot ce se intimpla in sala.Daca doream sa vad ceva trebuia sa ma scol sa ma indepartez la vrio 2 metri de masa ,sa stau in picioare si sa ma uit. Foarte penibil,deoarece eu sunt o persoana sentimentala si imi place sa vad tot si sa ascult toate urarile ,poate ce-i care nu au placere de masa mare si toate cuvintele celea nu-i mare problema,dar eu am stat in picioare tot timpul asta :( .Ce tine de mancare: nu am fost impresionata! Asta depinde si de meniul in parte facut de fiecare pereche de miri,dar in linii generale nimic deosebit,un meniu destul de banal. In cazul meu,mancare era cam putina,iar la masa calda au fost mule si somon copt. Somonul era adus la fiecare in foliga cu legume(ceapa ,morcov,rosii) si nu mi-a placut deloc,el era ca fiert(era cu muuult mai bine daca il faceau pe gratar si legumele la fel si in genere alte legume),iar de legume nici nu m-am atins. In linii mari tot se poate de corectat,mesele de miscat in asa fel ca toti sa vada prezidimul,un meniu mai bogat si de ales felurile de mancare mai atent si tot va fi super!

Imi cer scuze ,comentariul este despre GRAND CVIN!


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Sala de nunţi

Post by Ivanka »

Nici o problema,eu putin mam speriat....imi ziceam ca parca nui ce am vazut eu pe net.
Iti multumesc de atentie si de timpul din care ti am furat cu intrebarile mele.


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Sala de nunţi

Post by linacika »

citeam i eu descrierea si parca ceva nu coincidea ... atitea localuri si toate cu denumiri asemanatoare ...


pe viitor toate trebuie sa fim mai atente ..pentru ca multe dintre noi primesc aceste sfaturi foarte aproape ...uneori pentru mine e mai important un sfat deal vostru decit al unei persoane live ...

PS. in Moldova tot e LUX, Exclusive, SELLECT si GOLD (sau aur) :D :D :D :D :D


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Sala de nunţi

Post by Ivanka »

lol.....da da GOLD ....LUX...SELLECT


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Sala de nunţi

Post by Girgana »

Ivanka wrote:Nici o problema,eu putin mam speriat....imi ziceam ca parca nui ce am vazut eu pe net.
Iti multumesc de atentie si de timpul din care ti am furat cu intrebarile mele.
Eu imi cer scuze pt perii suri aparuti dupa comentariul meu :D .Pe mine m-au dus in eroare cuvintele asemanatoare cvin si kvint.( Pur si simplu eu nu am avut invitatie scrisa de la miri ,stiam doar ca sala e undeva la botanica si mergem impreuna cu nasii. Eu am memorie vizuala foarte buna si daca aveam invitatie scrisa ,cu siguranta nu aveau sa apara asa greseli :oops: .


Post Reply