Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ecaterina_
Posts: 1
Joined: 24 Aug 2015, 14:02

Re: Sala de nunti II

Post by Ecaterina_ »

Salut! sunt noua pe aici, as vrea sa aflu ce parere aveti despre sala de banquet VisPas?


iuliano007
Posts: 2
Joined: 02 Sep 2015, 21:18

Re: Sala de nunti II

Post by iuliano007 »

Salut tuturor. Va rog sa imi recomandati un restaurant frumos care sa aiba si o terasa afara pt fourshet, vrem sa facem nunta undeva cu 100 invitati. va multumesc


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Sala de nunti II

Post by Aleena »

Buna dragele mele!

Am fost ieri la o nunta organizata la restaurantul Codru,de langa gara de sud,si ma grabesc sa impart cu voi impresiile.

Sala luminoasa si placuta,in nuante deschise,foarte potrivita pentru nunta,curata,fete de masa si husele scaunelor impecabile...mancare gustoasa si suficient de multa ( nu stiu care a fost pretul meniului,insa a ramas fff multa mancare pe mese...erau multe bucate din carne)...deservirea foarte buna,chelnerii atenti (foarte des schimbau farfuriile invitatilor,deserveau rapid,receptivi,nu trebuia sa ii cauti prin sala)...loc suficient pentru dans (nunta 100-120 persoane).
Au si foisoare in curtea localului,unde invitatii ieseau la o cafea sau tigara,cu havuz alaturi :).

Unicul lucru care mi-a creat discomfort a fost temperatura cam inalta in incapere la inceputul ceremoniei (ieri au fost in jur de 34' afara)...insa dupa ceva timp conditionerele si-au facut efectul si a fost totul ok.

Mi-a placut mult.

Mirilor li s-a oferit si o odaie in hotelul Codru,unde s-au pregatit de eveniment si au facut fotosesiunea/filmarea.Era foarte comod pentru ei deoarece pentru a supraveghea cum decurg pregatirile in restaurant...doar coborau la et 1 de la 3,si nu trebuiau sa se deplaseze undeva.


Alina Braileanu:

Image
sunshine
Posts: 2
Joined: 26 Sep 2015, 22:09

Re: Sala de nunti II

Post by sunshine »

Buna,
am si eu o intrebare: cineva a facut nunta la Select Banquet Hall (sala neoclasic 60-100 pers.)? Ma intereseaza daca este suficient spatiu pentru 90-100 de persoane? Am bronat deja sala , dar am deja dubii daca nu se vor simiti cam strimt invitatii (vorbesc de spatiu de dans)? Merci mult.


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Sala de nunti II

Post by Buzik »

Saalut la toate miresele)) sunt noua dar deja nu ma pot dezlipi de acest forum, atita informatsie urila.

sunshine - eu la fel cind cautam local aveam doar 2 variante : Select sala Neoclasic si Amaris Garden. Mi-a placut mult sala neoclasic dar nu am ales din considerentele ca mi sa parut ca e putsin spatsiu, p-ru ca eu vreau ca cind sa dansez sa am unde sa ma invirtesc si la fel nu am vrut sa risc sa nu incapa oaspetsii(la noi vor fi 80-90 oaspeti) ,dar acuma realizez ca spatiu e destul, orikum niciodata nu danseaza totsi oaspetsii deodata, si cum mi-a spus si conducatorul nostru ''cind sala e mare si oameni putsini ei se pierd in video,nu se priveshte frumos'' . Eu deja oleaca retraesc ca am ales Amaris Garden si acolo sala e de 150 persoane,sa nu para pustie. Mai ales ca Select odera si o camera superba p-ru miri si camera p-ru copii care cred ca e un avantaj foarte mare.

Ceea ce tine de restaurantul Amaris Garden e foarte frumos, sunt 2 sali: cea mare pina la 150 persoane si cea mica daca nu greshesc de 60 persoane,dar daca nunta are loc afara pot fi mult mai multsi, cine doreshte terasa frumoasa atunci le sugerez sa viziteze acest restaurant. Pretsul meniului e de la 900 lei dar ca sa iasa un meniu normal iese cam 1000 lei, eu singura socot ca e scump dar mi-a placut localul si mie si sotsului asha ca l-am ales. Personal nu am gustat bucatele lor dar mai multe cunoshtintse au fost acolo la nuntsi si cumatrii si totsi au spus doar cuvinte de bine, chiar si conducatorul nostru a spus ca e fain ))
Sper cuiva ii va fi de folos aceasta mica descriere despre Amaris Garden p-ru ca informatsie despre acest local practic nicaieri nui.


iuliano007
Posts: 2
Joined: 02 Sep 2015, 21:18

Re: Sala de nunti II

Post by iuliano007 »

sunshine wrote:Buna,
am si eu o intrebare: cineva a facut nunta la Select Banquet Hall (sala neoclasic 60-100 pers.)? Ma intereseaza daca este suficient spatiu pentru 90-100 de persoane? Am bronat deja sala , dar am deja dubii daca nu se vor simiti cam strimt invitatii (vorbesc de spatiu de dans)? Merci mult.
Ai mai aflat daca este spatiu suficient pt 90 persoane in sala Neoclasic ?


sunshine
Posts: 2
Joined: 26 Sep 2015, 22:09

Re: Sala de nunti II

Post by sunshine »

iuliano007 wrote:
sunshine wrote:Buna,
am si eu o intrebare: cineva a facut nunta la Select Banquet Hall (sala neoclasic 60-100 pers.)? Ma intereseaza daca este suficient spatiu pentru 90-100 de persoane? Am bronat deja sala , dar am deja dubii daca nu se vor simiti cam strimt invitatii (vorbesc de spatiu de dans)? Merci mult.
Ai mai aflat daca este spatiu suficient pt 90 persoane in sala Neoclasic ?
Nu am aflat. :(


natyk
Posts: 1
Joined: 19 Oct 2015, 22:35

Re: Sala de nunti II

Post by natyk »

salutare la toti.am nevoie de sfat...sunt doua sali care imi plac foarte mult "Novas" si "Plovdiv".nu stiu care sa aleg...vroeim sa intreb cine a facut nunta sau a fost la vrio nunta la "Novas",cum va pare pentru 100 de pers.,nu este mica sala?este destul loc pentru dansuri?


Marinnna
Posts: 5
Joined: 13 May 2015, 14:05

Re: Sala de nunti II

Post by Marinnna »

nici nu se compara Novas cu Plovdiv,Novasul e mult mai sus dupa clasament si dupa disain si dupa tot,nemaivorbind de mincare,platiurile pline,gustos si frumos aranjat


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Sala de nunti II

Post by N&R »

Salut fetele, sint noua pe aici, m-a pregătesc si eu de nunta, vom avea in jur de 130 de persoane, si chiar ieri am trecut prin unele localuri, va prezint prețurile si părerea:
Marry me : Sala mică pina la 150 de persoane - meniu minim 750 lei pers. + 10%, nu mi-a plăcut ca sint multe coloane , sala mare de la 200 pina la 300 persoane: 950 lei persoana + 10% însă se oferă si al 3 -le-a etaj pentru întâlnirea oaspeților si înscriere, acolo coloane nu sint , acum au o oferta ca daca închei contract pina la Anul Nou, 10% nu le achiți.

Banquet Premium, sala mare e de la 100 pina la 150 de persoane, locul 700 lei + 10 %, însă sala mi sa părut prea mică, daca doriți sa se mai danseze la nunta cred ca maxim 90-100 persoane încap.

Leogrand, ne-au propus sala pentru minim 65 euro pe persoana dar cu alcool inclus, dar daca doriți sa aduceți alcoolul vostru se taxează 7 euro de persoana, ceea ce mi sa părut straniu.

Miadora e un local superb, foarte frumos, nu știu cum e cu meniul dar se încep de la 1000 pentru loc + 20 % deservirea, fără fructe , dulciuri, pentru copii , muzicanți, fotografi 350 locul, capacitatea de la 150 pina la 300 de persoane, plus oferă muzica live pentru o ora jumate cit se întâlnesc invitații pentru vara 2016 , vinerile si simbetele sint ocupate, noua ni sa părut cam scump.

Mi piace sau Residence Park, locul e de 1100 lei pe loc, însă sala nu ni sa părut asa frumoasa ca sa-si merite prețul.

Deocamdată doar pe aici am reușit, noi însă suntem in cautare de ceva Cit de Cit accesibil, in jur la 850 pe loc, si sa fie verdeața si terasa


Post Reply