Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Inulea87
Posts: 29
Joined: 30 Jul 2014, 11:09

Re: Sala de nunti II

Post by Inulea87 »

Vio P wrote:nustiu,poate suntem naivi,dar nu prea am vrea sa depasim suma de 700 de lei pu un meniu,fie max 750. Capitoles park am inteles ca e scump. Sala de aur tot imi place dar la fel e scump... sper sa gasim ceva la asa pret.... of,Doamne ajuta :!:
poti incerca sala Silver House---cauta pe internet tur virtual si cu siguranta gasesti..am inteles ca preturile sunt acceptabile


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Sala de nunti II

Post by n-doinita »

fetelor cine stie in ce luna si de pe ce data este postul in vara 2015? am cautat in internet,dar nu am mai gasit nimic concret.ajutati-ma va rog!


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sala de nunti II

Post by heyapple »

Vara posturile cad cam aproximativ in aceeasi perioada, respectiv aceleasi zile. Cel din iunie paremise de pe 16 sau 17 si dureaza cam vreo 3 saptamini, cel din august deja de pe 12 sau 13 pana pe 27 august.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Sala de nunti II

Post by n-doinita »

heyapple wrote:Vara posturile cad cam aproximativ in aceeasi perioada, respectiv aceleasi zile. Cel din iunie paremise de pe 16 sau 17 si dureaza cam vreo 3 saptamini, cel din august deja de pe 12 sau 13 pana pe 27 august.
multumesc...dar din pacate trebuie sa stiu cu siguranta datele:(


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sala de nunti II

Post by heyapple »

Eu am gasit acum pe ortodoxia.md ca postul Sf. Apostoli Petru si Pavel in 2015 incepe pe 7 iunie si se termina pe 12 iulie. Postul Adormirii Maicii Domnului 14-28 august. Sincer sa-ti spun e cam ciudat pentru ca anul acesta am fost la o nunta pe 14 iunie si ei au fost si s-au interesat la biserica si preotul le-a spus ca postul incepe mai tirziu. In privinta postului din august eu stiu ca pe 28 deja se fac nunti si se cununa. Eu te sfatui sa mergi la un preot si sa-l intrebi exact cind incep si cind se termina posturile. Succes.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sala de nunti II

Post by Ninela »

Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel nu are data fixa, e ceva de genul ca postul de Paste, se calculeaza dupa luna daca nu gresesc.


Image
Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Nunta la Park Residence

Post by Design21 »

Salutare fetelor, spuneti-mi va rog cine a facut nunta la Park Residence, ce reprezinta ce impresii a-ti avut... etc.
Va multumesc !!!


P.A.
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sala de nunti II

Post by InnaM »

Ai dreptate Ninela, Postul Sampetrului nu are data fixa. Data shi durata variaza in dependentza de Pashti. Deci cu kit mai tirziu sarbatorim Învierea cu atît mai putzin tzine Postul ca să fie loc shi pentru rînduelile de dupa Pashti ex.Rusaliile etc. Postul Sf.Marii însa are data shi durata fixa.


VelescuAlina
Posts: 1
Joined: 09 Sep 2014, 12:30

Restaurant Casa mare

Post by VelescuAlina »

Spunetimi pareri la nunta facuta la restaurantul Casa Mare?


moliuska
Posts: 4
Joined: 16 Dec 2013, 22:13

Re: Sala de nunti II

Post by moliuska »

Vreau sa va spun impresiile care ne-au ramas de la sala Byron. Poate cuiva ii va fi de folos. Am ales acest restaurant din considerente ca nu am avut multe persoane si citisem destul de multe comentarii pozitive. Insa am ramas dezamagiti de acest restaurant. Se fura foarte mult, am adus foarte multa bautura, mai mult decit era necesar si inapoi practic nu ni s-a dat nimic, am luat o singura cutie. Intimplator cind plecasem deja spre casa am vazut un chelner care mergea cu o sacosa plina cu sticle de bautura. Dulciuri am adus foarte multe, ni s-a zis ca se vor pune pe fiecare masa, insa au fost doar la masa de furchet si atit si de asemenea nu au intors nimic. Am achitat meniul pentru fiecare muzicant in parte, iar la nunta pe masa lor nici nu aveau ce minca si cind i-am intrebat de ce nu le pun mincare pe masa, ne-au raspuns ca nu au ce pune. Deservirea chelnerilor foarte proasta, mereu trebuia sa-i cautam si sa-i rugam sa aduca apa sau bautura. De asemenea, dupa a doua jumatate de nunta, chelnerii veneau si luau mincarea de pe masa oaspetilor, cind i-am intrebat de ce fac asta au zis ca sunt flaminzi si vor sa manince. Asa ca nu va recomand restaurantul, fiti foarte precauti!!!


Post Reply