Rochie in chirie

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochie in chirie

Post by Mary08 »

catiushka wrote:mary mie prima-mi place tare
dar deja depinde cum e rochia ta jos? printesa?
Imi pare rau, am incurcat tema, dar oricum e la tema cu rockii pina la urma ;)
Da rochia jos e printesa!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochie in chirie

Post by catiushka »

atunci pentru mine prima e perfecta, dar anume cu breteaua ca a modelul dat,
celelalte le-am mai vazut undeva si pe net si la alte mirese si deja mi se par demodate
dar asta e parerea mea ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Rochie in chirie

Post by romanct1 »

Mary, depinde de forma poalei shi materialul folosit, sa arate estetic shi in armonie, unor modele in genere le sunt de prisos pietricele. 2 shi 4 mi se par dragute. Daca sa vorbim de tendinte am citit ca corsetul batut cu pietricele shi printurile florale sunt in trend anul acesta shi modele extremale de genul ombre, dar asta deja pentru mirese nonconformiste :D


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochie in chirie

Post by Mary08 »

Multumesc fetelor, pentru raspunsuri..
Materialul este fatin, poala va fi de 4 sau 5 cercuri...Mie imi place 3 cum arata si vreau la fel cu o bretea, doar ca altfel deja, dar ma mai gindesc ca imi plac si celelalte ;)
PS Mai astept pareri ;)


Ancik_89
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2014, 00:48

Re: Rochie in chirie

Post by Ancik_89 »

viorela wrote:Dragele mele miresuici,iata ca a venit si rindul meu sa pun aici anuntul cu rochita mea,pe care o vind. E foarte comoda si usoara,cu toate ca e atit de 'pufoasa',nu am simtit-o toata seara pe mine. Mentionez ca nu am fost cununata in ea. In set e cu 7 cercuri,care se aseaza foarte bine si stabil, cercurile nu se prevad de sub rochie,adica is acoperite cu 2 straturi de atlas,si apoi cu citeva de fatin. E pentru o domnisoara de 165 cm+tocuri :D Sau 175 cm. Pentru detalii despre pret adresati-va in privat,va raspund cu mare placere.
Iata citeva poze:
Image
Image
Image
Image
Image
P.S. Odata cu rochita,va transmit si un 'brat' de emotii super pozitive care le-am trait in aceasta rochita! Si sper viitoarei miresuici care o va cumpara,sa ii aduca cit mai mult noroc si fericire!
Rochia in chirie nu o oferi? cit costa?


lover
Posts: 34
Joined: 11 Feb 2014, 23:36

Re: Rochie in chirie

Post by lover »

fetelor,sunt la un pas sa procur rochia,imi place mult,sunt dintre fetele care nu-mi place sa ma jok cu detaliile..sa ma alint..daca imi place..o masor..si o iau..repede..tot..iubesc sa imi placa deodata,fara multe cautari..dar parerea voastra care e mai bine in chirie sau sa o cumperi? am oferta buna si asa si asa..dintr-o parte e odata in viata,vreau amintire ..dar din alta parte,refuz unele chestii pentru rochie si oare merita?


Corina86
Posts: 36
Joined: 28 Oct 2013, 11:15

Re: Rochie in chirie

Post by Corina86 »

lover wrote:fetelor,sunt la un pas sa procur rochia,imi place mult,sunt dintre fetele care nu-mi place sa ma jok cu detaliile..sa ma alint..daca imi place..o masor..si o iau..repede..tot..iubesc sa imi placa deodata,fara multe cautari..dar parerea voastra care e mai bine in chirie sau sa o cumperi? am oferta buna si asa si asa..dintr-o parte e odata in viata,vreau amintire ..dar din alta parte,refuz unele chestii pentru rochie si oare merita?
Eu sunt pentru chirie!


tiusa
Posts: 19
Joined: 22 Nov 2011, 00:00

Re: Rochie in chirie

Post by tiusa »

i-mi vind rochita cusuta pentru photoshooting.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 301049641/

si pe cea de mireasa. Este Rosa Clara cu acte originale, modelul Abanico 2012.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 314556654/

preturi si detalii prefer sa dau in privat.


natalya-m-
Posts: 17
Joined: 10 Apr 2014, 13:15

Re: Rochie in chirie

Post by natalya-m- »

tiusa wrote:i-mi vind rochita cusuta pentru photoshooting.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 301049641/

si pe cea de mireasa. Este Rosa Clara cu acte originale, modelul Abanico 2012.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 314556654/

preturi si detalii prefer sa dau in privat.

Buna.. imi scrii, te rog, rochita de mireasa la e pret este?merci ;)


Inkka
Posts: 7
Joined: 16 Aug 2013, 11:07

.

Post by Inkka »

.
Last edited by Inkka on 11 Dec 2014, 20:20, edited 1 time in total.


Post Reply