Felicitari...esti MAMA!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

Off fetelor de 10 ori am incercat sa va scriu istorioara mea si de fiecare data apas pe ceva si o sterg... Culmea e ca scriu vri-o jumate de Ora :-S .asa e kind acriu de pe tel. Sorry faca ceva.
VA multumedc pe toate pt urari.Suntem foarte fericiti ca am ajuns sa traim aceste clipe. Intradevar este cel mai frumos si curat sentiment kind il auzi prima data plingind ,apoi al si mai vezi ..Lucas se tinea de foarfecele cu care doc. ia taiat buricul :D o sa fie vri-un chirurg. Apoi l-au aters putin si mi l-au dat era asa curat si roz de parca era nascut de kiteva zile.


Image
Image
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by mirabellla »

Heliga felicitariiiii!!!!!!! sa fiti sanatoshei si sa cresteti mari si norocoshi in viata!!!! sa fiti mindri de ingerashul vostru :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by maryLand »

Heliga, felicitari!!!
Sa va fie voinicul Lucas fericit si sanatos, iar voi sa aveti parte numai de bucurii din partea lui.
Esti o femeie implinita!!!
Image


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Ludmi »

Heliga felicitari, La Multi Ani familiei marite!!!! nopti cit mai linistite si laptic dulce la flacau!


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by olicika »

felicitari din suflet, sa va creasca odorasul sanatos si voios. ;)


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Capsunica »

felicitari! sa creasca baiatul mare si sanatos si sa va uneasca si mai mult familia.


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Aleena »

Heliga!!!
Image


Alina Braileanu:

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

Multimesc din suflet dragelor. Asa am inceput sa ma descurc de bine de parca am mai crescut vei-o 2 copii :),dar oricum kind ma hindesc ca azi ne ducem acasa si deja nu vom mai fi inconjurati de doctori ma apuca groaza...imi este teama sa nu-l doara ceva. Offf
Acass nu am net asa ca fetelor cum am sa am timp liber intr-o zi am sa va povestesc cum am nascut.apropo cineba intreba cum... Deci am nascut pe cale naturala.
Sanatate la toate si desigur celor mici.


Image
Image
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by mirabellla »

heliga nu iti face griji din cauza cum te vei discurca pentru ca instictul matern te va ajuta... o sa incepi sati simti ingerashul asha de bine ca vei simti de fiecare data daca ceva nu e in regula :) multa sanatate curaj si rabdare :!:


LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by LILIT »

heliga,mie pediatrul din maternitate asa mia spus:Cel mai bun medica esti tu-mama copilului,tu instictiv stii kind el vrea sa pape,sa doarma,sau kind il va durea ceva. apropo pentru burtica ti-ai luat picaturi?Pe noi foarte mult nea ajutat Espumizan.. Chiar si acum daca o doare burta ii dau.
Esti bravo ca ai nascut natural.
Daca ceva adresaza-te)))
Apropo noi mine avem 6 luni... of nici nu-mi vine a crede ca fetita mea e asa de mare))))


Image
Image
Post Reply