Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

nicola wrote:olesikag rochita e simpla si foarte draguta si ti se potriveste de minune ;)
:oops: :oops: :oops: mersi!


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

maryLand wrote:olesika..super rokia..da panglica din spate...voobshe... Image
da nu am inteles bine..asta e rokia finala..sau mai ai una?
este risk shi la kusut...shi la adus la komanda...dar shi preturile din saloane sunt tare frumoase... :(
mersi mult!inca nu e varianta finala am fost doar la o proba :D :D :D shi mia plakut shi mie!dar 70%ca va fi ea!la finele lunii mai ma decid deacum ka trebuie sa o mai prefac pe mine putin :D :D :D
caatare rokita asta va spun un secret :D :D este kusuta! dupa modelul fukien la sposa 8) 8) 8)


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

daaaa rokia ii super nici eu nu vad nimik deosebire! Very Happy Very Happy Very Happy poate ka is foto profisionale!
cea ce mia plakut la el ka el spune sincer ca nui originala rokia ,ka poate kalitatea nu acea!dar shi pretul coincide! Very Happy Very Happy Very Happy am crezut ca o sami spui akush ceva de rau!!!!!ai in fine intai ashtept sai vine prietenei comanda apoi ma ghindesc
Cind vine comanda ne zici shi noua neaparat. Eu ma gindeam tot sa dau comanda de la dinsu. Adica sa merg aici sa probez modelul care il vreau sa vad cum sta si dupa asta sa dau comanda de la dinsu, dar mai vedem, mai este timp pina atunci.


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

Iata am gasit amu pe un sait un model de rochitsa care mie tare imi place, cu regret aici in SUA nu gasesc nimic sa fie asa model sus la sini, toate aici is acoperite :) Credeti ca e posibil in MD de cusut asa ceva, si cam la ce pret va fi. Iata modelul
Image


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by fluturash »

mersi mult!inca nu e varianta finala am fost doar la o proba :D :D :D shi mia plakut shi mie!dar 70%ca va fi ea!la finele lunii mai ma decid deacum ka trebuie sa o mai prefac pe mine putin :D :D :D
caatare rokita asta va spun un secret :D :D este kusuta! dupa modelul fukien la sposa 8) 8) 8)
Nu-mi vine sa cred, nastureii din urma de obicei nu-i fac dar aici sunt si arata foarte natural daca pot sa zic asa...adica parca ar fi originala...


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

mersi mult!inca nu e varianta finala am fost doar la o proba Very Happy Very Happy Very Happy shi mia plakut shi mie!dar 70%ca va fi ea!la finele lunii mai ma decid deacum ka trebuie sa o mai prefac pe mine putin caatare rokita asta va spun un secret este kusuta! dupa modelul fukien la sposa
Felicitari croitoresei/croitorului, nici nu dai ca rochia e cusuta, in sensul ca nu e de la magazin deodata :) Si daca nu e secret cine a cusut rochia?


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

Anusca wrote:Iata am gasit amu pe un sait un model de rochitsa care mie tare imi place, cu regret aici in SUA nu gasesc nimic sa fie asa model sus la sini, toate aici is acoperite :) Credeti ca e posibil in MD de cusut asa ceva, si cam la ce pret va fi. Iata modelul
Image
asha modele am vazut!adika korsetul parca putin se prevede? :D :D cind vine comanda va spun ce shi kum!dar cine are nevoie de numarul croitoreselor care au kusut rokita treb sa intreb pe o kolega de grupa! :lol:
fluturash!da rokia nu se deosebeshte de originala tare doar kiteva detalii pe kare le shtiu doar eu dar asah nu se observa :D !


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Uliana »

Image uraaaaaaaaaaaa mi sa primitttttttttttt


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Uliana »

asta este rochiea pe care o doresc la nebunie, ajutati-ma de unde sa o inkiriez


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by fluturash »

Uliana wrote:asta este rochiea pe care o doresc la nebunie, ajutati-ma de unde sa o inkiriez
Am fost si eu la salonul asta. Doamna(domnisoara habar n-am, cred si proprietara, blonda rusoaica) Din cite am inteles eu ea lucreaza cu design-eri italieni(mai necunoscuti in Moldova) Ei au albume pe loc, rochia care mi-a dat sa o masor, am vazut si in album. In medie o rochie costa(vinzare) de la 1000 pina la 2000 euro. Sunt desigur si mai multe.


Locked