Rochie in chirie

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Sanda244
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2014, 19:34

Re: Rochie in chirie

Post by Sanda244 »

Cristinette wrote:Salut fetelor, dau rochita mea de mireasa in chirie sau de vinzare, marime si talia se regleaza, este o rochita originala, Allure c157,inka ceva cum sa atasez poze? :(

Ce pret rochitza? pt ce inaltime? si pe ce marime? :) multumescccc!!


Sanda244
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2014, 19:34

Re: Rochie in chirie

Post by Sanda244 »

Nikutsa wrote:La pret nu m-am gindit, daca o sa-ti placa si ti se potriveste, atunci vedem, dar in orice caz nu vreau sa ma imbogatesc, caci am trecut si eu prin momentele cautarii rochitei si stiu ce inseamna aceste preturi nebune...O vind mai mult deaceea ca sa nu stea in vre-un dulap ,nu vad sensul .


Salut, mai vinzi rochia?


Miresuica
Posts: 19
Joined: 23 Jul 2013, 11:36

Re: Rochie in chirie

Post by Miresuica »

Fetelor....poate nu e scris la tema potrivita...dar are cineva umbrela pt mirese de vinzare???Merci


Irinel
Posts: 17
Joined: 13 Mar 2014, 16:33

Re: Rochie in chirie

Post by Irinel »

Miresuica wrote:are cineva umbrela pt mirese de vinzare???Merci
Am văzut umbreluţe multe la Calea Basarabiei, nu cred să fie foarte scumpe ;)


mariana92
Posts: 23
Joined: 22 Jan 2014, 01:16

Re: Rochie in chirie

Post by mariana92 »

Miresuica wrote:Fetelor....poate nu e scris la tema potrivita...dar are cineva umbrela pt mirese de vinzare???Merci

Love story si ideal mariaj aveau, cand am probat rochie. Dar suna mai intai suna, sa fii sigura ca mai au


Valentina B.
Posts: 28
Joined: 14 Apr 2013, 13:18

Re: Rochie in chirie

Post by Valentina B. »

Image
Aștept mesage in privat ;)


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Rochie in chirie

Post by wildcat soul »

Am ajuns si eu sa imi vind rochita mea de mireasa care mia adus atita fericire in ziua nuntii, sau sa o dau in chirie, rochita a fost cusuta dupa modelul lui Nicole Spose ( Colet - 63574), este facuta in clasicul stil A, este de culoarea alba.
Image
talia este subliniata de o superba banda care se leaga cu o lenta subtire in spate,
Image
in fata are o floare superba cu pene si cu o piatra swarovski in mijloc
Image
iar bustul este conturat de un decolteu in inimioara, completat de bretelele transparente, cu 3 petricele swarovschi pe fiecare umar
Image
jos are o panglica de ghipiur foarte fina si frumoasa, rochita nu e pe cercuri, pentru cine doreste mai infoiata are si o fustita din fatin tare care o face mai pufoasa, este foarteee usoara si foarte comoda.


Image
Ancik_89
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2014, 00:48

Re: Rochie in chirie

Post by Ancik_89 »

Niagarcik cit doresti pentru chiria rociei?


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochie in chirie

Post by Mary08 »

Salut fetelor, rochita mea este in curs de coasere, dar nu m-am decis cu partea de sus, adica corsetul cum sa-l ornamentez ;) cu ceva pietre, sau simplu fara nimic pe el, am citeva poze cu ce imi place dar nu ma pot hotari, poate ma ajutati :roll:
Deci va arat ce modele mi-au placut:
1. Image

2. Image

3.Image

4.Image

5.Image
Forma corsetului cam la toate este asa cum va fi la mine, in forma de inima, si asa parte peste parte, cum vedeti, doar ca nu ma pot decide in privinta pietrelor, ce model sa aleg.
Astea sint, help please ;)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochie in chirie

Post by catiushka »

mary mie prima-mi place tare
dar deja depinde cum e rochia ta jos? printesa?


Post Reply