Decorarea sălii 2

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Decorarea sălii 2

Post by Gaby »

Taniushka.s wrote:Salut fetelor as vrea si eu parerea voastra in privintza decorului.Am ales tematica nuntii Alb(ivory)-rosu pt ca nunta e in februarie 2014...va rog citeva idei..imfrumusetare masa tinerilor..poate ceva expozitii de flori pe mesele invitatilor(ceva hand made ma gindeam)..careva idei pt poze...Va multumesc Aticipat!
Taniushka ai ales o culoarea foarte frumoasa, shi usor de utilizat in tematica nuntii, rosul se combina foarte bine cu albul, deja depinde de care nuanta de rosu vrei, daca vei alege rosu aprins va fi mai tipator shi puitn va obosi ochiul, insa daca alegi rosu inspre bordo, dar numai putin atunci poti decora o multime de lucruri cu panglici de aceasta culoare. Daca sala deja are acest decor(ma refer la scaune) atunci tu trebuie doar sa te preocupi de masa de prezidiu, trandafiri de caeasta culoare sunt foarte multi, cu atit mai mult ca ei se gasesc in tot sezonul anului.
cum ai spus nunta va fi in februarie poti utiliza ca decor pe mesele invitatilor luminari, cum erau mai sus cu panglici rosii-bordo,poti folosi kiar la rochia ta de mireasa ceva elemente ce dau in bordo (depinde de ce model iti alegi, daca ceva pe talie atunci usor iti evidentiezi talia cu o lenta bordo unita cu o brosha stralucitoare).
un model de buchet mie mi-a placut, e simplu shi cu gust http://www.viitoaremireasa.ro/images/ga ... -nuntii-16
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... SPVNwW9TaA
http://www.issamariage.ro/evenimente/20 ... valcea.jpg
http://www.issamariage.ro/evenimente/20 ... 1-nova.jpg decor pe mesele invitatilor


Taniushka.s
Posts: 17
Joined: 08 Jan 2014, 22:29

Re: Decorarea sălii 2

Post by Taniushka.s »

Gaby merci frumos! ;)


Doinita25
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2014, 12:47

Re: Decorarea sălii 2

Post by Doinita25 »

marcelushka scrie-mi si mie nr tau de telefon


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

Doinita25 wrote:marcelushka scrie-mi si mie nr tau de telefon
Iti raspund in privat,


limurcik
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2013, 23:46

Re: Decorarea sălii 2

Post by limurcik »

marcelushka wrote:Citeva poze cu decorul de la Viorella.

Image
Image
Image
Image
Image

Pozele cu masa furshette am sa le pun la tema data.

cit costa decorul pentru prezidiu?


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

limurcik iti raspund inprivat.


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Decorarea sălii 2

Post by Arishka »

Salut.Ce pareri aveti despre agentia "ORCHID"?


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by K_ID_25 »

Eu rumaresc fetele de ceva timp pe retelele sociale si mai intreb si de mirese si sa zicem ca in masura de 95% ai sanshele sa fii foarte multumita de lucrul lor.


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Decorarea sălii 2

Post by Arishka »

K_ID_25 wrote:Eu rumaresc fetele de ceva timp pe retelele sociale si mai intreb si de mirese si sa zicem ca in masura de 95% ai sanshele sa fii foarte multumita de lucrul lor.
Multumesc mult!!! Aleg din 3 agentii si nu stiu care e mai buna : "ORCHID","UNIQUE EVENTS" sau "CRISTINAS FLOWERS" :roll:


LudmilaS
Posts: 4
Joined: 21 Jan 2014, 14:50

Re: Decorarea sălii 2

Post by LudmilaS »

Cred ca conteaza tare mult ce intelegi pin bun. Daca e vorba de pret, sigur unique events e cea mai scumpa dintre toate, pentru ca este agentie. Celelalte 2 din cate stiu eu se ocupa cu florile.
Daca vrei ceva in proportii mai mici, apeleaza la celelalte 2. Daca vrei ceva mai mare apeleaza la unique events. Dar te va ustura buzunarul :).
Sfatul meu este sa vezi atent ce fac ei si pe ce se bazeaza. Poate in genere, sa ii suni si sa le zici spre exemplu, "eu am 700 euro, ce ati putea sa faceti de acesti bani".


Post Reply