Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Masa de fourchette

Post by seyla »

Vai, ce apetisant arata! Foarte frumos si gustos pare :P !


Image
happybride
Posts: 43
Joined: 15 May 2012, 10:11

Re: Masa de fourchette

Post by happybride »

ma gindeam si eu la macarons, nu atit pentru ca sunt extra gustoase( la fel ca alti biscuti sau bombonele) ci pentru ca sunt viu kolorate si arata frumos, insa tinind kont ca costa vreo 17 lei una, kiar sa fie 15 lei, la 150 de oaspeti makar!!!!! kite una!!! si deja is 2250 de lei!!! kiar nu merita.. am fost asta vara la o nunta unde pe masa de fourchette erau bomboane diferite si multe, fructe si un fel de biskuiti super gustoshi, am minkat din ei toata seara si fructe.. pai iata, biscuitii ia kopt mama mireului, si erau de 1000 de ori mai buni ka oricare macarons


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by marcelushka »

E foarte important cum arata ca exterior, caci cu cit sunt mai apetisante cu atit iti fac din ochi mai bine, dar cind e vorba de calitate, atunci..... eu optez pentru calitate, cit mai punini E, si un aspect placut si apetisant.
Imi plac enorm lucrurile facute de mame, sau doamne care au acest dar, plus daca se lucreaza si cu produse naturale atunci, JOS PALARIA.


User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Masa de fourchette

Post by WonderlandBride »

Da, nici nu am cunoscut că e vorba de la Plopi. Am căutat și am găsit pozele de la nunta asta. Așa-i de frumoasă!!! Exact stilul meu. Numai că eu inițial vroiam o nuntă WInter Wonderland, acum vreau wonderland, dar fara Alice, wonderland să fie un fel de grădină fermecată, să reunească multe elemente din povești și să fie multă verdeață, pentru că nunta e afară. Da nunta asta de care spuneți e de vis-de vis. Tre și să fii indrazneata tare să îți faci așa nuntă, bravo tare mireasa. Și îmi plac și pozele.
viorela wrote:
WonderlandBride wrote:Fetelor, ce frumos arată masa asta. Vreau și eu așa ceva. La ce restaurant a fost făcută?

Image
La Plopi a fost facuta..si apropo tematica nuntii se numeste Wonderland :D


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by viorela »

marcelushka wrote:E foarte important cum arata ca exterior, caci cu cit sunt mai apetisante cu atit iti fac din ochi mai bine, dar cind e vorba de calitate, atunci..... eu optez pentru calitate, cit mai punini E, si un aspect placut si apetisant.
Imi plac enorm lucrurile facute de mame, sau doamne care au acest dar, plus daca se lucreaza si cu produse naturale atunci, JOS PALARIA.
marcelushka,stii vreo doamna care ar face la comanda niste prajituri,sau muffins?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Masa de fourchette

Post by Olecika »

Cineva de pe forum, a scris ceva de compot la masa de fourchette, pai iata merci acelei persoane ( nu am rasfoit toate mesajele sa vad cine anume a scris, scuze ) :) pentru idee :) e foarte original, sanatos, deosebit, si important pentru mine sa ma implic cit mai mult posibil in NUNTA MEA :D Chiar ma gindeam sa vb cu mama sa pregatim niste compot, poate chiar si dulciuri de casa, prajituri... mai ales ca mama mea e mare bucatar si ii place :) Cum avem internetul ca sursa de informatie, ne putem inspira si de acolo. Mi se pare ceva foarte original ! Voi ce parere aveti ?


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by marcelushka »

viorela wrote:
marcelushka wrote:E foarte important cum arata ca exterior, caci cu cit sunt mai apetisante cu atit iti fac din ochi mai bine, dar cind e vorba de calitate, atunci..... eu optez pentru calitate, cit mai punini E, si un aspect placut si apetisant.
Imi plac enorm lucrurile facute de mame, sau doamne care au acest dar, plus daca se lucreaza si cu produse naturale atunci, JOS PALARIA.
marcelushka,stii vreo doamna care ar face la comanda niste prajituri,sau muffins?
Mamica mea (soacra) are miini de aur, iar profesia care o practica toata viata ii aduce mare placere. Vreau sa ma laud, zilele trecute mami a facut macarons....... nu am cuvinte de as putea sa va dau tuturor sa gusta-ti ati intelege ce vreau sa spun, foarte gustoase, din produse naturale si ca exterior asa cum am dorit eu, abia astept dupa nunta sa va pot arata poze.


happybride
Posts: 43
Joined: 15 May 2012, 10:11

Re: Masa de fourchette

Post by happybride »

Marcelushka, spunemi te rog, de unde a luat mama ta faina de migdale?? am vrut si eu sa fac, dar na gasit nikaieri


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by marcelushka »

happybride wrote:Marcelushka, spunemi te rog, de unde a luat mama ta faina de migdale?? am vrut si eu sa fac, dar na gasit nikaieri
Da e unul din ingredientele care nu se gasesc la noi, noi o comandam din Italia.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Masa de fourchette

Post by Ninela »

http://www.vesela.md/ru/PSBella-Vas-de- ... -16-43894/
http://www.vesela.md/ru/PSKitchen-Vas-c ... -16-98673/
http://www.vesela.md/ru/PSKitchen-Vas-c ... s18-95104/ (si mai multe feluri de borcanase sunt pe site)
tin minte ca cineva dorea astfel de borcanase pt masa de fourchet. Sper sa fie util cuiva.


Image
Post Reply