Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Muzicanţii II

Post by valerii.dulghier »

Singur)) de playlist nu am vb, insa ce o sa solicit din timp aceea o sa fie) mie mi-au cerut 900 insa eu mai demult i-am arvonat, si prin recomandare..cred ca asta inseamna ceva pentru ei))de playlist tie ce ti-au zis?


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicanţii II

Post by katiusha »

au spus ca cinta absolut tot ce ii rogi,trebuie de facut o lista de vreo 40 piese si ei le cinta,eu tot am vb cu ei din octombrie


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicanţii II

Post by desdemona barbalat »

catiushka wrote:
mydate wrote:Salut da-ti va rog vreun sfat referitor la muzica ca sa ma incadrez in 1000-1500 de euro
familia manciu, sint foarte recomandati aici pe forum, si o miresuica a si postat video cu prestatia lor la nunta ei
si te incadrezi in pret ;)
cei mai buni dansatori intre vioristi, si cei mai buni vioristi intre dansatori.....skuzati 1000-1500 iau Mancio???..pentru vioara,klapa si tot ei cinta cu vocea?....niciodata in viata...in suma acesta puteti sa arvonati o formatie destul de buna si cu multe intrumente...


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicanţii II

Post by desdemona barbalat »

valerii.dulghier wrote:
katiusha wrote:da,preturile cresc ca ciupercile dupa ploaie,dar am citit despre ei lucruri pozitive pe forum,dar nu prea imi place prestatia lor scenica(mamika cu cosite,sotia in tunica)asta se poate de discutat cu ei,ca ma tem sa nu se supere :)
Katiusha eu tot pe ei ia-m arvonat, imi place programul lor divers, iar veselia e pe masura asteptarilor)) unicul lucru care o sa il adaug la ei e un saxofonist profesional care va pune mai mult accent in muzica lor si atit)
de cind banketband o sa va aduka saxafonis profisionis?niciodata nu a facuto...unul din ei o sa va cinte sau o sa zika ca nu gasesc...ei is orchestra pe masura...da pesele poti alege si cu o saptamina inainte de eveniment ca in caz ceva sa nu uite,daca evenimentu o sa inceapa la orele 18-00 spunei lui alex sa vina tot cu formatia sa la 16-00 (intirzie si nu numai o data)....si ce oribel arata doamnele din formatie parcas Ileana Cosinzeana una mai frumoasa ca alta....da Katiusha ei nu merita 1200.....succes


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

Desdemona, de ce esti asa categorica ?????

1. Manciu iau 1200 eur pentru 2 viori, o clapa, un saxofon si 4-5 voci. Nu e nici mult nici putin. DAR nu vei gasi la acest tarif o formatie cu mai multe instrumente :)
2. Si daa, doamnele din Banchet Band arata mai special :D probabil asta le e stilul, insa fac chef si veselie :)

In loc de critica asa in vint, mai bine ai veni cu niste sfaturi pentru viitoarele mirese ce formatii au tarife bune dar si munca si-o fac bine, daca cunosti desigur :D


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Muzicanţii II

Post by Arishka »

У каждого свое мнение...По мне так familia Manciu очень хороший выбор,знают свое дело и веселят народ на славу. В группе может быть и 10 инструментов,но если тамада не умеет говорить,а солисты не умеют петь,то свадьба провалена.В этой группе мне нравится ,что ведет свадьбу не только Елена,но так же и ее сыновья дают жару и устраивают веселуху по полной....Они берут 1200евро.И еще один пункт почему я их выбрала:была на многих свадьбах где пел 1-2 человека и если честно к 1 ночи начинаешь уставать от одного и того же голоса,а здесь поют все 5....Вообщем кому кто нравится,того и выбирают.... ;)


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

Si.... Chiar sunt si eu curioasa ce formatii poti arvona cu 1200 euro? MULT MAI BUNE CA MANCIU, SI MAI PROFESIONISTI ?


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicanţii II

Post by katiusha »

nu prea cred ca in aceasta suma se poate de gasit vreo formatie mai profesionista,apropo nimeni nu stie cit cere acum Igor Cuciuc pt anul 2014,ca am gasit undeva pe forum suma de 500 euro (45-60 minute)ei cred ca pun cifrele la nimereala,degraba ora o sa costa cit arvona pt o noapte))


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Muzicanţii II

Post by CristinaB »

Fetele eu nu-s clarvazatoare, dar presimt ca daca nu interveneati cu critica la adresa utilizatorului : desdemona barbalat , in al treilea mesaj postat pe forumul nostru avea sa ne recomande pe cineva super-mega bun si inca mai ieftin de 1200 euro, care precis ca i-au facut evenimentul ei de neuitat!!!
:D :D


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

:D :D :D Daaaaa, Cristina :D Si eu asa presimt ;)


Locked