Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »


salut! urmaresc acest forum aproape zilnic... miam organizat nunta, la fel cu ajutorul vostru, chiar daca nu am intervenit cu mesaje... va sunt foarte recunoascatoare pentru toate informatiile postate.
Dar uite ca a venit timpul sa intervin si eu... mai ales dupa ce am citit mesajul de mai sus...
Eu miam comandat rochia de la Mori Lee si anume modelul 1601 culoare ivory, dupa foarte multe cautari atat in Moldova cat si Romania. Rochia am procurato de la un salon din Brasov, cu 3900 ron, adica intre 900-1000 euro. sunt dispusa sa o inchiriez dupa nunta. nunta o am in 22 octombrie 2011.
Daca te intereseaza poti sami lasi un mesaj.


Irinuca
Posts: 4
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Irinuca »

CristinaB7 [Buna fetelor! Eu am fost foarte mult timp nehotarita in privinta modelului...Acum IN SFIRSIT!!! Am ramas la modelul Mori Lee 1601 sau Papilio 1103 sau Artemida sau 114-14/115 ...M-ar interesa in special Mori Lee daca cineva din fostele miresuici sunt interesate sa dea in chirie....La Unica Mariaj din Jumbo este la pretul de 800 euro si 500 euro chiria..]

Buna! In caz ca nu gasesti rochita de la Mori Lee la chirie, eu as putea sa iti propun rochia mea Artemida de la Papilio. Detalii gasesti in mesajul de mai sus! Succes! :)



CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Ludmila
Multumesc de raspuns prompt!!! :o Chestia ca eu am gasit modelul si in Moldova.La Unica Mariaj costa 500euro prima chirie si 800 euro rochia noua+cadouri. La salonul L"amour costa 600 euro chiria si 1000 pretul spre vinzare.Am mai gasito in SUA cu 714 dolari nou-nouta..Ma gindeam so procur de la cineva care a mai imbracato o data sa mai economisesc ceva..Daca esti dispusa s-o vinzi sunt deschisa la negocieri!! Image


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Strict procurare

Post by CristinaB »


Buna! In caz ca nu gasesti rochita de la Mori Lee la chirie, eu as putea sa iti propun rochia mea Artemida de la Papilio. Detalii gasesti in mesajul de mai sus! Succes! :)

Multumesc Irinuca de propunere!! Sa stii ca mi-a ramas in inima rochita ta!! Image Image M-ar interesa daca e posibil de probat s-o vad pe mine Image
Cu toate ca nunta e la anul in septembrie eu deja am cosmaruri in privinta rochiei...O visez in fiecare noapte....Mai repede so gasesc pe a mea si sa-mi iau de o grija!!! Image Image


Image
nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by nadia803 »

Alinka wrote:eu tot am zis sa kaut prin mai, apar modele noi, mai dau jos din kg in plus :oops:
Colectiile 2012 au aparut la multi designeri, doar ca in saloane vor aparea pe la sfirsitul primaverii....eu iarna trecuta cautam un model si peste tot imi zicea ca noua colectie 2011 vine la sf. lu martie, dar era deja sf. lu aprilie cind au venit ca sa le pot proba.... dar daca va coaseti puteti da comanda deja ca pozele colectiilor au aparut
colectii 2012:
http://www.pronovias.com/wedding-dresse ... ollection/
http://sanpatrick.com/vestidos-novia/nu ... lecciones/
si Maggie Sottero (ori toamna 2011 ori 2012...nu stiu exact ce colectie e acolo, dar noile modele au aparut recent si la saloane inca nu-s)
http://www.maggiesottero.com/collection.aspx?line=m


Irinuca
Posts: 4
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Irinuca »

CristinaB7 wrote: Buna! In caz ca nu gasesti rochita de la Mori Lee la chirie, eu as putea sa iti propun rochia mea Artemida de la Papilio. Detalii gasesti in mesajul de mai sus! Succes! :)

Multumesc Irinuca de propunere!! Sa stii ca mi-a ramas in inima rochita ta!! Image Image M-ar interesa daca e posibil de probat s-o vad pe mine Image
Cu toate ca nunta e la anul in septembrie eu deja am cosmaruri in privinta rochiei...O visez in fiecare noapte....Mai repede so gasesc pe a mea si sa-mi iau de o grija!!! Image Image
Sigur k poti sa o probezi! Scriemi un mesaj privat sa stabilim o zi. :)
Sincer, exista un sentiment aparte cand gasesti rochia care stii ca ai sa o porti in ziua nuntii.. eu am umblat prin 80% din saloanele din Chisinau (miam facut si o harta sistematica si mergeam pe zi la cateva), dar cand am probat rochita mea - am ramas fara cuvinte.. si in care salon intram, cautam in fiecare rochie ceva asemanator cu ea! pina in ziua cand am mers la salon si am procurato, ma visam imbracata in ea!
si e foarte bine sa masori mai multe tipuri de rochii, ca sa intelegi care gen de rochie e cel mai potrivit pt tine. eu cel putin asa am inteles diferenta.


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Rochia de mireasa

Post by natallliap »



Eu am telefonat recent la un salon, si le-am zis ca am nunta in mai, si doamnele mi-au spus ca primesc colectiile noi pe la sf lui octombrie si ca in noiembrie ma asteapta la probat :D


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

ROCHIE DE MIREASA 350 EURO

Post by armagedon777 »

Vind rochia cusuta foarte rafinat la comanda dupa modelul din colectia "Cosmobella Milano 2011",Rochia este din saten partea de sus elemente cu pietre swarovski,nu necesita sutien,partea de jos cu tulle deasupra care cade lejer prinse cu pierle si creeaza un efect deosebit,are si o mica trena, care se strange. Este intr-o stare perfecta,imbracata o singura data,se afla la salon m-a costat 700 euro si o vind la jumatate de pret.Marimea este pentru 50-55kg si 165-170cm dar poate fi transformata de mesterul initial (de la salon),dupa marimea individuala.Contactati pe nr. 060394702.(Irina).Am incercat sa incarc niste poze dar nu se primeste,am sa pun un link aici unde puteti sa vedeti niste poze. http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9147697


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by armagedon777 »

armagedon777 wrote:Vind rochia cusuta foarte rafinat la comanda dupa modelul din colectia "Cosmobella Milano 2011",Rochia este din saten partea de sus elemente cu pietre swarovski,nu necesita sutien,partea de jos cu tulle deasupra care cade lejer prinse cu pierle si creeaza un efect deosebit,are si o mica trena, care se strange. Este intr-o stare perfecta,imbracata o singura data,se afla la salon m-a costat 700 euro si o vind la jumatate de pret.Marimea este pentru 50-55kg si 165-170cm dar poate fi transformata de mesterul initial (de la salon),dupa marimea individuala.Contactati pe nr. 060394702.(Irina).Am incercat sa incarc niste poze dar nu se primeste,am sa pun un link aici unde puteti sa vedeti niste poze. http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9147697


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

ajutor

Post by doina30882000 »

Buna, fetelor! e un forum foarte bun si cu sfaturi pretioase! am nevoie de un sfat in ceea ce priveste rochita mea de mireasa! eu am 2 modele superba care imi plac la nebunie si as fi vrut foarte mult sa le probez, dar din pacare in Chisinau pe la saloane nu am gasit modelele respective din Colectia Maggie Sottero. Eu am 1.63 si 52 kg, cum credeti, care din aceste doua modele m-ar avantaja mai mult! plus ca eu din poze ...la rochita Abeliene nu prea am fost incantata de stofa...si m-am gandit sa mi-o cos ca sa imi pot permite sa fac unele retursari... Eu sunt indragostita de trandafirii albi si de asta mi-a placut in mod deosebit Abeliene, cu toate ca si cealalta e frumusica! Eu vreau o rochie cu bretelute, ca am sanii marisori. Ajutati-ma cu un sfat! Merci mult:*
1. Maggie Sottero- Abiliene Rose
2.Maggie Sottero- Florencia
(am vrut sa pun linkul da nu m-a lasat nush de ce)



Image
Locked