Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Servicii foto şi video

Post by CristinaB »

La mine al doilea video nu se deschide


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Servicii foto şi video

Post by Olecika »

nici la mine nu se deschide :)


kristiknelu
Posts: 32
Joined: 07 Feb 2013, 13:01

Re: Servicii foto şi video

Post by kristiknelu »

fetelor, din cauza ca am schimbat data nuntii, a trebuit sa schimb si fotograful, pentru ca era ocupat pe data de 15 septembrie. la noi deja nu va mai fi fotograful de la studio7. in locul lui l-am ales pe Vadim Stirbu. Putetzi vedea lucrarile lui pe site-ul felin.md; mie mi sa parut destul de calitativ facute, plus pretzul pe care il cere nu e atit de exagerat: 400 euro. avansul e 100 euro.
Sper sa va fie de folos.


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Servicii foto şi video

Post by mmgg29 »

Nici la mine.

Legat de ”experienta” mea cand am ales videograful, la multe clipuri ma uitam pe youtube, ca sa-mi fac o parere, dar cand mergeam la oficiu sau acasa la cameraman, il rugam sa-mi arate mai multe secvente de la o nunta - dansul mirilor, masa mare, tortul miresei, intimpinarea oaspetilor, etc. si atunci imi faceam o impresie mai buna despre calitatea sunetului, montaj, etc.
Asa am descoperit pe unii care au pe youtube niste filmulete incarcate mai bune, unde sunte foate multe secvente care se schimba repede (filmat in stil american), iar cand te uiti la filmarea de nunta de pe DVD vezi cum ii tremura camera in mana.
Asa am inteles ca uneori poti sa dai in bara cu clipurile de pe youtube.
Miresici, ati patit si voi asa?
Last edited by mmgg29 on 27 Jun 2013, 20:52, edited 1 time in total.


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Servicii foto şi video

Post by lencik88 »

acus mai pun o data al 2-lea clip

Pai atunci la sigur o dau in bara, ca nu sunt in tara si nu pot merge sa vad direct cu ochii mei ce si cum stau lucrurile de fapt...


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Servicii foto şi video

Post by mmgg29 »

lencik88 wrote:acus mai pun o data al 2-lea clip

Pai atunci la sigur o dau in bara, ca nu sunt in tara si nu pot merge sa vad direct cu ochii mei ce si cum stau lucrurile de fapt...

Mie mi-a plăcut mai mult al doilea clip. Lencik, nu fi așa disperată, mesajul de mai sus a fost pentru mirese care sunt la începutul pregătirilor. Am mai auzit de sky films și par de treabă, din câte am mai citit pe net. ;)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Servicii foto şi video

Post by mmgg29 »

P.S.: Mie mi-a plăcut cum a făcut un videograf (cine vrea să afle, îi scriu în privat). Mi-a trimis un link de pe torrents cu o nuntă ”prelucrată” de el, cap-coadă. Am descărcat filmul, l-am privit și m-am convins că este un adevărat profesionist. Rezultatul final a fost ireproșabil (din punctul meu de vedere, nu eu am fost mireasa :D ). :)

Ați putea și voi eventual să cereți acest lucru, dacă nu aveți timp să mergeți pe la toți la birouri sau sunteți peste hotare.


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Servicii foto şi video

Post by lencik88 »

mmgg29 wrote:
lencik88 wrote:acus mai pun o data al 2-lea clip

Pai atunci la sigur o dau in bara, ca nu sunt in tara si nu pot merge sa vad direct cu ochii mei ce si cum stau lucrurile de fapt...

Mie mi-a plăcut mai mult al doilea clip. Lencik, nu fi așa disperată, mesajul de mai sus a fost pentru mirese care sunt la începutul pregătirilor. Am mai auzit de sky films și par de treabă, din câte am mai citit pe net. ;)
Mersi mult mmgg29. Totusi ii vom alege pe ei,sunt epuizata de atitea sunete si cautari.Plus ca am vorbit de multe ori prin skype cu el si pare de treaba..are rabdare sa-mi raspunda la toate intrebarile(sunt multe) si sa-mi explice totul,ca tare mare expert nu mai sunt eu.Sper ca am facut o alegere reusita.Oricum,dupa ce incheiem contractul ,deja va confirm si pun inca un ok in lista de nunta..uuuff..


nadiusah891
Posts: 36
Joined: 23 Nov 2012, 11:10

Re: Servicii foto şi video

Post by nadiusah891 »

Fetelor, ia avut cineva pe DTA Company? http://www.dta.md/index.php/ro/site
Ce parere aveti de ei?


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Servicii foto şi video

Post by lencik88 »

Fetelor, stie cineva cum sa gasesc un curier foto- laborist ( persoana care vine in timpul nuntii pentru a lua pendrive-ul cu foto cu invitatii, pleaca la laborist, fac pozele si dupa le aduce la sala, pentu a fi ulterior date invitatilor).. Asta ar fi marturiile noastre...
Sa zicem ca e ca sistema palaroid.Altii ofera sa scoata prin printer , pe loc, dar calitatea nu e aceeasi...Nu pot gasi prin internet...Daca cineva stie sau a auzit de acest serviciu, ajutati-ma va rog.....Multumesc

Apropo, a auzit cineva de studioul " Elegans Studio"???


Locked