Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Valentina B.
Posts: 28
Joined: 14 Apr 2013, 13:18

Re: Primul dans

Post by Valentina B. »

Am gasit o coregrafa foarte bravo ,care ne-a invatat primul nostru dans chiar din prima zi))),mai ales ca se potriveste si cu cintecul nostru ales. Pretul e de 500 lei,doar ca traieste in durlesti si lectiile de dans le face la ea acasa


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Primul dans

Post by tibberoon »

Noi deja aproape finisam dansul nostru, a ramas sa mai lucram la tehnica si ridicari. Deja urmeaza citeva lectii de dans popular si in august repetitii in sala, cu pantofii de nunta. Am ramas foarte multumita de profesoare, d-na Tatiana Baraliuc. Practic nu a trebuit sa intervin cu nici o schimbare, atit de repede a inteles sensul piesei si a venit cu idei proprii.


http://tibberoon.wordpress.com/
veve
Posts: 26
Joined: 15 Jan 2013, 14:36

Re: Primul dans

Post by veve »

tibberoon wrote:Noi deja aproape finisam dansul nostru, a ramas sa mai lucram la tehnica si ridicari. Deja urmeaza citeva lectii de dans popular si in august repetitii in sala, cu pantofii de nunta. Am ramas foarte multumita de profesoare, d-na Tatiana Baraliuc. Practic nu a trebuit sa intervin cu nici o schimbare, atit de repede a inteles sensul piesei si a venit cu idei proprii.
Poti sa imi spui cit v-au costat lectiile, la d-na Baraliuc?


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Primul dans

Post by tibberoon »

60 Euro tot dansul, deja nr. de lectii e individual, in dependenta cit de repede memorizati si repetati acasa.

Apropo, chiar sugerez la toti din a 3-4 lectie sa incercati sa dansati pe tocuri + cu cercurile de la rochie ca sa va adaptati, sa vedeti cum trebuie sa faceti pasii ca sa va fie comod, sa nu va calcati.


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by wildcat soul »

tibberoon wrote:60 Euro tot dansul, deja nr. de lectii e individual, in dependenta cit de repede memorizati si repetati acasa.

Apropo, chiar sugerez la toti din a 3-4 lectie sa incercati sa dansati pe tocuri + cu cercurile de la rochie ca sa va adaptati, sa vedeti cum trebuie sa faceti pasii ca sa va fie comod, sa nu va calcati.
in acest pret intra nr de ore necesare pt a invata dansul sau un anumit nr de ore? iar citeva ore de dans popular il achitati suplimentar? cit va costa daca nu e secret?


Image
Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Primul dans

Post by Silviana »

Fetelor, help please :) Imi trebuie cintecul Francois Feldman - Les valses de vienne (vals vienez) cineva il are in calculator acasa?


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Primul dans

Post by CristinaB »

Silviana, eu nu am cintecul, dar uite ce iti propun eu sa faci ca sa il ai
1.Cauti cintecul pe youtube.com

2.Copii adresa/ linkul cintecului
3.Deschide linkul dat : http://www.youtube-mp3.org/
Aici este o programa on-line care iti converteste cintecul de pe youtube si iti da posibilitatea sa il scoti in format MP3-adica ca cintec si nu ca video.
4.Linkul cintecului , dupa ce lai copia, il introduci in cimpul de deasupra CONVERT VIDEO
Image
5.Dupa ce ai introdus linkul, apesi butonul CONVERT VIDEO
6.Apoi apesi download si el iti scoate doar cintecul
Image
Sper ca am fost explicita si de folos! Cine mai are nelamuriri, intrebati..


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

Silviana, eu il am, e unul dintre cele mai solicitate piese pentru primul dans conjugal ;)
Doar ca nu sunt acasa sa te pot ajuta cu transmiterea,
insa piesa o poti gasi pe foarte multe site-uri ;)


Image
T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Primul dans

Post by T<3 V »

Iata si primul dans al nostru:-)

Am ales aceasta piesa, deoarece sotul cind mi-a cerut miina, la radio cinta anume ea...


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by wildcat soul »

T<3 V wrote:Iata si primul dans al nostru:-)

Am ales aceasta piesa, deoarece sotul cind mi-a cerut miina, la radio cinta anume ea...
super, mia placut mult, ati fost la un coreograf ? e superb


Image
Locked