Şezătoarea mamelor

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Aleena »

Stau si eu curioasa...sa citesc raspunsul la aceasta intrebare... :lol:


Alina Braileanu:

Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Şezătoarea mamelor

Post by perla »

Tancha nu te sfatui sa pui vaccine in timpul sarcinii. Indiferent de care este...

Felicitari viitoarei mamici... sa va dezvoltati bine, sa papi vitamine in perioada asta... deja ne spui peste vreo 2-3 luni ce va fi, fetitat ori baietel :)))

Alrena eu am inteles din prima ca vei fi nana :)))


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Şezătoarea mamelor

Post by tancha_ru86 »

Eh, eu nu ma joc asa :lol: voi raspundeti la intrebari cu intrebari. :lol:
Sunt mai discreta cu sarcina, dar voua va zic ;) ca stiu ca o sa pastrati discretia.
Da, am deja 3 luni, burtica incepe sa se vada, iar eu sunt atat de speriata de ce va urma. Fericire cat incape.

Aici medicii recomanda vaccinul antigripal in sarcina, e unicul pe care il recomanda, desi eu n-am facut niciodata acest vaccin, iar de doi ani n-am racit niciodata. Acum, insa, ma gandesc la faptul ca trebuie sa calatoresc cu avionul, trebuie sa ajung in Moldova, Romania. O sa merg mult si cu autobusul si mi-e frica ca timp de o luna fiind acasa si medicul meu aici o sa-mi fie tare greu. Saptamana viitoare merg la primul ecograf. Pe aici nu se fac prea multe sedinte de ecograf, decat vreo 3 pe toata sarcina, maxim 4-5 daca exista ceva probleme.

Perla, smecheroaico, cum te-ai prins tu ca Aleena va fi nanica puiului meu.
Sa-ti fie sanatos si tie Davidutul si tuturor mamicilor sanatate multa si bebei sanatosi!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Alintush »

Tancha,Felicitari...sarcina usoara


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Ninela »

Felicitari, Tancha!!! Sa fie intr-un ceas bun si o sarcina cit mai frumoasa!!!


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Şezătoarea mamelor

Post by marcellla »

Vai Tancha, felicitari din sulfet, atit de mult ma bucur. Cu toate ca nu va cunosc pe nici una in realitate dar comunicind aici deja de 2 ani si ceva am impresia ca ne stim de'o viata, cu atit mai mult tu Tancha care esti de muuuuult aici. Iti doresc din suflet sarcina usoara si sa te bucuri din plin si cu multa sanatate de aceasta frumoasa perioada. Tin bine minte ca undeva cu un an in urma spuneai ca iti doresti ca anul acesta sa se realizeze visul de a deveni mamica si iata ca te'ai tinut de cuvint. Inca o data felicitari.


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Şezătoarea mamelor

Post by tancha_ru86 »

Alintush, Ninela va multumesc din suflet.
Marcella, esti o scumpa, iti multumesc pentru cuvintele atat de dragi.
Sa stii ca si eu am acelasi sentiment ca si tine, pe membrele mai vechi am ajuns sa cred ca le cunosc de-o viata si sa ma bucur impreuna cu ele pentru bucuriile lor, iar tu esti una dintre ele.
Cred ca sunt o norocoasa pentru ca planurile care mi le-am facut, s-au realizat pas cu pas, asa cum mi-am dorit. Cred ca e si mana divina, altfel nu-mi explic cum de toate imi merg asa cum imi doresc. Bebe a venit fara vreun efort prea mare, ceea ce m-a zapacit tare, adica ma asteptam ca o sa dureze procesul mai mult, cateva luni cel putin, dar nu. Am luat marea decizie, iar barza statea dupa usa nerabdatoare sa intre.

Asta iti doresc si tie si tuturor celor care isi doresc ceva cu adevarat - sa vi se implineasca dorintele dragelor, ca toate sunteti niste dragute si meritati din plin.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Alinkka »

felicitari tancha, o sarcina kit mai ushora ku multe emotii pozitive.
Intr-o saptamina trecem shi noi de primul trimestru, deja am fost la doua ecografii, la a doua a fost shi sotul, el e persoana ceia pina nu vad nu kred insa kind a auzit kum bate inimioara kum da din picioroshe kiar daka e mik- abia akum am vazut shi eu o latura mai sensibila la sot.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Şezătoarea mamelor

Post by heliga »

Tancha felicitari!!!succes mai departe,sa duci cu bine sarcina si peste 6 luni deja sa te imparti cu cea mai mare bucurie .Sanatate!


Image
Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Nadinn »

Tancha felicitariiiii din suflet,o sarcina cit mai usoara si sa te bucuri din plin de aceasta perioada frumoasa prin care trecem noi femeile


Post Reply