Moderatorul nunţii (tamada)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
apelisin
Posts: 6
Joined: 20 Jun 2013, 11:43

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by apelisin »

Dar despre Victoria Dobrogeanu a auzit cineva ceva?


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Nikutsa »

069345532 Alina Grigorasenco


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by bride »

apelisin wrote:Dar despre Victoria Dobrogeanu a auzit cineva ceva?
mm fosta mea profesoara de muzica..o persoana superba..doar ca nu stiu cum e ca moderator ;)


Future bride
Posts: 11
Joined: 23 Jul 2012, 15:29

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Future bride »

Salut viitoarelor miresuici!! fetelor la noi nunta a avut loc deja la inceput de iunie 2013 si a fost totul super si nu o spun deoarece a fost nunta noastra dar a asa si a fost, in viata mea nu am crezut ca voi dansa atit de mult la nunta mea, practic nu am stat locului si acesta a fost unul din lucrurile care a motivat toata lumea sa danseze atit cit dansam si eu, asa ca dansati, distrativa la nunta miresuicilor si zimbiti!!! Toate pregatirele de nunta le-am facut din timp si cu multa placere si nu am economisit bani (si nu din motiv ca aveam multi dar tot ce cistigam rezultau in cheltuieli pentru nunta, nu imi pare rau pentru cit am cheltuit fiindca am facut totul asa cum am dorit dar asta nu inseamna ca am luat servicii ca foto, video, muzica exagerat de scumpe de genul 600 euro foto sau video, nu!!!) si nici nu ne-am gindit ce vom primi in dar la nunta. Cheltuiti bani pentru nunta dar puneti accentul pentru ce merita bani! Revenind la moderator, la noi moderator a fost MC Mike si DJ Sanchez....nu am cuvinte cu care as putea reda multumirea fata de ei. MC Mike chiar e un profesional, la una din intilnire noastre inainte de nunta el mi-a spus "Eu nu sunt moderator sau tamada eu sunt show man" si pot sa va asigur ca nu are asemanare! La noi nunta a fost jumatate invitati rusi si jumatate moldoveni si el s+a descurcat si cu rusa care mai mult a predomina la nunta dar si cu romana, nu statea locului, mereu in miscare, glume, discursuri la locul lor si stia cind era nevoie sa intervina si cind nu, a fost nemaipomenit!!! Sunt multe lucruri care as mai putea sa le mentionez, in primul vestimentatia a fost una foarte si foarte stilata si nu ma refer la costum de gala, era ideal pentru nunta noastra a facut si citeva concursuri (desi eu sunt categoric impotriva concursurilor) care erau la un nivel foarte inalt si nu era ieftine de 2 bani care se fac la nunti de prost gust, toti invitatii abia ca mai reuseau sa respire din atita ris in hohote !!!! Plus el a pregatit un cadou pentru noi, un video care l+am privit toti cu lacrimi de la atita ris :) Eu nu eram increzuta initial in MC Mike 100 % deoarece sunt cam pretentioasa la tot felul de lucru si cintaresc mult inainte de a lua o decizie, dar sotul ma convins si nu am data gres, totul mergea atit de bine ca in timpul nuntii m-am apropiat de MC Mike si l-am multumit pentru atmosfera care a creat-o!!! Dar luati aminte miresuicilor in primul rind atmosfera din timpul nuntii o creati voi, mirii! La voi la nunta sunteti doar voi, mirele si mireasa si altceva sa nu va intereseze , sa aveti o persoana care stie tot unde se afla si ce trebuie sa faca, insa voi sa nu va deranjati ca cineva nu a venit, ca uite acolo este un loc liber sau ceva de genul asta, suntei doar voi si nu va certati din cauza la fleacuri si aveti grija unul de celalat!! Nunta am incheiat0 cu 2 ore de disco suuuuuper (genul de muzica: "Eu vara nu dorm":)) timp de 2 ore nu m-am oprit absolut deloc si nu va mint si nici invitatii nu s-au oprit din dans !!! Asa ca distrativa, creati atmosfera frumoasa, la nunta voi sunteti cei care dati culoare nuntii voastre de asta m-am convins!!!!! SUCCESE MARI, sa aveti parte de timp frumos, de dispozitie buna, de invitati frumosi si zimbiti mereu!!!!
PS La noi in ziua nuntii nici timpul posomorit de dimineata si ploaia nu a influentat, nici nu am acordat atentie!!!!


geo
Posts: 1
Joined: 27 Jun 2013, 07:56

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by geo »

Mika wrote:
DanielaG wrote: Multumesc DanielaG :* ,astea erau cele mai importante pt noi:Sala,Muzica,moderatoare,foto si video!Restul e mai simplu de gasit!
Am luat-o pe Vera Nastasiu! ;) Sper si am increderea ca va face treaba buna!
Salut Mika,
Am inteles ca ai avut modetator la nunta pe Vera Nastasiu, poti sa-mi spui cum a fost, cum s-a prezentat, pretul.... multumesc anticipat!


martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by martahoti »

Future bride, te rog, poti sa imi spui cat v-au costat MC Mike si DJ Sanchez si un nr de contact.

Multumesc,
Marta


kristiknelu
Posts: 32
Joined: 07 Feb 2013, 13:01

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by kristiknelu »

in sfirshit neam ales si noi cu moderator :) foarte greu mi-a fost sa gasesc pe cineva liber pentru septembrie. intrun final l-am telefonat pe Sergiu Railean si era liber si am batut palma. neam intzeles la pretzul de 350 euro. Mi-a lasat o impresie buna, deja dupa nunta voi reveni cu detalii,

tare sper sa fie persoana potrivita :)


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Olecika »

kristiknelu ati facut un lucru mare :) Sa fie intr-un ceas bun :)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by mmgg29 »

Future bride, spune-ne și nouă te rog, ce concursuri pentru nuntă a organizat MC-ul?


User avatar
Utilizator800
Posts: 46
Joined: 23 Jun 2012, 13:52

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Utilizator800 »

Salut miresuicilor,

Noi am ales o moderatoare neobisnuita, cel putin pe forum nu am citit despre ea la acest capitol. Maria Iliut! Ne-am intilnit si am discutat scenariul, a stat vreo 2 ore cu noi, si ne-a lasat cele mai bune impresii. Impresii, dupa nunta!

Succese tuturor, si merci de informatie utila.


Post Reply