Sala de nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sala de nunţi

Post by Mary08 »

Iata ca preconizam si noi nunta anul viitor (inregistrarea deja am facut-o), si ca local am atras atentia la Hotelul Vispas.
Si citind mai anterior aici despre el, ca gramajul meniului pare mic, si nu mai tin minte inca ce..le-am trimis special o scrisoare prin posta, sa aflu situatia; spre mirarea mea mi-au raspuns, iar deja anexez in rubrica cu meniul, lista de bucate propriu zisa ca sa vedeti si voi...si sa-mi spuneti daca e bun si ce parere aveti :)


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Sala de nunţi

Post by Arishka »

Sa lut fetelor!A facut cineva nunta la restaurantul ''MOST'',sau cine stie ceva? Cit costa meniu,cum gatesc???mersi mult...


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Sala de nunţi

Post by Diana 2013 »

eu am fost la Vispas la o cumatrie si pot zice ca mincarea e foarte foarte gustoasa, si plus si frumos aranjata


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Sala de nunţi

Post by Arishka »

Salut....cine stie cit coasta meniu la Novas??? mersi


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by marcelushka »

Viitoarelor miresuici, voiam sa impart cu voi parerea pozitiva si multumirea pentru restaurantul ADAM&EVA, am doar cuvinte de bine, sincer, deservire la nivel, bucate foarte foarte gustoase, mincare calda la p;rima masa, d-na Veronika, nu am cuvinte o doamna care isi face meseria din suflet cu mare daruire. Unicul moment care noi nu l-am stabilit a fost achitarea, discuta-ti din start acest moment.

Mai am o parere care vreau sa o impar cu voi, restaurantul Butoias....... mare atentie. Acu citeva zile am fost la nunta prietenei, asa ca tot decorul si toate momentele de organizare au fost pe mine. Sincer nu au nici o atirnare...... deservirea foarte proasta, chenerii stateau la terasa, unde era masuta candy, serveau coniak, fumau, de rind cu oaspetii....... cu toate ca, ei iau cite 15 lei de persoana pentru deservire, (ce nu e indicat in contract), multe lucruri urite din partea lor, ceea ce in contract e indicat de la 650 meniul de persoana, mare amageala, prietena mea a ales de 750si sincer a fost asa stresata ca lumea nu va avea ce minca. Mare atentie.....
Ce tine de curatenie nici nu mai zic nimik......(fete de mese patate, mizerie pe geamuri, balcon......)
Sper sa va fie de folos.


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Sala de nunţi

Post by dorhyna »

In privinta restaurantului Adam si Eva, sunt totalmente de acord cu cele scrise m sus.


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Sala de nunţi

Post by irinutza22 »

De ADAM SI EVA vreau si eu sa spun citeva cuvinte de bine. Noi am facut nunta acolo, in sala mica. Mi-a placut totul.Mincare foarte gustoasa, toti invitatii au ramas multumiti. Chelnerii foarte amabili si atenti, farfuriile erau mereu curate. Doamna Veronica o doamna deosebita, ne-a ajutat mult, ne-a sfatuit cum sa facem mai bine. De achitare noi ne-am inteles din timp. Cind am fost luni, cu 6 zile inainte de nunta am spus aproximativ nr de persoane, am achitat o parte si am facut calculele preventive. Dimineata am achitat restul sumei si modificari n-au aparut. Eu chiar imi faceam griji ca vor fi ceva schimbari. Dar a fost totul foarte bine...Mulltumesc mult doamnei Veronica.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by maryLand »

Si eu am ramas surprinsa placut de localul Adam si Eva. Mi-a placut mult mincarea, meniul, amenajarea.

Dar la capitolul farfurii curate...prea curate...desigur ca am inteles politica restaurantului....de a nu crea vre-o incomoditate oaspetelui...insa somonul meu din farfurie a fost luat imediat dupa ce a fost pus in ea, fara a gusta macar o bucatica. Intr-un final, am rugat chelnerul sa-mi lase farfuria asa cum este :lol:

Eu inteleg ca asta inseamna economie moldoveneasca...DAR...invitatul trebuie sa guste din bucatele servite :D

Doar acest mic lucru nu mi-a placut, in rest bravo!!!!


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Sala de nunţi

Post by tibberoon »

De Butoias sunt total de acord cu cele scrise. Eu in viata mea nu am vazut la o nunta sa se strice atita vesela din neatentia chelnerilor.


http://tibberoon.wordpress.com/
snejok_L
Posts: 47
Joined: 13 Mar 2013, 15:20

Re: Sala de nunţi

Post by snejok_L »

Arishka wrote:Sa lut fetelor!A facut cineva nunta la restaurantul ''MOST'',sau cine stie ceva? Cit costa meniu,cum gatesc???mersi mult...
eu am fost la Most, e frumoasa sala, deservirea la nivel, masa foarte bogata, dar, a costat per persoana 1200lei, parintii mei au fost cu o zi inainte si au venit nemultumiti plus la asta sau otravit, la nunta asta a costat meniu 860lei dar au zis ca putina mincare a fost si portiile mici.


Locked