Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Sevicii foto si video II

Post by Arishka »

Мы выбрали Лакеева Романа(фото)-550евро и его компаньона(видео)-600 евро.Сегодня встречались с ними.Очень дружелюбные и приятные люди.Показали несколько своих работ,мне очень понравились,видно,что профессионалы своего дела.Роман работает с асистентом. Вообщем я под впечатлением,увидим,что получим после свадьбы...(Уважаемые невесты и простите,что пишу на русском,румынский тоже хорошшо понимаю и говорю,но легче выражаюсь на русском)))


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sevicii foto si video II

Post by Kitsurica »

Fetelor cind citeam meajele voatre ma cam apucau durerile de inima, adica e vorba de peste o mie de euro pentru foto si video, desigur ca am zis si eu ca e un lucr5u foarte important si as da si eu cit cer doar sa faca treaba bun asi totusi mi se pare fffoarte mult sa dai 1200 euro. Deci ce-am facut eu, am dat la cautare pe odno foto-video si mi-au aparut vreo o mie si ceva de persoane, m-am uitat in albume sa fie cit mai multe fotografii de la nunti diferite si i-am intrebat cam cit o sa coste, deci in jur de 500 euro este vorba, e un pret mai real, dar nu stiu, nu as vrea sa o dau in bara, dar si 1000 euro nu o sa am de unde. Cine stie cam la ce ar trebui sa trag atentie, sa intreb sau sa pun accent, chiar daca aleg pe cineva mai ieftin


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sevicii foto si video II

Post by maryLand »

Kitsurica, desigur ca fiece prestator are pretul lui...iar noi, miresele alegem in primul rind dupa mijloacele financiare.

Cred ca poti sa te orientezi spre baietii incepatori. Spre mesteri in devenire, care cu siguranta nu au un pret exagerat..sau unul care va trece 1000 de euro.

fetelor, nu va fie frica sa telefonati, sa intrebati, sa negociati. Important e sa alegeti echipe care lucreaza cu suflet...si care au gusturi cit de cit rafinate!!! Succes! ;)


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Sevicii foto si video II

Post by wildcat soul »

Kitsurica noi tot cind am facut nunta am spus ca mai mult de 1000 de euro nu dau, ca si asa e mult, am gasit 2 baieti tineri dar cu talant si care fac niste lucrari minunate, noi pt 2 zile am platit 970 euro, pt foto si video, http://www.odnoklassniki.ru/valentinjukov sau https://www.facebook.com/jukovvalentin poti sa incerci, fac niste lucrari intradevar superbe si au niste idei


Image
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by Amoricina »

Arishka, felicitari! am vrut si noi pe Roman Lacheev, dar cind l-am intrebat de o posibila reducere mi-a zis ca doar in zilele lucratoare si inpost, iar dupa ce l-am atentionat ca nunta noastra e in post, nu a mai raspuns :( oare s-o fi suparat? eu nici pe departe aveam de gind sa diminuez insemnatatea serviciilor dumnealui, doar ca ies foooaaarte mult din buget...va trebui sa caut pe altcineva.. :(


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Sevicii foto si video II

Post by Arishka »

Amoricina wrote:Arishka, felicitari! am vrut si noi pe Roman Lacheev, dar cind l-am intrebat de o posibila reducere mi-a zis ca doar in zilele lucratoare si inpost, iar dupa ce l-am atentionat ca nunta noastra e in post, nu a mai raspuns :( oare s-o fi suparat? eu nici pe departe aveam de gind sa diminuez insemnatatea serviciilor dumnealui, doar ca ies foooaaarte mult din buget...va trebui sa caut pe altcineva.. :(
Спасибо.Я ему на почту месяца три писала и спрашивала сколько стоят его услуги,он сказал 550 евро.потом напила ему еще через месяца два уточнить некоторые детали и он написал,что если обещал мне 550 ,то сдержит свое слово,но другим он уже говорит 600.И мне супруг сказал,чтобы я искала в пределах 1000 евро. у меня вышло 1150евро.Я думаю сэкономлю на декоре,лимузине и т.д. Эти моменты тоже красивы,но все таки хочется спустя пару лет открыть альбом и увидеть красивые,профессиональные и творческие фотографии. Думала сэкономлю на видео ,возьму кого-нибудь за 300-400,но его компаньон рассказал как он работает,показал его работы и почему-то убедил меня ,что видео тоже очень важно и через пару лет я не пожалею,что взяла профессионала....Так,что каждый выбирает по возможностям и вкусу. ;) ...Не переживай ты обязательно найдешь своего фотографа... ;)


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by Amoricina »

Arishka, a kto ego kompanion videooperator? ibo mne tak i ne skazal...:)


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Sevicii foto si video II

Post by Arishka »

у них есть свой сайт http://romantic.md ,там есть пару его работ,они сказали,что недавно создали сайт и поэтому там мало еще работ...


anisoaraN
Posts: 5
Joined: 07 Oct 2013, 12:55

Re: Sevicii foto si video II

Post by anisoaraN »

salutare fetelor... daca sincer e mare bataie de cap cu serviciile foto-video la nunta. Oameni in domeniu sunt cita frunza si iarba, cu diferite stiluri , oferte, preturi. Parerea mea e ca fotografia de nunta trebuie sa fie cit mai reala si naturala, cit mai vie ,si facuta in momentele cele mai potrivite, in care sa se reflecte o traire, un sentiment, care chiar si peste 10 ani sa-ti trezeasca aceleasi emotii.Cind vad pe siteuri fotografii in care mirii doar se saruta si in rest un cer colorat sau copaci rosii ap nu pot intelege ideiele fotografului respectiv.E foarte important ca sa va intilniti cu fiecare fotograf, operator in parte si sa analizati nuntile intregi, deoarece majoritatea pe site-uri pun ceea ce au mai bun... o sa va ia ceva timp insa se merita.


Vivian
Posts: 3
Joined: 11 Dec 2013, 21:28

Re: Sevicii foto si video II

Post by Vivian »

Salut...si la mine e problema cu serviciile video pentru nunta; ca atitudine,preț si calitate am ales www.memento.md . Au niște lucrari foarte bune. Voi nu ați apelat nimeni pina acuma la serviciile lor? Poate știe cineva mai mult ... Eu trebuie sa ma intilnesc in weekend cu ei sa discutam mai multe detalii.


Post Reply