Hand made de nuntă II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Hand made de nuntă II

Post by heyapple »

Şi eu am unul identic, se înfierbintă foarte bine, dar imediat ce pun o picătură pe o suprafaţă rece se usucă practic momentan. L-am luat să decorez paharele, deja mă gândesc să cumpăr clei special pentru sticlă, se usucă mai greu, dar în schimb o să reuşesc să lipesc.


Olesyk88
Posts: 5
Joined: 25 Jul 2014, 14:43

Re: Hand made de nuntă II

Post by Olesyk88 »

la ce pret chiria?? imi poti lasa un nr. de contact, mersi






lenuta_lg wrote:Image
Acestia sunt ursuletii nostri, dupa nunta putem sa-i dam in chirie :-) I-am comandat de pe ebay.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Hand made de nuntă II

Post by wildcat soul »

heyapple wrote:Şi eu am unul identic, se înfierbintă foarte bine, dar imediat ce pun o picătură pe o suprafaţă rece se usucă practic momentan. L-am luat să decorez paharele, deja mă gândesc să cumpăr clei special pentru sticlă, se usucă mai greu, dar în schimb o să reuşesc să lipesc.
eu c uel si paharele le-am decorat, am prin petricele si pene, si sa prins, si arata foarte frumoss, dar ce fel de clei ai luat? poate problema e in clei?


Image
heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Hand made de nuntă II

Post by heyapple »

Deocamdat[ nu am luat unul special, doar pentru pistol, dar o sa trec diseara pe la magazinul de constructii sa vad daca au pentru sticla
Cind termin "capodopera" pun si poze. Primul meu hand made de nunta. Mai bine zis unicul :?. Aveam ideea sa fac si invitatii dar n-am avut curajul si nici timp.


lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Hand made de nuntă II

Post by lenuta_lg »

Olesyk88 wrote:la ce pret chiria?? imi poti lasa un nr. de contact, mersi

Salut Olesyk88, pot sa ti le imprumut gratis cu mare placere. Imi poti scrie in privat si stabilim.




lenuta_lg wrote:Image
Acestia sunt ursuletii nostri, dupa nunta putem sa-i dam in chirie :-) I-am comandat de pe ebay.


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Hand made de nuntă II

Post by wildcat soul »

heyapple wrote:Deocamdat[ nu am luat unul special, doar pentru pistol, dar o sa trec diseara pe la magazinul de constructii sa vad daca au pentru sticla
Cind termin "capodopera" pun si poze. Primul meu hand made de nunta. Mai bine zis unicul :?. Aveam ideea sa fac si invitatii dar n-am avut curajul si nici timp.
eu tot cu clei obisnui pt pistol am incleiat, dar la mine sa prins bine, dupa nunta cei de la sala au pus paharele in masina de spalat vase si au farmat toate penele :( dar ceea ce a fost incleiat a ramas pe loc, deja acasa cu greu am descleiat de pe pahare cu greu


Image
limurcik
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2013, 23:46

Re: Hand made de nuntă II

Post by limurcik »

Iata si lucrurile care le-am facut eu, pentru nunta noastra:
Image
Image
Image invitatia un pic am modificat-o
Image
Image
Image
Image


limurcik
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2013, 23:46

Re: Hand made de nuntă II

Post by limurcik »

si paharul finutei
Image


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Hand made de nuntă II

Post by n-doinita »

limurcik wrote:Iata si lucrurile care le-am facut eu, pentru nunta noastra:
Image
Image
Image invitatia un pic am modificat-o
Image
Image
Image
Image
Foarte frumos...bravo! de unde ai cumparat toate materialele ?


limurcik
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2013, 23:46

Re: Hand made de nuntă II

Post by limurcik »

hirtia> o parte am luat-o din magazinul Azur (http://azur.md/) o parte din MART (http://mart.md/)
florile mici, pietricelele si dantela din gemeni etajul 3, florile pt pahare sunt petale care se vind la pachet in magazinul NR.1 si mai este un magazin cu maruntusuri pt decor se afla linga cafeneaua "La placinte" de pe banulescu bodoni, e chiar in cladirea unde se afla si cafeneaua, prima usa e intrarea in cafenea, a doua e o frizerie si dupa e acel magazin.


Post Reply