Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Lista Neagră

Post by Ninela »

Cunoscuta situatie.
Eu tot vroiam sa fac acolo, dar cind m-am dus si am inceput sa descriu ce si cum vreau au zis ca nu se apuca de asa ceva, doar ceea ce au in stoc. Plus ca eu tare imi place sa o fac pe anchetatoarea si intreb intreb intreb, ca doar pantofii la ei costa , si eu vroiam sa ma conving ca nu gresec facind comanda la ei, vinzatoarea a zis arogant:ap ce faci comanzi sau imi ciurui urechile :D Cu toate ca am am=uzit si fete multumite de serviciile lor. Probabil e de la caz la caz.
Capsunica wrote:IRKA SHOES
Nu mergeti acolo, deservire teribila, de 2 ori a incurcat comanda, am primit 2 perechi de pantofi una cu marime mai mare, alta cu toc mai mare.
Decid in locul clientului. Mai am un pic si nu am pantofi. Nasica mea a comandat un plic si pantofi. Nemultumita de calitatea pantofilor, a vrut plic de o culoare, i-au facut de alta ca asa au crezut ei.
Am asistat cum unei miresuici i s-au adus pantofi nefinisati, fara pietre incrustate si ador replica: dapu asta amush facem.. ce probleme, o zi doua si gata. cred ca in Romania ei n-au dovedit. p**etz.
TERIBIL. Oribil.


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by marcelushka »

La_dame wrote:marcelushka, da cat percepe Marco daca nu se retine, adica standard?
500 euro


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by viorela »

marcelushka wrote:
La_dame wrote:marcelushka, da cat percepe Marco daca nu se retine, adica standard?
500 euro
OhO! multisor


Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Lista Neagră

Post by Ulieana »

Ninela wrote:Cunoscuta situatie.
Eu tot vroiam sa fac acolo, dar cind m-am dus si am inceput sa descriu ce si cum vreau au zis ca nu se apuca de asa ceva, doar ceea ce au in stoc. Plus ca eu tare imi place sa o fac pe anchetatoarea si intreb intreb intreb, ca doar pantofii la ei costa , si eu vroiam sa ma conving ca nu gresec facind comanda la ei, vinzatoarea a zis arogant:ap ce faci comanzi sau imi ciurui urechile :D Cu toate ca am am=uzit si fete multumite de serviciile lor. Probabil e de la caz la caz.
Capsunica wrote:IRKA SHOES
Nu mergeti acolo, deservire teribila, de 2 ori a incurcat comanda, am primit 2 perechi de pantofi una cu marime mai mare, alta cu toc mai mare.
Decid in locul clientului. Mai am un pic si nu am pantofi. Nasica mea a comandat un plic si pantofi. Nemultumita de calitatea pantofilor, a vrut plic de o culoare, i-au facut de alta ca asa au crezut ei.
Am asistat cum unei miresuici i s-au adus pantofi nefinisati, fara pietre incrustate si ador replica: dapu asta amush facem.. ce probleme, o zi doua si gata. cred ca in Romania ei n-au dovedit. p**etz.
TERIBIL. Oribil.
oooooooooooooooo DA !!! absolut deacord fetelor e catastrofa akolo ....miam pierdut o groaza de nervi, timp si bani akolo


bogatu
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2013, 19:07

Re: Lista Neagră

Post by bogatu »

vreau si eu sa va spun ce am patit cu coafura in ziua nuntii.chiar de cind am arvona am avut suspiciuni cu privire la doamna aliona frantuzova.total iresponsabila si neatenta.am convenit cu o 2 saptamini inainte sa schimbam ora cind ne intilnim, ea nu sia notat, ma incurcat cu altcineva iar cu o sear inaintea nuntii am sunat-o ea nici habar n-avea de tot si ma bbruscat cu cuvinte f.urite.oricum am hotarit sa merg la ea la coafura, ma si obligat sa vin cu banii meui la un alt salon desi initial neam inteles sa vin in alta parte.acolo ea mia facut o coafura care a inceput sa se desfaca inca de cind am iesit din salon.timp de oara a vorbit la telefon despre o problema personala , iar cretii mei nici nu au iesit asa cum trebuia.a fost un total dezastru cum am imbracat rochia de mireasa au inceput sa se desfaca buclele, bretonul a juns de risul lumii.coafura am facuto la 12 la 2 eram distrusa.am auzit foarte multe comentarii pozitive despre operele ei de arta, dar eu am ramas dezamagita.


Rebecca
Posts: 6
Joined: 29 Jun 2013, 16:50

Re: Lista Neagră

Post by Rebecca »

Cu referire la salonul de mariaj Cocos. Fetelor,niciodata,dar niciodata sa nu procurati cv de acolo.Primul lucru e ca te simti ca un rahat in fata lor cind vii mai ales sa iei rochia. Am avut o situatie in care nu prea am avut timp de umblat prin saloane,insa la ei am gasit plus minus ce cautam. Am platit arvona in februarie. In august am venit la probe. Avea tipa aia uun aer ca iti venea s-o ucizi,avea norok ca dadusem 150 de euro deja si nu mai aveam timp eu sa caut. O masurat, am venit in 2 zile inainte dde nunta sa iau rochia. Am innebunit cind am vazut-o .La talie avea dantela si era destramata : ea mi-o zis ca asa era .( era deja a 2 chirie cind o luam ) insa nu eram eu chioara sa nu vad ,am fost si iarna si vara.Si avea rochia aia un bant pe care il scoteam cind vroiam. Ea mi la cusut deasupra la dantela ca sa nu vad ce era cu ea . Bine,oi fi proasta eu,da avea un bolerou ddeasupra din dantela si era mic,propriu mic. Aceeasi explicatie ,asa era sapt trecuta. Deci is proaste rau !Am avut noroc de nasa ca ii mai rea dde gura si s-o certat cu patroana la telefon . Fetelor, in 3 ore era gata tot ! In ziua aia am luat rochia acasa. Sincer va zic, ce s-o intimplat s.o intimplat,da chiar sa te simti ultimu om,dind 600 de euro pe o rochie ! Moldova ,tara minunilor !


User avatar
Kristina
Posts: 13
Joined: 20 Aug 2012, 16:11

Re: Lista Neagră

Post by Kristina »

dupa 3 luni de la nunta in sfirsit am gasit putin timp sa va povestesc ce am patit eu cu salonu de flori ORHID, lam gasit pe odnoklasniki mi-a placut lucrarile care le-am vazut am mai citit de el aici pe forum ca fac buchete frumoase mam decis si eu sa-l fac la ei cind mam dus si mam inteles era o doamna ft placuta a luat comanda am controlat impreuna tot ce a notat tot bine eu fericita mi-a facut cadou si o floare,cind in ziua nunti in lok de buketu roz aprins cu orhideei albe cu roz ma trezesc cu un buchet alb cu citeva floricele roz prin el orhideele nici nu se vedeau si inka plus la asta cind am ajuns in parc la fotosesie au inceput a cadea florile din el nu mai zik de butoniere care cind am ajuns la sala erau distruse si ofelite, si acum imi vine a plinge cind mi-aduc aminte noroc de vornicele ca mau inkurajat ca e frumos si nu mau lasat sa pling in ziua nuntii ....inca de dimineata ea ma sunat mi-a spus sa am grija de buchet, sa nu-l tin in jos si in soare....mia dorit nunta frumoasa :) multumesc fotografului ca macar pe poze la inviat putin si pare mai frumosel....


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Lista Neagră

Post by Nikutsa »

Inka cei de la Talciok in lista neagra nu sint . Noi ieri am procurat banturi pentru masini , baloane , buchete de pe acolo .
Am ajuns acasa si m-am enervat : in pachet erau 63 si nu 100 de baloane , dupa cum ni s-a spus , banturi pentru minerele la masini noi am cerut 20 - am ajuns acasa erau 18 ; vreau sa va anunt sa verificati cind ajungeti acasa toate pachetele cu cumparaturi , nu-i exclus sa achitati ceva si sa ajungeti acasa fara ele .


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by marcelushka »

Doamne...... te ingrozesti cind ciesti, sincer nici nu imi ajung cuvinete, fetelor fiti foarte precaute cu cine lucrati, pacat ca in aceasta zi cind totul ar trebui sa fie perfect apar..... persoane din astea care isi permit sa va strice sarbatoarea.
Imi pare foarte rau pentru acest miresuici, sincer, lucrind cu ele, vezi cit suflet, emotie se pune pentru fiecare element......


User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Lista Neagră

Post by alina2012 »

Kristina wrote:dupa 3 luni de la nunta in sfirsit am gasit putin timp sa va povestesc ce am patit eu cu salonu de flori ORHID, lam gasit pe odnoklasniki mi-a placut lucrarile care le-am vazut am mai citit de el aici pe forum ca fac buchete frumoase mam decis si eu sa-l fac la ei cind mam dus si mam inteles era o doamna ft placuta a luat comanda am controlat impreuna tot ce a notat tot bine eu fericita mi-a facut cadou si o floare,cind in ziua nunti in lok de buketu roz aprins cu orhideei albe cu roz ma trezesc cu un buchet alb cu citeva floricele roz prin el orhideele nici nu se vedeau si inka plus la asta cind am ajuns in parc la fotosesie au inceput a cadea florile din el nu mai zik de butoniere care cind am ajuns la sala erau distruse si ofelite, si acum imi vine a plinge cind mi-aduc aminte noroc de vornicele ca mau inkurajat ca e frumos si nu mau lasat sa pling in ziua nuntii ....inca de dimineata ea ma sunat mi-a spus sa am grija de buchet, sa nu-l tin in jos si in soare....mia dorit nunta frumoasa :) multumesc fotografului ca macar pe poze la inviat putin si pare mai frumosel....
nemultumita am fost si eu referitor celor de la Orhid...pe odnkl am intrebat pretul,mi-au zis intre 400-500,acolo mi-a cerut 600 si nici nu a fost de acord sa mi-l faca din trandafiri doar rozi cum am vrut eu...pina la urma m-a convins sa fie din trandafiri roz si restu alte floricele....a fost dragut,dar nu asa cum l-am visat,plus la asta nu prea a rezistat asa cum se scria pe sait...chiar din momentul cind mi l-a adus mirele floricelele putin erau vestejite la virfuri,dar eu l-am pastrat pe tot parcusrsul nuntii,doar in mina l-am tinut,la mine sau la vornicele...


Post Reply