Nunta la Gril Parc

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

sigur, astept poze
decor afara se ocupa Artatelier (pe facebook o gasesti)
inauntru pe mese am pregatit eu numerele care o sa stea pe tur eifeluri, carduri de masa tot eu o sa le fac + marturii la fiecare linga card,
prezidiumul tot eu o sa-l aranjez cu diferite chestii luminari, candelabre, tur eifeluri peste tot ca aducem o bucatica de franta la nunta si la comanda una sau 2 compozitii florale la prezidiu, iata tot decorul


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Nunta la Gril Parc

Post by vicktoritza »

Pun si eu citeva poze de la Gril Parc, facute de noi, si de la nunta surorii (august,2013) !
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Si daaaaa..este verde si frumos ( pt poze pe iarba am fost rugati sa ne descaltam,dar nu a fost o problema )
Image
Image
Image
Image
Image
Sa mai pun poze ? :D ?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

muuuultumim victoritza pt poze, foarte frumoase
mi-au placut pozele cu voi si mireasa, cu rochiile la fel :roll:

asa o intrebare :
cite persoane stateau la o masa? 12 incap ? nu e prea strins?
ce tine de iarba, eu am intrebat cind am fost la ei daca se poate de mers prin iarba si au zis ca numai fara tocuri :)


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Nunta la Gril Parc

Post by vicktoritza »

La masa au fost cite 12 persoane...Nu a fost incomod deloc (dupa parerea mea, nici din partea oaspetilor nu am auzit nimic despre asta)... Si nici nu am avut probleme cu deservirea bucatelor (vorbesc de prob legat de faptul ca invitatul "nu ajuns salata, sau ca e prea departe carnea..etc") a fost comod.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

minunat, caci eu am socotit cite 12 persoane
sper sa fie bine si cu bucatele, in mod normal trebuie sa fie cite 2 farfurii de fiecare fel ca sa fie comod la oaspeti
of noi miresele de toate detaliile ne facem griji :lol:


mifunela
Posts: 12
Joined: 14 Apr 2014, 11:01

Re: Nunta la Gril Parc

Post by mifunela »

Foarte frumoase pozele. Din pakate nu pot sa pun pozele ce leam facut. Nu prea inteleg carei cauza.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

mifunela wrote:Foarte frumoase pozele. Din pakate nu pot sa pun pozele ce leam facut. Nu prea inteleg carei cauza.
O faci prin imgur?


nuta_cocutza
Posts: 18
Joined: 21 Jul 2013, 08:42
Location: Chișinău, Durlești

Re: Nunta la Gril Parc

Post by nuta_cocutza »

nu stiti de arca au mai facut rost sau trebuie noi sa pregatim?


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Nunta la Gril Parc

Post by vicktoritza »

Am mai gasit poze de la o nunta facut aici. Mai multe poze aici: http://augustlove.me/wed9/Ana+Dorian.html
Image
Image
Image
Image
Image
Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

o sa scriu un mesaj si aici pentru cuconitele care au nunta degraba la gril
tuturor nuntasilor le-a placut foarte mult localul, am dansat afara si aerul curat in codri, a fost perfect, cadrul pentru poze la fel minunat,
chelnerii de treaba ne-au ajutat sa descarcam totul si le-au dus ei singuri, ce mi-a placut la ei ca sticlele de bautura nu stau la masa nuntasilor ci chelnerii cum se goleste paharul au grija si toarna si de exemplu cum se spunea undeva ca sampania si vodca nu se serveste ci doar se deschid aici chelnerii deschideau # si faceau plinul la cei care servesc aceste bauturi

ce mi-a placut au adus nush ce fel de mincare si chelnerii au intrat dansind asa frumos toti intr-un ritm tare mi-a placut :)
mincarea a fost foarte gustoasa aranjata frumos, eu am mincat doar la a 2 masa 3 sarmale si erau fenomenale, maruntele si cu gust de cuptor ca la bunica, au fost jos palaria, restul bucatelor am gustat a 2 zi la zeama si la fel mi-au placut, oaspetii foarte multumiti,

eu daca as mai face o data nunta tot acolo as face-o
eu nu am avut nici o grija, m-am incredintat lor si am ramas foarte multumita
va doresc o petrecere frumoasa la fel cum a fost si a noastra :)


Post Reply