Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Sala de nunti II

Post by Christiana »

Mary08 wrote:Salut fetelor, iata ca am ajuns si eu sa fiu in pielea mireselor care isi organizeaza nunta de la distanta...Inca nu avem o data stabilita, dar vrem undeva la sfirsit de iunie 2014...si am vrut sa intreb ce ati alege Sala de nunti Cascada, sau VisPas???mie imi plac ambele, dar ca pret mai scump se primeste Vispas, plus ca nu stiu daca ofera si decor si alte optiuni, pe cind Cascada ofera lumini la primul dans, decor din flori artificiale, pinza etc, panou s.a. ; dar si meniul iese mai ieftin ;) , arenda salii nu se achita, deservirea la fel... Mai pe scurt daca cunoasteti ceva detalii despre aceste sali, rog sa scrieti, dar si despre altele, ca sa ma orientez..in principiu meniul pin la 600 lei. Multumesc.
'
Salut...Eu am fost la Cascada si mi-a placut si sunt unele momente in care regret cu nu am rezervato---are in ograda''bisecta ''alba ft frumos...si plus meniul la 600-650 e sooper...si stapina e ft cumsecade..te-as sfatui acolo sa faci..din cite m-am interesat gatesc ft bine..


xiusha
Posts: 11
Joined: 06 Mar 2013, 14:14

Re: Sala de nunti II

Post by xiusha »

Elenuta_c,mai intii de toate vreau sa te felicit ku alegerea unei sali superbe...si dupa sati spun k pe 16 mai eu voi fi mireasa in aceeas sala:-):-)


Andreas
Posts: 4
Joined: 11 Oct 2013, 16:44

Re: Sala de nunti II

Post by Andreas »

Salut! stie cineva ceva info despre restaurantul Wood'n'Hall din codrii Orheiului? a facut careva nunta pe acolo?


Elenuta_c
Posts: 19
Joined: 18 Sep 2013, 14:47
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by Elenuta_c »

xiusha wrote:Elenuta_c,mai intii de toate vreau sa te felicit ku alegerea unei sali superbe...si dupa sati spun k pe 16 mai eu voi fi mireasa in aceeas sala:-):-)

hmmm... ce interesant... ffelicitari si tie si per sa fie totul pe placul nostru


xiusha
Posts: 11
Joined: 06 Mar 2013, 14:14

Re: Sala de nunti II

Post by xiusha »

Sper si eu!!


Victoria Br.
Posts: 1
Joined: 14 Oct 2013, 15:57

Re: Sala de nunti II

Post by Victoria Br. »

Salutare fetele cochetele. Am ajuns in sfirsit si eu sa ofer informatii despre sala in care am sarbatorit minunatul eveniment. Este vorba de restaurantul Butoias de la Sculeanca. La inceput cind am ales locatia eram in al noualea cer de fericire cite promisiuni obinusem din partea maangerului. Imi promisese ca voi avea parte de o adevarata poveste fara griji, dar nu a fost asa. In primul rind deservirea a fost la cel mai jos nivel, niste tineri de 18 ani care numai pe la terasa se primblau si agatau invitatele, am ajuns sa ne certam cu ei din cauza ca pe mese erau numai servetele utilizate si sticle. Apoi cind sotul i-a batjocorit au inceput sa-si mai faca datoria. In al doilea rind din partea salei ca cadou trebuia sa am bucate cu focuri de artificii, tortul adus sub lumina citorva luminite, dar nimic din cele mentionate nu a fost. Aveam senzatia ca conditionerele nufunctionau toate, am cumparat special din Europa servetele de masa pentru invitati corelate cu tema nuntii care nu au mai ajuns pe masa. Si cel mai mult ce m-a deranjat a fost ca bautura s-a furat cu fara nici o rusine dar de ciocolate nici nu mai vb...10 kg de ciocolate belgiene din cele mai scumpe care nu au ajuns la toti invitatii.Am ramas total deceptionat, pacat de vorbele spuse in vint de manager. Mai ales ca meniul a fost cel mai scump din toate nuntile petrecute din luna august. Punctul forte a fost sala Anotimpuri care este o sala f frumoasa, a fost pe gustul tuturor.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

Victoria aici te voi susține si eu :) am fost in week-end la o nunta la butoias si am avut aceleași impresii :)

La un moment dat, cind noi ne schimbam costumele vreo 4 chelneri stăteau cu noi, dansatorii in vestiar si eu, trecând prin experiența unei Nunți, si cunoscând CIT de mult contează atenția chelnerilor tot le ziceam, ce nu aveți ce face, la care ei : nuuu, ca am pus totul pe masa :D Deci, pt mine asta a fost foarte neplăcut :) sa zică chelnerii ca nu au ce face :)

Masa parca destul de bogata, sala frumoasa.... Mai departe decideți fiecare


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by marcelushka »

Mmmmmmmddddddaaaaaa, Butoias nu intirzie cu uimiri, cu ceva timp in urma am scri si eu impresiile cu care am ramas dupa nunta prietenei mele, pacat.
Mare atentie miresuicelor ce sunt la etapa de alegere a salii, e foarte important.
Mult succes in cautari toturor.


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Sala de nunti II

Post by Nikutsa »

*
Last edited by Nikutsa on 19 Mar 2014, 12:17, edited 1 time in total.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Data nunţii

Post by Kitsurica »

salut fetitelor garofitelor, eu sunt asa intr-o dilema mare, probabil lumea de pe-aici de pe forum s-a saturat de mine ca eu vesnic ma jalui la orice tema, dar eu inca nu mi-am gasit sala, problema e ca dorim pe data de 8.8.2014 tin sa fie data respectiva pentru ca implinim 8 ani decind ne intilnim si ar fi foarte frumos sa fie ziua nuntii, dar toate salile care mi-au placut si sunt relativ mai ieftine sunt deja ocupate, cele mai scumpe nici nu am incercat ca nu o sa avem posibilitate, iar eu vreau si ieftin si bun si sunt probabil foarte pretentioasa la capitolul sala fiindca doresc macar in linii generale sa fie asa precum am visat. Poate foste miresuici au vre-un sfat, ca eu ba sunt foarte entuziasmata si cred ca o sa fie totul bine, ba ma gindesc ca nimic nu o sa fie cum vreau si degeaba mai facem nunta.


Post Reply