Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

Valy bine ai venit ;)
Daca vei rasfoi un pic paginile acestei teme, vei gasi multe impresii vis-a-vis de Versenz :)

Eu am participat acolo la o nunta, si am sarbatorit Revelionul in acest restaurant. Impresii doar pozitive. Daca nunta nu e foarte mare, atunci e o alegere reusita. E o sala radinata ( dupa parerea mea) si se munceste calitativ: deservirea, bucatele... Bafta


VALY
Posts: 9
Joined: 12 Sep 2013, 15:15

Re: Sala de nunti II

Post by VALY »

Mersi mult Olecika, da am citit mesajele trecute, in urma lor am si facut alegerea, sau mai bine zis ma determinat sa ma opresc din cautari. Dar credeam ca cineva mai recent a sarbatorit acolo, ca la ei se schimba des personalul, administratorul si posibil si bucatarii. De asta vroiam impresii mai proaspete.
Ms inca o data


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Sala de nunti II

Post by lencik88 »

Salut tuturor! Iata ca am trecut si de ziua nuntii si deja pot sa ma alatur si eu comentariilor,sugestiilor si sfaturilor! Noi am facut nunta in Palatul Grand Cvin de la Botanica, nu Kvin Palace. Pot sa va zic ca am avut o nunta foarte frumoasa si aici mult a contibuit anume sala. E extraordinar de frumoasa si toata lumea a ramas pur si simplu incintata! Unica conditie este ca trebuie sa achiti toata suma cu 10 zile inainte.De la inceput nu prea vedem bine aceasta conditie,dar dupa ce am constatat ca de fapt frica ca vor fura e egalata la alte sali unde platesti 50/50 sau altfel. Pentru ca chair daca te fura,oricum nu iti vor restitui nimic in ambele cazuri.Noi am ramas foarte multumiti de sala si de deservire.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

Ma bucur lencik ca ai avut o nunta cum ai visat, probabil asta e cel mai important ca nu au fost surprize din partea restaurantului.Din pacate nu toate miresuicele isi pot permite sa achite pretul total inainte de nunta, oricum parca atunci cind mai trebuie sa le dai bani s-ar putea atirna altfel,pentru ca in caz ca nu respecta conform contractului nu le platesti pentru vint, iar daca un restaurant mi-ar cere intreaga suma inainte de nunta nu as fi atit de sigura, in fine ma bucur ca la tine a fost totul super. Mie nu prea mi-a placut restaurantul, nu ma vad eu mireasa in el, dar fiecare cu gustul sau.


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Sala de nunti II

Post by Zinaida »

Fetelor, ieri mi-am facut putin timp si am sunat citeva restaurante referitor la zilele de 11 sau 14 septembrie 2014 cind o sa facem noi nunta(inca nu mam decis bine cu data)si primul la care am sunat a fost Adam si Eva unde doream f mult sa facem nunta si ce credeti? e ocupat de joi pina duminica si august si septembrie tot!!!(((asa ca daca pe cineva intereseaza informatia aceasta!!Am sunat si la Grace...la ei meniul este de la 600lei!Plus se achita chelnerii citi doresti!!si cam asa...daca mai aflu cite ceva o sa ma impart!!!pina atunci succese fetelor in cautare...eu putin mam dezamagit


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

Logic ca Adam si Eva sa fie ocupat, la cita reclama are aici pe forum, dar se mai intimpla ca cineva sa schimbe data localul, pot aparea zile libere, eu inca nu m-am decis cu localul, asa ca Zinaida orice informatie e binevenita, eu cind aud ca un restaurant sau altul e ocupat, mai ales din astea care mi-au placut, imi pare ca nu mai fac nunta, ca sa fac intr-un local care nu-mi place doar de dragul facutului nu vreau si iaka asa nu ma pot hotari, dar Adam si Eva mi-a placut si mie mult.


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Sala de nunti II

Post by Zinaida »

Uraaaa sunt cea mai fericita mireasa...am fost astazi la Adam si Eva si am arendat sala pe 10 septembrie 2014!!! :)
Am ales o zi de miercuri pentru ca pe 11 joi e sarbatoare religioasa cu post negru si este interzis de jucat nunta!!!Fara sa merg sa vad alta sala din oras am decis ca asta e sala care o doresc!!!Doamna Veronica intradevar foarte bravo, nea primit frumos. Am asa niste emotii, intradevar mi-am dorit sa fac aici nunta si nu am ezitat sa visez pina in ultimul moment!!Fetelor daca va doriti un lucru enorm de mult, atunci la sigur o sa se implineasca!!Acuma incepem sa cautam muzica!!!Bafta fetelor in cautari!!!!!!!!!!


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

Felicitari Zinainda cu alegerea salii, e o sala super nu o sa dai gres, intradevar o sa fie o nunta cum ai vizat, eu zic si data e frumoasa si nu e rau ca e miercuri, cine are dorinta sa vina la nunta voastra o sa vina cu placere in orice zi, abia astept sa fie facuta lista mireselor din 2014 si in care sali


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sala de nunti II

Post by Mary08 »

Salut fetelor, iata ca am ajuns si eu sa fiu in pielea mireselor care isi organizeaza nunta de la distanta...Inca nu avem o data stabilita, dar vrem undeva la sfirsit de iunie 2014...si am vrut sa intreb ce ati alege Sala de nunti Cascada, sau VisPas???mie imi plac ambele, dar ca pret mai scump se primeste Vispas, plus ca nu stiu daca ofera si decor si alte optiuni, pe cind Cascada ofera lumini la primul dans, decor din flori artificiale, pinza etc, panou s.a. ; dar si meniul iese mai ieftin ;) , arenda salii nu se achita, deservirea la fel... Mai pe scurt daca cunoasteti ceva detalii despre aceste sali, rog sa scrieti, dar si despre altele, ca sa ma orientez..in principiu meniul pin la 600 lei. Multumesc.


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Sala de nunti II

Post by Buburuza2014 »

Din Vas Pas si Cascada as alege CASCADA.


Post Reply