Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere

Post by maryLand »

Perla, destinatia Spania este una fooarte fierbinte. Sunt de acord cu Catiushka, Barcelona cu bebe este un pic mai dificil, deoarece este aglomerat peste tot, galagios si uneori periculos.

De alte regiuni nu pot spune nimic, insa Palma de Mallorca imi sunt fooarte apetisant.
Vacanta placuta! ;)


Image
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Luna de miere

Post by InnaM »

Diacord cu fetele, in Barcelona cu sau fara bebe nu ash sta mai mult de 2-3 zile, insa daca faci bine research gaseshti shi resorturi foarte ok la suburbii. Nici in Palma de Mallorca nu m-ash duce, partea asta de insula e ca un fel de 'Costineshti' de Mallorca, mai mult cu o clientela tinara shi "party goers". Iata partea de nord a insulei e ca o oaza familiara, de exemplu Alcudia, destinatzie special amenajata p/u familii cu copii de toate virstele, linishtit shi cu multe "child friendly activities", shi nu-i departe de la aeroport, cam vreo 20min cu mashina/autobuz.

Apropo, spun din experientza proprie (ca turist) , cu opinii profesionale poate ne ajuta Olecika??


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Luna de miere

Post by Olecika »

Dragele mele, vreau sa va anunt despre o promotie LAST MINUTE pentru croaziere MSC in perioada 31.05.2014 - 07.06.2014, pe marea Mediterana, cu nava MSC LIRICA, la tarif de doar 269 euro / persoana. daca doriti sa va relaxati activ la inceput de vara nu ezitati !!!

Image


gabik
Posts: 14
Joined: 22 Jan 2014, 22:05

Re: Luna de miere

Post by gabik »

maryLand wrote:Perla, destinatia Spania este una fooarte fierbinte. Sunt de acord cu Catiushka, Barcelona cu bebe este un pic mai dificil, deoarece este aglomerat peste tot, galagios si uneori periculos.

De alte regiuni nu pot spune nimic, insa Palma de Mallorca imi sunt fooarte apetisant.
Vacanta placuta! ;)

Daca cauti in Barcelona o casuta linistita prin suburbie si aproape de plaja, nu e deloc aglomerat si te asigur ca nici preturile nu sunt atat de mari. Noi locuind aici, facem multe ori si escapade de weekend pe litoral si la preturi foarte ok, asa ca din Moldova cel mai bine ar fi sa rezervezi aparte avionul si hotelul.
Succese in cautari la toate, ca si noi sintem in cautare inca :)


Doinita25
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2014, 12:47

Re: Luna de miere ...

Post by Doinita25 »

charnelle wrote:Fetelor, sunt fericita! dupa o nunta superba, plecam in luna de miere pentru 2 saptamani: o saptamana in Malayasia si o saptamana in Bali! am apelat initital la grand voyage, pentru 10 nopti cu mic dejun cu bilete de avion ne-au spus 4800 euro!!!! erau doar hotele de 5stele dar oricum pretul e exagerat! Noi singuri am organizat totul: am cumparat biletele de avion in jumate de pret decat ceea ce agentia ne a propus, am rezervat hotelele, si masina ca sa cutreieram insulele, in total ne va iesi cam la 3200 euro pentru 2 saptamani depline! va impartasesc experienta cand ne intorcem!!!

spune-mi te rog pe ce sait ai dat comanda de bilete la avion???


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Luna de miere

Post by InnaM »

Olecika wrote:Dragele mele, vreau sa va anunt despre o promotie LAST MINUTE pentru croaziere MSC in perioada 31.05.2014 - 07.06.2014, pe marea Mediterana, cu nava MSC LIRICA, la tarif de doar 269 euro / persoana. daca doriti sa va relaxati activ la inceput de vara nu ezitati !!!
Olecika te rog sa-mi spui de unde incepe croaziera ca sa-mi fac un calcul cu tot cu zboruri, shi ce include acest pretz? Shtiu ca oferta data a expirat deja dar dac potzi sa ne tzii la curent cu astfel de oferte PLEASE????


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Luna de miere

Post by Olecika »

Draga InnaM, iti scriu in privat toaaate detaliile ;)


Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Luna de miere

Post by Lukianov »

Salut fetelor,nustitzi e posibil de plecat acum in europa inca cu viza?Dac nu vrem sa ne facem biometric?


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Luna de miere

Post by romanct1 »

Lukianov wrote:Salut fetelor,nustitzi e posibil de plecat acum in europa inca cu viza?Dac nu vrem sa ne facem biometric?
mai bine suna la ambasada tarii in care vreai sa te duci sau la agentii turistice.


Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Luna de miere

Post by Lukianov »

romanct1 wrote:
Lukianov wrote:Salut fetelor,nustitzi e posibil de plecat acum in europa inca cu viza?Dac nu vrem sa ne facem biometric?
mai bine suna la ambasada tarii in care vreai sa te duci sau la agentii turistice.
Ms mult!asa credca si o sa fac!


Post Reply