In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

Alintush stii chiar daca si nu achiti la ei, hai sa fiu sincera in ziua cea cind si asha voi fi speriata si in panica in sinea mea nash vrea sa fiu transportata dintrun loc in altul....


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

ai perfecta dreptate...mai bine deodata iti iai un medic care va cunoaste istoria sanatatii, a sarcinii si in caz de ceva stie repede ce are de facut pentru a salva bebe si pe mama..
culmea ar fi daca ar lua banii astea chiar daca nasti in alta parte, dar nu cred asta...probabil e vorba doar daca ai nascut la ei....


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: In curînd voi fi mămică

Post by kisitoka »

Fetelor voi nu stiti unde se fac cursuri de pregatire pentru nastere? inafara de Medpark... sa fie ceva serios. anume pentru tatici?


Image
Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: In curînd voi fi mămică

Post by olicika »

scumpele mele, a patit cineva sa aiba eliminari slab brune. La mine ieri seara a fost asa ceva, m-am speriat :o , pe cind dimineata m-am sculat de parca n-a fost nimic, totul e curat. ce-o mai fi si asta, poate nu e ceva strasnic. :(
Imi vine sa-mi iau lumea in cap. Acum simt parca spatele ma trage, ca la ciclu. Ma tem si sa intreb, ma tem si sa ma gindesc la ceva groaznic.


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Ludmi »

olicika wrote: Acum simt parca spatele ma trage, ca la ciclu. Ma tem si sa intreb, ma tem si sa ma gindesc la ceva groaznic.
Olicika suna ginecologa si cere un sfat poate tre sa iti prescrie ceva, nu astepta!


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: In curînd voi fi mămică

Post by olicika »

dupa masa voi merge la medic.


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Ludmi »

olicika wrote:dupa masa voi merge la medic.
Olicika ce a zis medicul cum te simti?


Viktoria
Posts: 98
Joined: 30 Dec 2012, 10:43

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Viktoria »

Fetelor, in acest weekend eu si sotul am vazut bataile bebelusului, chiar am filmat citeva miscari, cit de minunata simtire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: In curînd voi fi mămică

Post by natallliap »

Viktoria wrote:Fetelor, in acest weekend eu si sotul am vazut bataile bebelusului, chiar am filmat citeva miscari, cit de minunata simtire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viktoria, felicitari! Intr-adevar este o senzatie aparte, de nedescris!


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

mmm viktoria kiar e emotionant acest lucru... deja stiti si sexul bebeului?


Post Reply