Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by marcelushka »

Mihaelaz wrote:Salut Fetelor, de atitea cautari pe internet deja m-am c-am dezamagit ca nu prea gasesc un raspuns concret. Fac nunta pe la sfirsitul lunei iulie anul curent. Caut un salon unde pot sa-mi cos Rochia, undeva unde cineva deja a cusut-o si mi-o poate recomanda cu incredere. Inca nu am fost prin saloane sa vad rochiile, vreau deodata sa ma duc undeva si concret sa mi-o coase fara vreo grija ca nu-mi va placea sau altceva. Ceva frumos , original. Sunt josuta 1,40 cm si asa sunt de timida ceea ce priveste inaltimea mea, o sa am o rochie de ,,Papusha'' :D Am emotii de indata ce ma gindesc,nemaivorbind acel moment cind am s-o mai imbrac! :)

Sper eu ca cineva cu incredere sa-mi recomande vre-un salon, sau croitoreasa. Va rog adresa sau si nr de tel! Multumesc mult!

Buna Mihaela, nu trebuie sa te simti cumva stinjenita din cauza inaltimii, fiecare din noi in rochita de mireasa devine o mica printesa pentru printul ei, indiferent de faptul ca e inalta sau scunda..... Eu mi-am cusut rochia si cu mare incredere pot sa iti recomand doamna care mi-a realizat rochita asa cum am dorit. Doamna este Lidia, tel ei 069126237, eu o cunosc personal, si aceasta meserie este darul. Pune suflet in ceea ce face si e foarte simpla si comunicabila. Deja tu decizi, multa bafta.


lover
Posts: 34
Joined: 11 Feb 2014, 23:36

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lover »

fetelor ce propuneti a 2 pereche de pantofi sa fie balerine sau pantofi cu tocuri mai joase? ce se priveste mai bine a rochie?(rochia este lunga)dar oricum se vede cind ma misc in ce sunt incaltata,nu am luat chiar lunga de tot pentru ca considram ca ma voi impiedica mereu


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Rochia de mireasă 3

Post by tancha_ru86 »

lover, intodeauna tocul a aratat mai bine pe un picior decat balerinul, insa alege in functie de dorinta ta. Eu as alege pantofi cu toc jos pentru ca pantofii cu toc jos sunt comozi si frumosi totodata. Miresele care aleg balerini o fac ori pentru a nu fi mai inalte decat mirii, or pentru ca sunt foarte inalte, or pentru ca nu pot purta tocuri (fie cauze medicale, fie doar obisnuinta).
Eu am purtat pantofi cu toc de 8-9 cm si m-am simtit excelent. am avut balerini de schimb insa n-am simtit nevoia sa-i incalt. Si eu nu port de obicei toc, tenisii si balerinii sunt la ordinea zilei, insa la nunta m-am simtit minunat pe tocuri.
Totul tine de calitatea pantofului, modelul si inaltimea tocului, cu cat sunt mai inalti si mai subtire tocul cu atat sunt mai incomozi.
Asa ca daca vrei sa pari si mai femenina incalta un pantof cu toc.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
lover
Posts: 34
Joined: 11 Feb 2014, 23:36

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lover »

iti multumesc mult pentru sfat :)


TaniushkaMTV
Posts: 7
Joined: 19 Nov 2013, 14:17

Re: Rochia de mireasă 3

Post by TaniushkaMTV »

Девочки помогите пожалуйста, кто шил свадебное платье в ателье, подскажите хороший салон!


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by niutka »

Buna miresuicelor,am fost recent la un targ de nunti(Bucuresti)si m-am indragostit de 2 rochii ,una de Oksana Mukha si alta de Daria Karlozi,pretul aici nu tare ma bucurat*(in jur de 1000 de dolari-reduse deja,caci la targ se promiteau reducei de pina la 70%) , de aceia am cautat preturile lor in tari vecine, si am constatat ca cea mai ieftina varianta este la Odesa,unde din cauza problemelor politice cursul valutar este instabil si grivna tare a scazut, si astfel rochia pe care am ales-o eu este de 8100 de grivne adica 550 de euro,pe cand aici este 850,asa ca daca va intereseaza ceva rochite puteti merge acolo si sa va luati destul de ieftin ,dupa parerea mea,cel putin eu inca nu am studiat preturile acasa. sper ca va va fi de folos aceasta informatie.


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Rochia de mireasă 3

Post by katiusha »

niutka wrote:Buna miresuicelor,am fost recent la un targ de nunti(Bucuresti)si m-am indragostit de 2 rochii ,una de Oksana Mukha si alta de Daria Karlozi,pretul aici nu tare ma bucurat*(in jur de 1000 de dolari-reduse deja,caci la targ se promiteau reducei de pina la 70%) , de aceia am cautat preturile lor in tari vecine, si am constatat ca cea mai ieftina varianta este la Odesa,unde din cauza problemelor politice cursul valutar este instabil si grivna tare a scazut, si astfel rochia pe care am ales-o eu este de 8100 de grivne adica 550 de euro,pe cand aici este 850,asa ca daca va intereseaza ceva rochite puteti merge acolo si sa va luati destul de ieftin ,dupa parerea mea,cel putin eu inca nu am studiat preturile acasa. sper ca va va fi de folos aceasta informatie.
Niutka ,dar unde anume la Odesa ai gasit rochii la asa pret?


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by niutka »

la salon monly daca nu ma insel,acest pret este exact la rochia ce-mi place mie,pentru alte rochii trebuie sa le trimiti mail la cei de la salon si ei iti raspund in privat la fiecare model ce pret este. :)


mariana92
Posts: 23
Joined: 22 Jan 2014, 01:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mariana92 »

niutka wrote:la salon monly daca nu ma insel,acest pret este exact la rochia ce-mi place mie,pentru alte rochii trebuie sa le trimiti mail la cei de la salon si ei iti raspund in privat la fiecare model ce pret este. :)

Ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit rochia pentru nunta!! Dar in privinta cu sfatul care l-ai dat nu stiu daca sunt total de acord. Odata ce iti iai rochia de peste hotare, ai mai multe batai de cap, gen modificarile inainte de nunta..si alte maruntisuri. Chiar daca la noi pe piata, preturile sunt exagerate totushi mai sunt saloane cu preturi pamantesti. Eu de exemplu mi-am luat rochia de la Ideal Mariaj cu 450€, desi rochia ii colectia 2014, dar am explicat fetelor ca am buget ft limitat. Apoi la mireasa moderna si love story, au si rochii de 800€ dar sunt frt muuulte, si de 500-600.(parerea mea)


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Rochia de mireasă 3

Post by katiusha »

mariana92 wrote:
niutka wrote:la salon monly daca nu ma insel,acest pret este exact la rochia ce-mi place mie,pentru alte rochii trebuie sa le trimiti mail la cei de la salon si ei iti raspund in privat la fiecare model ce pret este. :)

Ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit rochia pentru nunta!! Dar in privinta cu sfatul care l-ai dat nu stiu daca sunt total de acord. Odata ce iti iai rochia de peste hotare, ai mai multe batai de cap, gen modificarile inainte de nunta..si alte maruntisuri. Chiar daca la noi pe piata, preturile sunt exagerate totushi mai sunt saloane cu preturi pamantesti. Eu de exemplu mi-am luat rochia de la Ideal Mariaj cu 450€, desi rochia ii colectia 2014, dar am explicat fetelor ca am buget ft limitat. Apoi la mireasa moderna si love story, au si rochii de 800€ dar sunt frt muuulte, si de 500-600.(parerea mea)
mariana ,dar ce fetele de la idealmariaj pun pretul pe care il vor ele?ca din cite cunosc la ei pretul doar pt chirie e de 850 euro?si cica fac reducere de 50 euro daca procuri rochia sau o iai in chirie in aceeasi zi,dar asa reducere mare,pare straniu :)


Post Reply