Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Coafură și make-up II

Post by Aleena »

marcellla wrote:Fetelor imi cer scuze din start ca schimb un picut tema, dar cine poate sa-mi spuna cum e Adelina Ipatii ca frizer. Vin in tara si tocmai acum doamna la care ma tundeam mereu e plecata in vacanta iar eu am nevoie urgent de o schimbare. Va multumesc dragelor.

Adelina e persoana care se ocupa de podoaba mea capilara de aproape 1 an.
Ea a fost cea care mi-a redat o nuanta frumoasa dupa experienta nereusita in incercarea de a-l vopsi ...si pentru ca a castigat increderea mea,m-am decis usor la o schimbare radicala de look.


Ea e unica care reuseste sa domoleasca volumul exagerat al parului meu,si,dupa ce lucreaza Adelina,imi reuseste sa-l aranjez acasa,singura,prin simpla indreptare cu placa,ca sa arate astfel:

Image

Pana a merge la ea la salon,parul meu arata asa:
Image

Pe langa activitatea Adelinei,pe care o cunoastem ...e si profesoara la Asociaţia Frizerilor din Republica Moldova,ceea ce indica un grad inalt al profesionalismului.

Si,pentru ca tot eu ''tradez'' toata informatia,v-o arat pe Adelina in proces de lucru,si deja decide-ti voi daca merita sau nu aprecierile voastre...
Aici participam la realizarea emisiunii ''Новая я" si pregatim modelele de fotosesie pentru revista Punkt.


[youtube]gsaLNVd91kw[/youtube]


Alina Braileanu:

Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Coafură și make-up II

Post by Olecika »

Vreau sa spun un mare multumesc Alinei Braileanu si Iuliei, care m-au aranjat asa cum mi-am dorit. Coafura s-a tinut foarte bine, a rezistat vintului si transpiratiei. Nu am avut probleme de nici un fel :)

Machiajul la fel, pe linga faptul ca a fost ideal, a rezistat toata ziua si seara si nu m-a deranjat deloc, eu fiind o persoana un pic mai sensibila la machiaje puternice.

Fetelor le multumesc enorm, caci datorita lor am reusit sa fiu frumoasa si impacata in cea mai importanta zi din viata mea :)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Coafură și make-up II

Post by mmgg29 »

A facut cineva coafura sau make-up la doamna asta?

http://www.odnoklassniki.ru/profile/347483857693


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Coafură și make-up II

Post by irinutza22 »

Salut, miresuicilor... A trecut si nunta noastra... Dorec sa va povestesc depre coafura si make-up meu. Coafura mi-a facut-o Olga Suvorova, make-up Erhan Rodica. Mi-a placut foarte mult. :P ..Coafuara a tinut pina dimineata si make-up la fel...Fetele foarte vesele si atente...


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Coafură și make-up II

Post by T<3 V »

marcellla wrote:Fetelor imi cer scuze din start ca schimb un picut tema, dar cine poate sa-mi spuna cum e Adelina Ipatii ca frizer. Vin in tara si tocmai acum doamna la care ma tundeam mereu e plecata in vacanta iar eu am nevoie urgent de o schimbare. Va multumesc dragelor.
Eu m-am frezat la D-na Adelina si sunt foarte multumita, este prima pe lista mea de frizeri si coafori!


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Coafură și make-up II

Post by tibberoon »

Fetelor, a fost cineva cu cosmetica personala la visaj??

Eu am vorbit cu Elena Bardo( doamna ce imi face machiajul) si ea chiar ma incurajat sa aduc tot ceea ce imi place sa folosesc si sunt multumita de rezultat. Fiind alergica la fond de ten profesional, mi-am procurat un alt fond de ten de care sunt foarte multumita. La fel am procedat si cu rujul. Am un ruj ce stiu ca rezista bine si in plus il voi avea cu mine pentru reaplicare. Voi avea si pudra matifianta cu mine pentru retusuri, servetele matifiante.


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by maryLand »

Eu am avut o pudra pt ten problematic..si servetele matifiante. Cred ca make-up artistii sunt incintati cind vad cliente grijulii si mai ales "dotate" cu cosmetica personala ;)


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Coafură și make-up II

Post by tibberoon »

Eu cosmetica o schimb des si mereu imi place sa incerc ceva nou si cit de mare incredere nu as avea ca ma vor machia frumos, oricum voi fi mai relaxata daca stiu ca fondul de ten e incercat de mine personal, rujul tot stiu cit rezista.

Eu voi avea si spray fixativ pentru make-up, unul ce il folosesc zilnic si de care sunt foarte multumita... Tare sper azi-miine sa pregatesc o postare noua cu toate produsele noi, dar deja indragite de mine.


http://tibberoon.wordpress.com/
Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Coafură și make-up II

Post by Niagarcik »

tibberoon wrote:Eu cosmetica o schimb des si mereu imi place sa incerc ceva nou si cit de mare incredere nu as avea ca ma vor machia frumos, oricum voi fi mai relaxata daca stiu ca fondul de ten e incercat de mine personal, rujul tot stiu cit rezista.

Eu voi avea si spray fixativ pentru make-up, unul ce il folosesc zilnic si de care sunt foarte multumita... Tare sper azi-miine sa pregatesc o postare noua cu toate produsele noi, dar deja indragite de mine.
despre ce spray este vorba?


Image
tipa_cool
Posts: 26
Joined: 20 Jun 2013, 12:25

Re: Coafură și make-up II

Post by tipa_cool »

Eu am o lungime medie a parului ,doar ca e firul este subtire si nu-l pot face nici cret,si repede mi se stica orice coafura, si nici nu am idee ce coafura va rezista toata ziua si noaptea nuntii :(


Post Reply