Primul dans II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Primul dans II

Post by bobrsergey »

[vimeo]76467537[/vimeo]
Это один из лучших первых танцев что мне доводилось снимать


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Primul dans II

Post by mmgg29 »

Fetelor, neapărat faceți măcar o repetiție la sală și măcar câteva în rochia de mireasă și în pantofii pe care îi veți purta în ziua nunții, că să nu aveți surprize. Am învățat mișcările într-o săptămână ca într-un final tot să dansăm cu atâtea greșeli :( :( :( :( .......... asta îmi pare cel mai rău. Eu pentru primul dans am lăsat fusta din fatin ca să-mi fie mai ușor să dansez și tot m-am încurcat. În plus, pantofii nu erau prea înalți, dar erau cam lunecoși și mi-era frică că amuș-amuș o să mă împiedic. Mă uitam în jos pentru că mă încurca foarte mult trena rochiei și mi-era frică să nu mă calce mirele să-mi rupă margina. Mă consolează măcar faptul că nașa mi-a spus că a început să plângă la dansul nostru. :)

Abia așteptăm să primim filmările de calitate. Am ales piesa A THOUSAND YEARS.



Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Primul dans II

Post by Dutsu »

Eu in genere am facut 8 lectii de dans si la toate am fost in pantofii care iam avut la nunta...numai ca la urma am avut un pic probleme cu rochia care era stil sirena si cam o aninam pe dinauntru cu tocul...


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Primul dans II

Post by Nikutsa »

0
Last edited by Nikutsa on 19 Mar 2014, 12:15, edited 1 time in total.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Primul dans II

Post by wildcat soul »

Nikutsa wrote:Zilele acestea am facut si citeva repetitii la sala, numai cu crinolina si e destul de dificil de executat unele miscari, dar in rochie in genere nustiu cum o sa ne descuram. Unele miscari cred ca o sa le excludem, cu toate ca ne plac mult...Trebuie tinut cont si de rochita cind se invata dansul, ce folos ca am invatat un dans frumos daca vreo 20 procente o sa excludem din cauza rochiei :x gen ridicari in brate etc...
noi cind am fost sa invatam dansul coreografa deodata ma intrebat cum va fi rochia, si deja dupa rochie nea invatat dansul, asa e cel mai bine, e si comod si la sigur dansul reuseste bine, noi tot am schimbat cite ceva, la urma finalu lam schimbat putin, fiindca pe sot il durea piciorul, el trebuia sa se aseze pe un genunchi si eu sa ma las la el in brate in asa fel, dar iarasi avea putin s aimi fie incomod si cu rochia si am schimbat, lam facut mai simplu, dar s aprimit super, din cauza ca rochia nu ma deranjat deloc, si am facut miscarile asa cum trebuiau sa fie


Image
Valentina B.
Posts: 28
Joined: 14 Apr 2013, 13:18

Re: Primul dans II

Post by Valentina B. »


Sper sa va placa))))


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Primul dans II

Post by Ninela »

Fetelor, am fost aseara la o nunta unde in timpul dansului mirilor s-a dat fum. Nu sunt experta,dar cred s-a exagerat, deoarece vreo30 sec mirii nu se vedeau din fum- cameramanul s-a ciocnit de ei cautindu-i, poate sala nu prea inalta, nustiu care a fost cauza, insa cind luati astfel de servicii concretizati aspectul dat. Bafta!


Image
User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Primul dans II

Post by crisgirl »

Ninela wrote:Fetelor, am fost aseara la o nunta unde in timpul dansului mirilor s-a dat fum. Nu sunt experta,dar cred s-a exagerat, deoarece vreo30 sec mirii nu se vedeau din fum- cameramanul s-a ciocnit de ei cautindu-i, poate sala nu prea inalta, nustiu care a fost cauza, insa cind luati astfel de servicii concretizati aspectul dat. Bafta!
Fetelor , ce efecte speciale e mai bine sa luam pentru primul dans?pu ca am vazut si eu o asemenea situatie la o nunta!


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Primul dans II

Post by catiushka »

mie-mi place fumul greu, doar ca nu stiu cit costa
imi plac aparatele cu baloane de sapun
eu le-as combina pe ambele,
am avut si eu o situatie la o nunta, fumul era usor, mirii parca se vedeau doar ca era cam prea intepator si am iesit afara dupa dansul lor
nu stiu daca fumul e de mai multe feluri dar acela nu mi-a placut, si de aceea hotarisem sa nu iau fum, dar dj-ul nostru a zis ca se primeste klasna cu fum, asa ca mai vedem :)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Primul dans II

Post by Ninela »

Cu baloane de sapun, scria cineva pe aici, dar si de la sala ne-au spus ca atunci cind ele cad suprafata devine lunecoasa (depinde de suprafata), dar si mie imi place mai mult cu baloane de sapun. Noi am facut cu luminari la tineri in palme si daca nu greesc au fost si artificii de astea pt tort vreo 4. Nu pot sa zic cum a fost - nu tin minte :D Cind primim video voi intelege :D


Image
Post Reply