Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

Ely cristal studio cu 750 foto +video. si au lucrari kiar mai bune in comparatie cu majoritatea ce presteaza servicii la un pret mai mare. Eu iam luat pe ei.


User avatar
avrodida
Posts: 6
Joined: 26 Jan 2014, 16:06

Re: Sevicii foto si video II

Post by avrodida »

Buna! Noi cu foto si video ne-am cam grabit. Mie imi place foarte mult Alex Iordache si Artur Roscolotenco, insa cind i-am contactat (prin octombrie 2013 - nunta fiind in august 2014) erau deja ocupati. Plus la asta preturile lor m-au cam speriat. Asa ca in mare graba si cu frica de a nu mai gasi pe cineva liber, am incheiat contractul pentru foto si video cu cei de la studio7. Din cite vad, nu sunt prea populari pe forum. Nu sunt nici ei tare ieftini.. dar imi plac lucrarile lor in marea majoritate. Doar ca dupa ce a mai trecut ceva timp de cind am platit avansul si vad tot mai multe lucrari - imi pare ca se cam repeta ideile de la o nunta la alta. Pe cind eu ca si fiecare miresuica vreau ceva mai deosebit :) Oricum cred ca atit pozele cit si video depind in mare masura de noi insine, cum ne vom simti si cum vom radia fericire in acea zi! ;)


Ely
Posts: 35
Joined: 31 Dec 2013, 00:35

Re: Sevicii foto si video II

Post by Ely »

romanct1 wrote:Ely cristal studio cu 750 foto +video. si au lucrari kiar mai bune in comparatie cu majoritatea ce presteaza servicii la un pret mai mare. Eu iam luat pe ei.
Oau ce frumos,mi-a placut lukrarile lor si pretul e normal.cred ca vom apela la ei...cu siguranta.merci frumos!!!!!!!


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

Ely wrote:
romanct1 wrote:Ely cristal studio cu 750 foto +video. si au lucrari kiar mai bune in comparatie cu majoritatea ce presteaza servicii la un pret mai mare. Eu iam luat pe ei.
Oau ce frumos,mi-a placut lukrarile lor si pretul e normal.cred ca vom apela la ei...cu siguranta.merci frumos!!!!!!!

cu placere...:) pe odnoclasniki au mai multe lucrari, si mai noi ...


anisoara123
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2013, 00:18

Re: Sevicii foto si video II

Post by anisoara123 »

Salut, va rog sa ma "luminati" si pe mn, este o mare diferenta intre video HD si FullHD? Sunt si eu cam in aceeasi situatie ca avrodita, mi se pare ca ne-am grabit sa incheiem contractul si acum ma cam roade sufletelul :) foto ni s-a spus ca va fi in stil vintage, atunci am cazut de acord, dar acum stau pe ginduri...ce pareri aveti?


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

avrodida wrote:Buna! Noi cu foto si video ne-am cam grabit. Mie imi place foarte mult Alex Iordache si Artur Roscolotenco, insa cind i-am contactat (prin octombrie 2013 - nunta fiind in august 2014) erau deja ocupati. Plus la asta preturile lor m-au cam speriat. Asa ca in mare graba si cu frica de a nu mai gasi pe cineva liber, am incheiat contractul pentru foto si video cu cei de la studio7. Din cite vad, nu sunt prea populari pe forum. Nu sunt nici ei tare ieftini.. dar imi plac lucrarile lor in marea majoritate. Doar ca dupa ce a mai trecut ceva timp de cind am platit avansul si vad tot mai multe lucrari - imi pare ca se cam repeta ideile de la o nunta la alta. Pe cind eu ca si fiecare miresuica vreau ceva mai deosebit :) Oricum cred ca atit pozele cit si video depind in mare masura de noi insine, cum ne vom simti si cum vom radia fericire in acea zi! ;)

Ai dreptate, totul depinde de miri, mie studio7 imi place, dar precum miau spus si cristal studio e greu sa lucrezi si sa faci ceva deosebit cind mirii sunt emotionati si cu greu poti scoate din ei un zimbet.

Nustiu cum alte miresuici, dar eu precis ca am sa beau vrio 2 de 50 sa ma simt mai libera :D


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

anisoara123 wrote:Salut, va rog sa ma "luminati" si pe mn, este o mare diferenta intre video HD si FullHD? Sunt si eu cam in aceeasi situatie ca avrodita, mi se pare ca ne-am grabit sa incheiem contractul si acum ma cam roade sufletelul :) foto ni s-a spus ca va fi in stil vintage, atunci am cazut de acord, dar acum stau pe ginduri...ce pareri aveti?
sigur ca este :) calitatea iata un link care poate cit de cit sa te lumineze http://video-practic.ru/HDready-FullHD

daca ai TV plasma mare, acolo se vede deodata diferinta la calitatea imaginii.

Apropo eu ador stilul vintage, este necesar si voi s va creati imaginea voastra si vorniceilor in stil vintage, e foarte interesant.
Noi am ales retro anii 50, muzica, noi, vorniceii, hotelul, totul se incadreaza in asta, e o mica problema cu cintecul pentru asa numitul love story, nu pot gasi nimi ce sami placa si sa putem face ceva sub el.


amore
Posts: 16
Joined: 03 Oct 2013, 09:27

Re: Sevicii foto si video II

Post by amore »

Credca ca majoritatea prestatorilor de servicii video si foto au trecut deja la formatul Fullhd, pentru ca toate camerele video si foto filmeaza in acest format, asaca nu trebuie sa va faceti griji in aceasta privinta. Altceva este sa cereti sa va dee inklusiv si in formatul fullhd pe bluray sau hard portativ, ca unii ''profesionisti'' mai uita so faca, si dau doar discuri cu formatul DVD


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

da da... nu vreau sa fac publicitate, dar vreau sa mentionez ca fotografii pe care iam recomandat le dau si pe bluray si pe hardul vostru portativ. ;) poate gresesc dar paremise pe hard ei dau tot ce au filmat neprelucrat.


anisoara123
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2013, 00:18

Re: Sevicii foto si video II

Post by anisoara123 »

Merci mult de rs fetelor, eu cred ca o sa fie bine :)


Post Reply