Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Ulieana »

fletelor cum administati suplimentele de fier ..pina sau dupa masa si in ce cantitati ?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by heliga »

daca in cazul kind esti insarcinata atunci inainte de masa kite o ampula (la mine e asa) si medicul ma sfatuit sa-l beau cu suc de portocale proaspat.asa ca eu imi scurg o portocala si il beau.Si fierul nicidecum nu se bea cu lapte sau calciu .Daca vreau lapte il beau dimineata sau un iaurt la amiaza si seara beau fierul


Image
Image
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Ulieana »

DECI SE ADMINISTREAZA INAINTE DE MASA ....multumesk mult !!! si cu cit timp inaintea mesei ?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by heliga »

kiar inainte de a minka.


Image
Image
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Ulieana »

MULTUMESK MULT !!! SANATATE LA TOATE MAMICILE SI VIITOARE MAMICI


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Planificarea unui bebelus

Post by bride »

seyla ai un motan foarte frumos.eu deasemenea iubesc foarte mult pisicile..cind eram mica pe cei de afara ii aduceam acasa..si mama saraca cind ma vedea cu ei in brate...apoi jumatate de ograda auzea sa dau pisica jos :D
totusi acum chiar daca vreau ft mult sa am un pisoi acasa..sunt constienta de faptul k mai bine astept sa apara bebele,sa creasca..si apoi poate )..nu de alta dar am avut probleme de sanatate din cauza animalelor ..inka nu stiu exact ciinii sau pisicile(pt k la serviciu am de toate ) :)..m'am lecuit ft greu..si de atunci nu prea mai pun mina pe ele,chiar daca ii iubesc mult
Tie ti'as recomanda sa'l duci mai des la veterinar pt controale..si totul va fi bine.Eu sa fi avut acum asa pisoi ca al tau..SIGUR nu'l dadeam la nime' :D
Sanatate la toate mamicile!!!


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Planificarea unui bebelus

Post by seyla »

Multumesc,Bride! Intr-adevar il iubesc foarte mult :D ! La sigur ca animalele pot fi purtatori de diferite boli, mai ales daca umbla pe afara si comunica cu semenii sai, care nu au stapani. Trebuie sa fim precaute si sa avem grija de sanatatea noastra si sanatatea animalelor cu care locuim.
Imi pare rau ca ai avut asa experienta negativa si ai avut de suferit din aceasta cauza :( si sper ca a fost prima si ultima data! Iti doresc multa sanatate si multumesc de sfat ;) !


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Planificarea unui bebelus

Post by seyla »

Fetelor, cine a fost la Repromed? Cum va pare?


Image
Viktoria
Posts: 98
Joined: 30 Dec 2012, 10:43

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Viktoria »

Eu am fost la Repromed, putin am ramas dezamagita dar mai mult din vina fetelor de la receptie. Ma programat la medic la o ora si cind am mers a zis ca medicul pleaca la alt spital, eu venind din alt oras m-am infuriat si ma primit la consultatie dar asa in graba. Rezultatul analizei ne-am inteles sa-l ofere prin mail, peste citeva zile imi zice ca nu-l trimite si sa vin sa-l iau.


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Planificarea unui bebelus

Post by seyla »

Mersi, Viktoria! :)


Image
Post Reply