Pantofii de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Pantofii de mireasa II

Post by Libelula »

Asa e T<3 V, am avut aceeasi experienta cu Calea Basarabiei si Elat si-mi amintesc perfect ca eram la un pas de a-mi cumpara o pereche (ultima!) cu 250 lei, dar pana la urma am decis ca pantofii pt dans totusi tre' sa fie comozi si am luat o alta pereche de 500 lei (sau 550) tot din Elat.
Vei gasi si tu! Perechea ta te asteapta undeva ! ;)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Pantofii de mireasa II

Post by mmgg29 »

Am mai probat la piata o pereche de pantofi albi, simpli- marimea mea...dar si ei nu par foarte comozi...of
Sotul ( suntem deja casatoriti) mi-a propus sa mergem in Iasi, poate acolo gasim ceva. Miresici, ce parere aveti?[/quote]


Eu stau în Iași, nu știu ce să-ți spun în această privință. Dacă în toate magazinele din Chișinău nu ai găsit o pereche potrivită....
Aș putea să-ți spun că ceea ce se vinde la Piața Centrală în Iași poți găsi și de 2 ori mai ieftin. În mall-uri ai putea găsi ceva fain, depinde deja ce anume vrei. Sunt și magazine cu încălțăminte din piele, gen Zorile, etc.
Pe ce dată ai nunta? În iulie cred că se vor începe reducerile în mall-uri, mai ales la Palas :P , pentru reducerile de atunci cred că s-ar merita să vii în Iași la shopping.


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Pantofii de mireasa II

Post by T<3 V »

Eu stau în Iași, nu știu ce să-ți spun în această privință. Dacă în toate magazinele din Chișinău nu ai găsit o pereche potrivită....
Aș putea să-ți spun că ceea ce se vinde la Piața Centrală în Iași poți găsi și de 2 ori mai ieftin. În mall-uri ai putea găsi ceva fain, depinde deja ce anume vrei. Sunt și magazine cu încălțăminte din piele, gen Zorile, etc.
Pe ce dată ai nunta? În iulie cred că se vor începe reducerile în mall-uri, mai ales la Palas :P , pentru reducerile de atunci cred că s-ar merita să vii în Iași la shopping.[/quote]

In Palas nu am gasit nimic masura mea, mai ales ceva pt nunta...Sunt draguti, dar de zi si seara. Apoi am mai mers pe alee, si intr-un magazin mi-am gasit pantofiorii, aveau atit de multe perechi marimea 34 - si albi, si ivory, si roz si galbeni....!!! Deja nu mai stiam ce sa aleg!!!


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
babylush
Posts: 6
Joined: 27 May 2013, 10:42

Re: Pantofii de mireasa II

Post by babylush »

Viitoarelor miresuici, va salut si eu! va citesc si eu din umbra de mai mult timp si chiar mi-au fost de folos sfaturile de aici de pe forum! va multumesc! Acum sa trec la subiect...eu am o pereche de pantofi de mireasa, noi nouti (am comandat online din SUA 2 perechi, pe una am incaltat-o la nunta mea, pe cealalta vreau sa o vind), marimea 36-37, culoarea ivory. Atasez o poza. Cine e interesat imi poate scrie in privat Image


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Pantofii de mireasa II

Post by Olecika »

Azi eu mi-am gasit si incaltamintea perfecta :) Mi-am cumparat o pereche de sandale, care pentru mine sunt mult mai comode decit pantofii :) Sper sa imi poarte noroc :) Miine voi atasa si o poza :)


Lilu
Posts: 1
Joined: 10 Jul 2013, 08:45

Re: Pantofii de mireasa II

Post by Lilu »

babylush wrote:Viitoarelor miresuici, va salut si eu! va citesc si eu din umbra de mai mult timp si chiar mi-au fost de folos sfaturile de aici de pe forum! va multumesc! Acum sa trec la subiect...eu am o pereche de pantofi de mireasa, noi nouti (am comandat online din SUA 2 perechi, pe una am incaltat-o la nunta mea, pe cealalta vreau sa o vind), marimea 36-37, culoarea ivory. Atasez o poza. Cine e interesat imi poate scrie in privat Image
Buna babylush as vrea sa stiu la ce pret dai pantofiorii... sunt tare draguti 8-)


babylush
Posts: 6
Joined: 27 May 2013, 10:42

Re: Pantofii de mireasa II

Post by babylush »

ii dau cu 2500 lei, noi nouti in cutie, sunt Badgley Mischka, eu i-am luat din SUA cu 200$ + taxa de livrare


Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Pantofii de mireasa II

Post by Silviana »

Image

Salutare viitoare miresuici! Eu vind balerinii cu pretul cu care i-am cumparat 250 lei. Sunt noi, marimea 36 dar pot fi folositi si pentru 37, eu i-am luat pentru mine insa din pacate nu ii voi putea folosi deoarece rochita de mireasa e prea lunga pentru ei, asa ca voi incalta doar pantofii cu toc. Poate cineva din voi are nevoi e de ei, pacat sa stea fara folos la mine in dulap!


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Pantofii de mireasa II

Post by IRACIKA1983 »

Silviana...pe la 11 seara o sa-ti aduci aminte de balerinii,care vreai acum sa le vinzi :P


Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Pantofii de mireasa II

Post by Silviana »

IRACIKA1983 wrote:Silviana...pe la 11 seara o sa-ti aduci aminte de balerinii,care vreai acum sa le vinzi :P
Poate si ai dreptate dar sigur no sa-i pot utiliza in procesul nuntii deoarece rochia e de tip sirena si are si coada, daca no sa fiu cu tocuri atunci calc rochia si matur sala cu ea!
La mine pantofii sunt asa(imaginea de mai jos)au si un pic de platforma in fata si cred ca vor fi destul de comozi sa rezist toata ziua :)

Image


Post Reply