Decorarea sălii 2

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
sunny
Posts: 17
Joined: 03 Feb 2014, 10:16

Re: Decorarea sălii 2

Post by sunny »

Salut fetelor, in special Marcelushka si alte fete care presteaza servicii de decor, masa fourchette, hand made, flori etc, de ce nu scriti pe forum preturile atunci cind sunteti intrebate? De fiecare data raspundeti in privat, cred ca ar fi mai comod si pentru voi si pentru viitoarele miresuici...vezi preturile, iti plac, apelezi...nu-ti plac, cauti mai departe... Imi imaginez ca nu se schimba preturile de la o zi la alta sau de la un client la altul... Parerea mea, atît timp cit prestezi servicii pretul nu trebuie sa fie un secret... Un simplu exemplu, cineva are nevoie de niste vaze in chirie, e incomod sa scrii de fiecare data in privat cit e chiria pentru vaza ceea, dar pentru cealalta...asa vezi intr-un mesaj anterior si iti faci o impresie...
Luati-o ca un sfat, nu ca o critica...e o parere... Fetelor care presteaza servicii le urez un ocean de idei ingenioase caci fac lucruri minunate, iar miresuicelor succes in pregatiri...
P.S. Sorry daca mesajul meu e un pic nu la tema data...


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Decorarea sălii 2

Post by Ollga »

de acord, ar fi mult mai comod, dar pot sa va asigur ca la Olesea de la Arta Nuntii sunt cele mai modeste preturi, eu deja am cercetat un pic mai mult piata pina am ales-o, dar depinde deja de gustul fiecaruia, vezi ca fiecare decoratoare are stilul sau si deja fiecare mireasa isi alege decoratoarea potrivita


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Decorarea sălii 2

Post by vicktoritza »

b
Imi place ideea ta; Voi incerca sa fac asa cum ai zis tu si sa scriu preturile.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

Ollga wrote:de acord, ar fi mult mai comod, dar pot sa va asigur ca la Olesea de la Arta Nuntii sunt cele mai modeste preturi, eu deja am cercetat un pic mai mult piata pina am ales-o, dar depinde deja de gustul fiecaruia, vezi ca fiecare decoratoare are stilul sau si deja fiecare mireasa isi alege decoratoarea potrivita
total de acord, aici te sustin si eu ;)


Lealea
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2013, 21:54

Re: Decorarea sălii 2

Post by Lealea »

marcelushka wrote:Dupa cum am promis am sa adaug citeva poze de la nunta miresuicei noastre (lealea 13.06 ADAM&EVA).
Image
Image
Image

Am sa mai adaug ceva poze la tema Accesorii in chirie, defapt toate elementele care sunt expuse in poze se dau si la chirie.
Marcelusca iti multumim inca odata din suflet pentru munca si ideiile tale superbe. Am primit din partea invitatilor doar cuvinte de laude pentru Tine, totul a fost foarte frumos si original,decorul in sala, masuta Furchet si macarons sunt de nota 10+++++ . Eu iti doresc cit mai multe realizari si ideii frumoase si multa rabdare in munca ta fiindca e foarte greu sa realizezi ideeile cuiva, sa stii ca visul meu in privinta decorului a fost realizat 100000%. Succese mari,sanatate si pupici tie si buburuzei tale micute. ;)


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

Sunny, sunt deacord cu cele scrise de tine, si va inteleg perfect am trecut si eu prin perioada pregatirilor si stiu cum e sa apelezi la prestatori, doar ca sunt citeva momente si vreau sa fiu inteleasa corect, ce tine de elementele la chirie, da sunt deacord, am sa incerc sa raspund,pentru ca pretul e acelasi nu se schimba, e doar diferenta dintre alti prestatori, cum zice si Ollga, dar fiecare din voi are dreptul sa aleaga singurica ce doreste, eu diferenta o fac intre calitate, sunt la prima vedere elemente identice, dar la cineva costa mai mult la cineva mai putin, cind analizezi, materialele sunt diferite si nu poti zice nimik, fiecare e in drept sa faca alegere.
Ce tine de serviciile de decor care le prestez, aici e dificil de scris un pret, eu cu fiecare miresuica discut bugetul, incerc sa iii propun elementele de decor asa ca sa ii convina, e o politica a preturilor care cred ca e foarte corect sa fie discutata personal, cineva vrea serviciul full, care are u pret, cineva vrea doar chirie, cineva vrea sa scot unele elemente si sa adaugam altele, ca sa fie mai convenabil pentru ea.
Sper ca sunt inteleasa, iar eu va respect si respect parerile voastre.Va doresc, sincer acum nu ca un prestator ci ca fosta miresuica, sa gasiti acel prestator, care va face ca ideile voastre sa devina realitate, si fiecare detaliu sa fie bine stabilit si realizat la cel mai inalt nivel.Va doresc cit mai mult succes in pregatiri.

Lealea, scumpiko.... merci enorm pentru cuvintele frumoase si aprecieri, foarte placut si sincer ma bucur enorm ca visul tau sa realizat, eu am pus suflet ca defiecare data si am primit enorma placere din aceasta lucrare.
Voua din suflet va doresc sa aveti mare grija de voi inspecial tu...


alinadan88
Posts: 23
Joined: 25 Feb 2014, 19:11

Re: Decorarea sălii 2

Post by alinadan88 »

marcelushka, spune-mi te rog aproximativ pretul maximal la care se poate ajunge decorul impreuna cu fourchettul ? mersi mult!


corina.fabian@mail.ru
Posts: 8
Joined: 30 Jan 2014, 02:06

Re: Decorarea sălii 2

Post by corina.fabian@mail.ru »

alinadan88 wrote:marcelushka, spune-mi te rog aproximativ pretul maximal la care se poate ajunge decorul impreuna cu fourchettul ? mersi mult!

da pe mine tot m-ar interesa aceasta intrebare


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

Fetelor am raspuns in privat.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Decorarea sălii 2

Post by Olecika »

Mie mi-a placut foarte mult ideea cu luminarile pe masa :)
Si as dori sa aflu mai multe detalii, in primul rind care sunt tarifele aproximative (eu cind ma pregateam de nunta mi-am dorit foarte mult decor cu luminari, dar nu am mai reusit sa ma ocup si de asta)
Totodata, as vrea sa aflu cum se comporta pe parcursul serii. Le-ati tinut aprinse? nu se topeau? nu faceau fum sau caldura mare? Si de unde le-ai procurat Marcelushka, daca nu e secret :) Ma gindesc si eu poate la o viitoare cumetrie sa fac asa decor ;)


Post Reply