Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
Catalincik
Posts: 95
Joined: 15 Aug 2012, 15:27

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Catalincik »



User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by maryLand »

Doamne, aneam..fii tare...imi dau seama cit este de dureros...

Neaparat trebuie sa te adresezi la medic, iar daca histeroscopia este o salvare...atunci neaparat sa o faci. Bafta in toate si puteri... ;)


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by perla »

aneam.. imi pare foarte rau :(// fi-i tare.. sunt sigura ca la anul o sa se primeasca totul... intrati in noul an cu emotii pozitive si multa incredere...


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

fetelor cine stie in ce pret e analiza la hormoni? , si spermatograma cam in ce pret iese? sa stim cam aproximativ de citi bani o s aavem nevoie, ca noi miine mergem sa dam analizele (ultimele :))


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: Planificarea unui bebelus

Post by aneam »

Multumesc pt sustinere. Sper ca a 3 oara va fi cu norok. Era si acum sa fie daca imi spuneau din prima cai cauza uterul meu si nu treceam inca o data prin acest cosmar. Asta e...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by maryLand »

wildcat soul wrote:fetelor cine stie in ce pret e analiza la hormoni? , si spermatograma cam in ce pret iese? sa stim cam aproximativ de citi bani o s aavem nevoie, ca noi miine mergem sa dam analizele (ultimele :))
Depinde unde vreti sa dati aceste analize. Daca la un spital de stat, noi ma cheltuit mai putin de 1000 lei, daca la privat un pic mai mult de 1000.
Hormonii 700 si spermograma vre-0 150 ;)


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Alintush »

Aneam, imi pare rau de cele intimplate :(
dar e bine ca macar medicii au inteles care e problema...si din tot sufletul sper ca urmatoarea sarcina sa fie cu succes...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by heliga »

Aneam fii tare! a treia oara la sigur va fi cu norok!


Image
Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

maryLand wrote:
wildcat soul wrote:fetelor cine stie in ce pret e analiza la hormoni? , si spermatograma cam in ce pret iese? sa stim cam aproximativ de citi bani o s aavem nevoie, ca noi miine mergem sa dam analizele (ultimele :))
Depinde unde vreti sa dati aceste analize. Daca la un spital de stat, noi ma cheltuit mai putin de 1000 lei, daca la privat un pic mai mult de 1000.
Hormonii 700 si spermograma vre-0 150 ;)
mersi mult, spermatograma vrem sa o dam la centrul mamei si copiluiui (acolo am dat si eu restul analizelor) iar la hormoni la galaxia


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by maryLand »

Sincer, as recomanda si hormonii sa-i dati la CMC. Sunt foarte sceptica referitor la Galaxia, insa este decizia dvs.
Spor in toate! ;)


Image
Post Reply