In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

Amelia, ai dreptate...nu conteaza ce e fetita sau baietel...principalul sa fie sanatos/a
abea astept ziua de miine...sa ne spui stirea... :)
P.S. voi sunteti mai maricei decit noi cu o saptamina....nastem cam in acelasi timp :D :P


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Alintush wrote:Amelia, ai dreptate...nu conteaza ce e fetita sau baietel...principalul sa fie sanatos/a
abea astept ziua de miine...sa ne spui stirea... :)
P.S. voi sunteti mai maricei decit noi cu o saptamina....nastem cam in acelasi timp :D :P
...medicul A estimat ca ne vom naste in jur de 10 iulie....voi pe cind?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

13-14 iulie :D :oops:


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Alintush wrote:13-14 iulie :D :oops:
...sa fie de bun augur si sa ajungem sanatosi si noi si bebele....


Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Ulieana »

Amelia wrote:
Alintush wrote:13-14 iulie :D :oops:
...sa fie de bun augur si sa ajungem sanatosi si noi si bebele....
RACUSORI :D


Viktoria
Posts: 98
Joined: 30 Dec 2012, 10:43

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Viktoria »

Ulieana wrote:fetelor nati incercat diverse metode de concepere a copilului de un anumit sex...si daca da...ce metoda anume si daca a dat rezultatul scontat ...sunt multe calendare chinezesti, se mai kalkuleaza dupa ovulatie, schimbarea singelui etc...Este interesat kiar dau ceva rezultat diverse metode ... :D
Fetelor imi exprim si eu parerea, calendarele acestea de pe internet sunt amuzante :lol: , oricum sexul copilului depinde de tatal copilului si anume care spermatozoid X sau Y sa contopit cu al nostru X . Eu cred ca poate sa existe o corelatie cu alimentatia, sportul... sotului din perioada conceptiei... sau poate in genere sa nu aiba legatura cu asta :?


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by bride »

am gasit un calendar aici..nu stiu cit e de corect..dar pare a fi interesant :)
http://www.stilfeminin.ro/woman/


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Ahhh..fetelor astazi am fost la ultrasonografie si parca totul este in regula , bebelusul nostru se dezvolta bine si se pare ca va fi un baby-boyyyy...sotul desigur este in culmea fericirii intru-cit el isi dorea ft mult un baietel....insa eu pina in ultimul moment am visat ca va fi fetita , insa na n-a fost sa fie...deci lista se completeaza cu inca un baietel..


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: In curînd voi fi mămică

Post by seyla »

Amelia, felicitari!!! Cred ca dorinta sotului de a avea baietel a fost foarte mare si Dumnezeu i-a indeplinit-o :D ! Va doresc sanatate voua si tuturor viitoarelor mamici!!!
Cat despre mine, as vrea numaidecat o fetita- fie prima, fie a doua... Sotul, sigur ca vrea un baietel :D !


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by heliga »

Amelia nu te intrista lasa ca al doilea o sa fie fetita si primul sa fie badea ca sa o protejeze ;)


Image
Image
Post Reply