Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Băutura pt nuntă

Post by IRACIKA1983 »

Fetelor am citit mai sus cumparati mai bine sticle de 1,5 decit de 0,5 se priveste frumos ,dar nu dovedesti sa aduca sticla si este goala la pret tot o sa simtiti bine .Noi am cumparat toate bauturile racoritoare de la metro inainte de paste si am economisit binisor ,dar bautura tare am luat-o de la MesaGerul 11 ,Calaras 5stela si vodka Arbattkaia n-am gresit nici cu una am ramas multumiti.Acuma nu mai fac reducerea asa de buna la Mesagerul11.pentru cumatrie am cumparat de la Arta Vinului ,Ruskii STANDART coniac .Mi sa dat facture din ambele parti ca mi sa cerut la sala .Nu asteptati cu preturile se ridice da ,dar sa scada nu cred.numai ca trebue sa stiti numarul de personae si puteti sa-l procurati si sa puneti un punc ,sa nu lasati totul in ultimul moment .


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Băutura pt nuntă

Post by romanct1 »

noi o sa luam cu 3 saptamini inainte de nunta, deoarece suntem peste hoatre, si o sa venim cu o luna inainte de data cea mare :) apropo de Arbatkaia, e buna la gust? Cit de coniac eu tit mam gindit sa iau de 5 stele, dar mi sa spus ca la nunta ar trebui mai multe, si acum stau pe ginduri. Voi ce spuneti?


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Băutura pt nuntă

Post by lencik88 »

Noi venisem acasa cu 2 saptamini inainte de nunta si desigur nu era primordiala bautura.Aveam lucruri mult mai importante de facut.Iar asa cum timpul ne cam stringea,plus ca nici nu prea aveam unde sa o tinem pe toata,am hotarit s-o cumparam cu 1 zi inainte si s-o ducem direct la sala,in camera mirilor.Deci,hotarisem sa procuram toata bautura de la Metro.Vinul insa l-a procurat tatal meu(el produce vin)si amavut foarte mult vin de casa,adica fara acciza,ca l-a vin dau voie. Asa deci, lista bauturilor de la Metro ,pentru 70 persoane
Apa plata "Dorna"-1.5l - 50 st
Apa gaz. "Dorna"- 1.5l - 30st
CocaCola - 1l - 40 st
Fanta - 1l- 40 st
Sprite - 1l - 30 st
Coniac "Calarari" 5 stele -40 st
Am achitat in total 5000 lei.
Sampania am procurat-o direct de la cricova - 30 sticle,nu tin minte pretul
Iar vodca ne-a dat batai de cap, nu ne puteam aprecia de care sa luam si , dupa mai multe pareri , am achizitionat Vodca Pakrovskaia 10 st. plus Vermut 5 st.(2 Rosatto , 3 Bianco)
Din bautura nu s-a furat si toata care a ramas , am folosit-o la zeama.Cu bautura nu am dat gres, dar totusi toata lumea a preferat vinul de casa si ziceau ca e tare bun. De vin am avut 80 l -rosu si 40 l- alb...(sigur a ramas mult in rezerva jijiji).Sper ca v-am fost de ajutor.Bafta.


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Băutura pt nuntă

Post by henrietta »

fetelor spuneti-mi Calarasi divin ati cumparat (cele care au avut de acesta) de pe str Mesager 11 sau se poate de luat si din or Calarasi de undeva (poate e mai ieftin)?
Noi luam din asta de 7 ani si as vrea sa gasesc cel mai ieftin magazin caci si asa e destul de scumput


Image
Miresuica
Posts: 19
Joined: 23 Jul 2013, 11:36

Re: Băutura pt nuntă

Post by Miresuica »

Fetelor...a cumparat cineva divin direct de la Calarasi???Daca da dati-mi va rog un num de telefon!!!!Mersi ;)


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Băutura pt nuntă

Post by henrietta »

Miresuica wrote:Fetelor...a cumparat cineva divin direct de la Calarasi???Daca da dati-mi va rog un num de telefon!!!!Mersi ;)
Eu am sunat la Calarasi Divin chiar in anticamera directorului si mi sa dat nr de tel din Chisinau str. Mesager 11, secretara mi-a zis ca ei sunt distribuitorul oficial. nr de tel e (+373 22) 85-55-44. Daca te duci cu contractul de nunta cu sala iti fac reducere 2% sau 5% in dependenta de suma comenzii.


Image
Miresuica
Posts: 19
Joined: 23 Jul 2013, 11:36

Re: Băutura pt nuntă

Post by Miresuica »

Multumesc mult pt raspuns...dar am fost la Metro si am cumparat calarasi divin 5 ani cu 82 lei sticla........mi s-o parut ieftin tinind cont ca cei de la Mesager cu reducere imi dadeau sticla cu 83 lei+plus ca trebuiau nustiu ce contracte...aici am fost am cumparat si gata.....punem bifa :) :) :)


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Băutura pt nuntă

Post by crisgirl »

Miresuica wrote:Multumesc mult pt raspuns...dar am fost la Metro si am cumparat calarasi divin 5 ani cu 82 lei sticla........mi s-o parut ieftin tinind cont ca cei de la Mesager cu reducere imi dadeau sticla cu 83 lei+plus ca trebuiau nustiu ce contracte...aici am fost am cumparat si gata.....punem bifa :) :) :)

Da la care Metro voi gasiti divin Calaras 5* cu 82 lei, pu ca mai auzisem de la cineva asta? Eu de exemplu cu 1 saptamina in urma am fost la Metro la Balti si costa 88.90 lei!??


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Băutura pt nuntă

Post by catiushka »

crisgirl, probabil la chisinau,
dar intrebarea mea e: poate fi diferenta de preturi in cele 2 metro din chisinau? :?


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Băutura pt nuntă

Post by Ninela »

Eu am fost duminica la Metro de pe Calea Orheiului, si Calarasi Divin de 5 stele era 87, si banuti.


Image
Post Reply