Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
dina1992
Posts: 1
Joined: 25 Mar 2016, 22:18

Re: Sala de nunti II

Post by dina1992 »

Hei! ;) Salut, sunt nouă pe aici as vrea să stiu dacă cineva a facut nunta la restaurantul Pegas, cum a fost si de care sumă ar merge vorba?


Cristina90
Posts: 1
Joined: 23 Mar 2016, 19:10

Re: Sala de nunti II

Post by Cristina90 »

Salutare fetele! Avem si noi nunta anul acesta pe 4 august 2016 la restaurantul "La Plopi" ... retraiesc foarte tare in privinta salei si anume a numarului de persoane ...vom avea in jur la 160 persoane ...As vrea sa va intreb daca cineva a fost la nunta cu atitia invitati sau este chiar cineva care a facut nunta cu un asa numar de persoane ?! si daca da as vrea parerea d-ra: pare putina lume in sala sau e ok? Sala e foarte mare si sunt preocupata in privinta acesteia ...! va multumesc! :? :roll:


niutzza
Posts: 8
Joined: 26 Jan 2016, 22:20

Re: Sala de nunti II

Post by niutzza »

Salut viitoare mirese,

Noi am facut nunta anul trecut la restaurantul Versailles din Orhei, si as vrea sa-l recomand din toata inima! Nu e atit de departe de oras, si merita 100%. Meniul l-am ales destul de divers, si ne-a iesit doar 650/persoana. La Chisinau preturile sunt prea exagerate, si deseori se fura produsele, ceea ce nu pot spune despre acest local, care ne-au si intors surplusul de bautura si dulciuri. Sala e foarte frumoasa, stil francez, aristocrat. Nu am organizat NICI un decor, totul este pe loc, pe mese sunt luminari ce creeaza un stil clasic si rafinat, flori artificiale dar par vii. In spatele prezidiumului peretele e acoperit cu o fresca in stil francez. Restaurantul colaboreaza cu marii furnizori de apa, dulciuri, fructe, de la care am comandat cu reducere, direct la local. Sala are 2 etaje, intimpinarea se face la primul etaj, mesele sunt la et.2. In subsol este cafenea-bar, unde am facut zeama a doua zi. Foarte comod, mincarea este pe loc, zeama extraordinar de gustoasa, ca la mama acasa :roll: La sfarsitul zemei am comandat inghetata pentru fiecare, a fost foarte dragut. Avem doar impresii frumoase, intr-adevar sala joaca un rol foarte important pentru o nunta reusita. Sper ca am fost de ajutor viitoarelor mirese, stiu ca nu e usor sa gasesti o sala frumoasa dupa buzunar.
Image
Image


niutzza
Posts: 8
Joined: 26 Jan 2016, 22:20

Re: Sala de nunti II

Post by niutzza »

Iris-ange wrote:Buna seara, fetelor!
Vreau sa va rog mult sa-mi spuneti ce parere aveti despre restaurantul Versailles din Orhei. Am cautat aici pe forum, dar nu am gasit practic nimic anume despre Versailles din Orhei, este doar acel din Chisinau. Noi deja am rezervat aceasta sala, dar nu pot gasi nimic informatie, adica pareri. Noi sintem din Ialoveni si pentru a ne deplasa la Orhei e cam departe. Noua ne-a placut foarte mult aceasta sala, eu pot sa spun ca sunt indragostita de ea chiar. Dar vrem sa fim convinsi ca nu am gresit, caci nu stim nimic despre deservire, masa etc. Va rog mult, dragilor sa ma ajutati. Va multumesc! Si va doresc tuturor sa aveti o nunta de neuitat :)
Salut!

Nu stiu daac ai facut deja nunta, caci se vede ca iti scriu cam tirziu ))
Noi am facut nunta acolo anul trecut, iti recomand cu toata inima, nu am avut deloc probleme. Am vazut ca fetele spun ca e aproape de sosea si nu e comod, noi nu am simtit deloc acest minus, ba din contra, afara este o terasa unde lumea putea servi o cafea, desi jos la primul etaj era masa de fourchette si era si acolo cafea/ceai/bauturi. Dar, ma rog...mai sint si fumatori care ieseau afara :)
Daca ai intrebari, imi poti scrie, voi fi bucuroasa sa-ti raspund ;)


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Sala de nunti II

Post by vicktoritza »

niutzza wrote:
Iris-ange wrote:Buna seara, fetelor!
Vreau sa va rog mult sa-mi spuneti ce parere aveti despre restaurantul Versailles din Orhei. Am cautat aici pe forum, dar nu am gasit practic nimic anume despre Versailles din Orhei, este doar acel din Chisinau. Noi deja am rezervat aceasta sala, dar nu pot gasi nimic informatie, adica pareri. Noi sintem din Ialoveni si pentru a ne deplasa la Orhei e cam departe. Noua ne-a placut foarte mult aceasta sala, eu pot sa spun ca sunt indragostita de ea chiar. Dar vrem sa fim convinsi ca nu am gresit, caci nu stim nimic despre deservire, masa etc. Va rog mult, dragilor sa ma ajutati. Va multumesc! Si va doresc tuturor sa aveti o nunta de neuitat :)
Salut!

Nu stiu daac ai facut deja nunta, caci se vede ca iti scriu cam tirziu ))
Noi am facut nunta acolo anul trecut, iti recomand cu toata inima, nu am avut deloc probleme. Am vazut ca fetele spun ca e aproape de sosea si nu e comod, noi nu am simtit deloc acest minus, ba din contra, afara este o terasa unde lumea putea servi o cafea, desi jos la primul etaj era masa de fourchette si era si acolo cafea/ceai/bauturi. Dar, ma rog...mai sint si fumatori care ieseau afara :)
Daca ai intrebari, imi poti scrie, voi fi bucuroasa sa-ti raspund ;)
Eu cind am fost in alegerea salii (nunta deja am facut-o), da.. nu am optat pentru ea deoarece da...are iesire la stada..foarte mult doream ceva cu multa verdeata, cu loc de plimbare, cu aer prospat, apoi nu mi-a placut sala ca e cu 2 etaje, automat le scoteam din lista. SI faptul ca nu sunt mese rotunde, dar lungi , la fel a fost motivul pentru care nu am optat . Pentru mine mesele rotunde, creeaza comunicare, si caldura.
Plus ca fusesera si niste rude la careva nunti acolo, si nu au recomandat mincarea...poate la capitolul micnare au facut ceva schimbari..insa cele enumerate mai sus de mine, m-au facut sa nu doresc acest local


Liubocika
Posts: 12
Joined: 06 Sep 2013, 18:22

Re: Sala de nunti II

Post by Liubocika »

salutare viitoare mirese,
ma adresez celor care sunt in cautarea Restaurantului pentru nunta data de 23 iulie 2016. Finii au anulat nunta si se elibereaza sala Palladium. Pentru detalii 0696 62 985.


Marinella
Posts: 1
Joined: 07 Apr 2016, 14:24

Re: Sala de nunti II

Post by Marinella »

Buna fetelor!
Nu demult am fost la o nunta in hotelul Royal Park, din Valea Trandafirilor inChisinau.....sala este noua si noi am fost printre primii oaspeti acolo....foarte frumos<copaci si parc. Imi inchipui ce frumusete este vara acolo....sala alba,cu oglinzi si diferite elementedin aur. Mincarea a fost foarte gustoasa, dupa pret am inteles ca e scumpusor, dar merita...toate rudele noastre au ramas multumite! Dupa ce am fost atitea ori la nunti in salile orasului, ei sunt cei mai deosebiti. )))


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: Sala de nunti II

Post by bantik »

fetele, cine stie de sala banquet premium? pe poze arata foarte frumos sala albastra, noi cautam pentru anul viitor. deocamdata alegem ce ne place de pe internet... poate a sarbatorit cineva acolo, cum e mincarea, deservirea?


Dunisa
Posts: 5
Joined: 14 Jan 2016, 23:34

Re: Sala de nunti II

Post by Dunisa »

Cristina90 wrote:Salutare fetele! Avem si noi nunta anul acesta pe 4 august 2016 la restaurantul "La Plopi" ... retraiesc foarte tare in privinta salei si anume a numarului de persoane ...vom avea in jur la 160 persoane ...As vrea sa va intreb daca cineva a fost la nunta cu atitia invitati sau este chiar cineva care a facut nunta cu un asa numar de persoane ?! si daca da as vrea parerea d-ra: pare putina lume in sala sau e ok? Sala e foarte mare si sunt preocupata in privinta acesteia ...! va multumesc! :? :roll:

Sora mea a facut acolo. Au fost in jur de 170 de invitati, si isi facea griji exact pentru acelasi lucru. Dar eu as spune ca a fost foarte ok, sala e spatioasa, dar nu enorma, si nu am simtit ca ar fi pustie. Ai unde face o hora mare si frumoasa. Mie mi se pare ca e mai bine asa, decit sa se inghesuie lumea, deci nu-ti fa griji in plus, totul o sa fie bine. Sala e frumoasa, afara tot e frumos, mincarea si deservirea sunt la nivel, noi am fost multumiti ;)


Nadea
Posts: 2
Joined: 26 Apr 2016, 11:11

Re: Sala de nunti II

Post by Nadea »

Buna ziua,avem sarbatoare in 2016 shi alegem intre 2 sali:Eventus shi Select Banquet Hall, pentru 90 invitatzi shi 10 copii.Shi asha dorii sa-mi sugeratzi nishte pareri si despre Curtea Moshului!


Post Reply