Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
victoriab94
Posts: 3
Joined: 18 Jan 2016, 11:05

Re: Sala de nunti II

Post by victoriab94 »

Vitaminka wrote:
victoriab94 wrote:Buna ziua
as dori sa intreb daca cineva a sarbatorita nunta la Sala de Aur? ce pret are meniul? care sunt bonusurile?
multumesc mult

Bonusuri la Sala de Aur

Joi, vineri, sîmbătă şi duminică, începănd cu 140 de invitaţi şi costul meniului de 880 lei pentru o persoană, beneficiaţi de următoarele bonusuri:

Masa cu dulciuri: ceai, cafea, fructe în asortiment, biscuiţi în asortiment, ciocolate, prăjituri, jeleuri şi sufleuri etc.
Masa-aperitiv, cu băuturi alcoolice: bere rece la halbă, vin alb şi roşu, fructe uscate, seminţe în asortiment, aperitive cu caşcavaluri şi prosciutto.
Masa de serviciu pentru echipa artistică (muzicieni, dansatori, fotografi, etc.), pentru 10 persoane (bucate identice cu meniul pentru oaspeţi).
Complex de întîmpinat oaspeţii: arcă, scaun, masă, suport pentru cartea nunţii, bol şi coş pentru bani.
Stativ cu orarul ceremoniei, care indică orele de desfăşurare a ceremoniei şi etapele ei.
Panou pentru a fixa schema aşezării la mese, indicatoare pentru mese.
Suport pentru baner personalizat.
Camera mirilor.
Camera echipei artistice (muzicieni, dansatori, etc.).
Efecte speciale pentru primul dans: lumini specializate, laser şi fum sau confetti (la alegere).
Îngheţată sau havuz din ciocolată.
Achitarea chiriei rochiei de mireasă în salonul "Legenda".
Terasă bine amenajată în curte, balcon pe întreg perimetrul sălii şi parcare păzită.
Decorul sălii (buchete cu flori vii pe mesele de sărbătoare, pe masa mirilor şi pe balustradă sau candelabre cu lumînări).
!Dacă depăşiţi 170 de invitaţi, mai primiţi gratis:
Tortul Sala de Aur.
O surpriză muzicală (unul dintre cei mai îndrăgiţi interpreţi cu un recital muzical de pînă la 45 min.).


Asta deja am citit, dar as dori impresiile mireselor care au sarbatorit acolo ziua cea mare


victoriab94
Posts: 3
Joined: 18 Jan 2016, 11:05

Re: Sala de nunti II

Post by victoriab94 »

as dori impresiile mireselor care au sarbatorit in localul Sala de Aur


Dunisa
Posts: 5
Joined: 14 Jan 2016, 23:34

Re: Sala de nunti II

Post by Dunisa »

Buna fetelor! :) Va rog sa va dati cu parerea, cine a fost la Banquet Hall Forum, cum apreciati aceasta sala? nu am gasit nimic scris despre ea, si esta una din optiunile noastre. Va rog muuult!
iata sala http://www.forumcenter.md/banquet-hall-forum


taniusa24
Posts: 1
Joined: 23 Jan 2016, 22:15

Re: Sala de nunti II

Post by taniusa24 »

buna fetelor, vreau sa aflu impresiile voastre care ati facut nunta la restaurantul Mugurel. Si de la ce pret creste meniul acestei sali...mersi.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sala de nunti II

Post by tancha_ru86 »

Eu am fost mireasa demult. Nici nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 3 ani si ceva, aproape 4.
Ei bine, a venit rândul sa fiu nasa. Finii se gandesc la restaurantul Ecaterina, sala mare. Cine imi poate spune detalii despre acest restaurant , va rog? Stiu ca s-a vorbit mai demult despre el, dar as vrea ceva informații mai actuale, de genul cat e meniul aproximativ, ce oferă, cum sunt bucatele, ce reguli au, cum sunt administratorii, daca se mai fura băutură. Orice informatie e binevenită.
Va multumesc anticipat.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Sala de nunti II

Post by IRACIKA1983 »

tancha_ru86!!!Ce tine de restaurantul Ecaterina no sa dati gresi ..bucataria este bunisoara si preturile nu sunt din cele mai mari . Pentru Sandutsa noi am sarbatorit nunta in sala verde Golden Lion pina in ziua de azi avem amintiri frumoase de bucataria lor .Va ramine sa decideti .


Sandutsa
Posts: 17
Joined: 25 Nov 2015, 15:12

Re: Sala de nunti II

Post by Sandutsa »

IRACIKA1983 =noi am decis foarte repede.. a doua zi dupa vizita ne-au sunat si ne-au zis ca ne face fourchettul gratis ... am mai vizitat cateva sali si-am ramas la GOLDEN LION RED HALL. Si dupa pret ne-a aranjat si dupa comoditatea amplasarii, oaspetilor le va iesi ieftin sa plece cu taxiul... :D :D


Maria133
Posts: 1
Joined: 26 Jan 2016, 10:02

Re: Sala de nunti II

Post by Maria133 »

viorulz wrote:Merci de info N&R, noi deja am hotarit si am rezervat sala Leogrand, nu am auzit niciodata pareri rele de ei plus la asta ca in paketul de 65EUR intra si bauturi alcoolice si nealcoolice din partea lor si este servit nelimitat pe durata evenimentului. Deci nu trebuie sa iti faci griji sa cumperi din alta parte. Daca vrei sa iti aduci bauturile tale ei deja iti pun o taxa adaugatoare.
Buna, sorry dar pt 65 euro mancare destula in meniu a iesit? am auzit ca erau cazuri unde era putina mancare(


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sala de nunti II

Post by tancha_ru86 »

IRACIKA1983 wrote:tancha_ru86!!!Ce tine de restaurantul Ecaterina no sa dati gresi ..bucataria este bunisoara si preturile nu sunt din cele mai mari . Pentru Sandutsa noi am sarbatorit nunta in sala verde Golden Lion pina in ziua de azi avem amintiri frumoase de bucataria lor .Va ramine sa decideti .
Vesti bune imi dai. Bănuiam eu ca e bun restaurantul, dar vroiam sa fiu sigura.
Mult am pentru raspuns. Multe imbratisari va trimit.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Nitza
Posts: 3
Joined: 25 Jun 2015, 17:11

Re: Sala de nunti II

Post by Nitza »

salutare viitoare mirese,
ma adresez in special celor care sunt in cautarea unui restaurant pentru data de 12 august 2016. Noi am anulat nunta, respectiv se elibereaza sala care am bronat-o - Casa Nuntii Ciorescu. Pentru detalii, puteti sa ma contactati - 069 212 155.


Post Reply