Decorarea sălii 2

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

Corina86 wrote:Salutare tuturor!!!! cine poate sa ma ajute? am nevoie de arca pt intimpinare, as vrea sa fie rotunda si nu foarte innalta (aproximativ 2 m). Va multumesc!!!
poti sa incerci la Olesea care imi decoreaza mie , poate sa decoreze arca cu flori din hirtie , artificiale sau naturale ,acceseaza www.nunta.jimdo.com bafta


Corina86
Posts: 36
Joined: 28 Oct 2013, 11:15

Re: Decorarea sălii 2

Post by Corina86 »

Radutu wrote:
Corina86 wrote:Salutare tuturor!!!! cine poate sa ma ajute? am nevoie de arca pt intimpinare, as vrea sa fie rotunda si nu foarte innalta (aproximativ 2 m). Va multumesc!!!
poti sa incerci la Olesea care imi decoreaza mie , poate sa decoreze arca cu flori din hirtie , artificiale sau naturale ,acceseaza http://www.nunta.jimdo.com bafta
Mersi mult Radutu!!! ;)


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Decorarea sălii 2

Post by Ollga »

Radutu ca sa vezi ce mica este lumea, mai ales in Chisinau, acum am venit de la Olesea cu decorul si sunt foarte intuziasmata, mi-a dat saitul lor si din poze mi-am dat seama ca ea a decorat si la cunostintele mele de la Adam si Eva caci eu intelesesem ca decorul era de la sala si inca ma miram ca cei de acolo se preocupa asa de clienti cu asa decor,hai sa ma impartasesc cu emotiile mele, am, ales un decor turcuazs pre menta -roz pal de fapt ea mia recomandat, reamintesc ca nunta e la Novas, masa mirilor cu stofa turcuaz si flori de hirtie roz pal, astia de la sala numai pe un material imi cer 500 lei , in spate vom avea o rama mare cu lente subtiri turcuaz si cristale ,mergele turcuaz foarte frumoase le-am vazut iar pe colturi la fel flori roz, si pe masa la fel o compozitie cu flori ivori, roz pastel si hortensii albastrioare, ingerasi si luminari, la fel compozitii pe mese de aceeasi nuanta si la scaune vom avea flori roz si papion turcuaz – idea e tare super, afara ne va pune la cort niste stofa turcuaz si citeva pompomuri roz si ingerasi agatati si colivii de diferite marimi, am luat si masa cea fumoasa cu 2 scaune dar a zis ca nu e de fer da un fel de ciugun, caci noi vom face acolo inscrierea falsa, sigur ca masa va fi tot cu mergele, petale un ceas frumos mi l-a arat, jos niste carti , o stropitoare si a zis ca o sa vada ce va mai pune sa fie dozat adica sa nu imi puna tot ce are de dragul pusului,covor nu am luat ca cel de la sla e foarte frumos si pilonii cei in forma de inima iam ales, ah da, panoul va fi de la sala ea ne face doar lista cu turcuaz iar numerele roz la fel si la numerele pe masa si vom avea si copacul dorintelor oaspetii vor scri mesaje pe biletel si vor agata pe copac,uuuf cam asta poate mi-a scapat ceva si nici nu stiu daca ai inteles ce am scris ca eu sunt tare emotioanata , apropo si buchetul imi face asa cum am vrut eu mi-a zis ca trandafirii cei care ii vreau eu poate sa faca rost de ei cu 30 lei bucata si voi pune si brose in buchet ca tare sunt frumoase iar la vornicele doar la codita cite o brosa. Dar cel mai important mi-a facut o reducere superbaaaaaaaaaaaa si de asta tin sa iti multumesc tie ,puup.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

Olga cu mare drag, ma bucur ca ti-a fost de folos informatia,am zis eu ca e tare bravo si simpla, imi place tot ce ai ales si vad ca e total diferit de ce am ales eu pentru Novas e foarte potrivit , vad ca ai ales sa pui brose in buchet si mie mi-au placut mult eu la noi nu am vazut asa de mari acele rotunde ca chiar m-am uitat la Gemeni sa vad cit costa si am vazut mult mai micute cu 50 de lei ,ma gindeam sa nu fie prea zorzonat ca la mine stilul e mai mult rustic vintage, dar cred ca o sa imi pun macar la codita.


User avatar
erste
Posts: 21
Joined: 13 Mar 2013, 11:53

Re: Decorarea sălii 2

Post by erste »

Buna fetelor,
am decis sa postez acest mesaj ca sa impart o idee sau de ce nu chiar sa ofer in chirie acest stand (din poza). L-am efectuat just for fun, poze, si s-a bucurat de un mare succes, chiar si bunei, oameni in varsta mergeau sa faca cate o poza la el. Pe el am fixat niste poze de la prewedding, asa deci a fost si pe post de mini-expozitie.



Image


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Decorarea sălii 2

Post by Ollga »

Radutu wrote:Olga cu mare drag, ma bucur ca ti-a fost de folos informatia,am zis eu ca e tare bravo si simpla, imi place tot ce ai ales si vad ca e total diferit de ce am ales eu pentru Novas e foarte potrivit , vad ca ai ales sa pui brose in buchet si mie mi-au placut mult eu la noi nu am vazut asa de mari acele rotunde ca chiar m-am uitat la Gemeni sa vad cit costa si am vazut mult mai micute cu 50 de lei ,ma gindeam sa nu fie prea zorzonat ca la mine stilul e mai mult rustic vintage, dar cred ca o sa imi pun macar la codita.
ai dreptate, dar ai putea alege din brosele alea cu perle pentru stilul vintage ;)


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

Ollga wrote:
Radutu wrote:Olga cu mare drag, ma bucur ca ti-a fost de folos informatia,am zis eu ca e tare bravo si simpla, imi place tot ce ai ales si vad ca e total diferit de ce am ales eu pentru Novas e foarte potrivit , vad ca ai ales sa pui brose in buchet si mie mi-au placut mult eu la noi nu am vazut asa de mari acele rotunde ca chiar m-am uitat la Gemeni sa vad cit costa si am vazut mult mai micute cu 50 de lei ,ma gindeam sa nu fie prea zorzonat ca la mine stilul e mai mult rustic vintage, dar cred ca o sa imi pun macar la codita.
ai dreptate, dar ai putea alege din brosele alea cu perle pentru stilul vintage ;)
cred ca asa si voi face :)


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Decorarea sălii 2

Post by irina777 »

fetele salut cine stie de unde pot lua panoul pu lista cu invitati si numaru meselor in chirie ?


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by K_ID_25 »

Eu am unul, pe ce data ai nevoie?


Image
rgrigoras
Posts: 1
Joined: 21 Aug 2013, 20:43

Re: Decorarea sălii 2

Post by rgrigoras »

Luminari de cununie, decorative si marturii de calitate si la pret de producator gasiti pe www.ralerada.webgarden.ro Cele mai frumoase si calitative luminari in Chisinau. La comanda pentru toate gusturile!


Post Reply