Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by rode11u »

si deci , au fost de acord sa aduceti voi icrele , si apopo , cite fructe v-au spus sa aduceti ptr fourchette? si jambonul , cum o sa-l aduca? asa intreg si akolo o sa taie la fiecare in farfurie??



User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by maryLand »

fructe , 80 kg cu tot ku koaja.
Jambonul va fi adus in sala, cu foc de artificii, dupa care bucatarii il vor taia la fiecare in farfurie :) Image


Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by rode11u »

si de fructe v-au repartizat ce si in ce proportii ?



User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by maryLand »

nu..deja noi am ales ce luam si ce punem...vom lua mult strugure si mere, harbuz si zemos..mai putine citrice...


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by Alintush »

fetelor spuneti-mi va rog sala este oferita pina dorim noi sau au o limita de ora dupa care se mai adauga ceva bani pe fiecare ora in plus


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by O viitoare mireasa »

din cite stiu e pina la 3, dupa 1000 de lei/ora


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by nuntajimdo »

maryLand wrote:
happynes wrote:Maryland , ce agentie ai ales pentru decorarea salii , si cam cit te costa , daca doresti poti sa scrii in privat , vreau sa ne facem un buget cit de cit

am ales-o pe Marina, e populara la noi pe forum...sincer si m-am pregatit de acest eveniment timp de aprox 2ani..pe Marina am ales-o pt ca intr-adevar are notiunea floristicii si a bunului gust. Ma costa totul 6000 de lei..dar aici intra doar florile..altceva nu vreau sa bag... Image Image Image Image

fetelor si eu imi voi comanda florile la Marina, dar m-a speriat suma aceasta de 6000 lei, ce anume costa atit de mult ? Image


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by nuntajimdo »

salutare miresuicelor va dati seama ca mi-am uitat parola si eram tare inervata ca nu o puteam nici recupera si nici alta face asa ca am renuntat si doar va urmaream din culise, si iata ca azi Dnul ma luminat si mi-am adus aminte , asa ca iarasi sunt alaturi de voi uraaaaaaaaa, Image Image Image
apropo vroiam sa spun ca si noi facem nunta la Novas am facut deja si meniul dar oricum imi fac griji parca mi se pare putina mincare, cu toate ca am fost la nunta la prietena mea tot acolo si masa mereu era plina deaorece se adauga mincare de fiecare data cind se golea farfuria.


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by nuntajimdo »

maryLand wrote:Am facut si noi meniul ieri...intr-adevar este un lukru nu usor...si kiar ne-a luat mare bataie de cap...
limita noastra a fost 700 de lei, am reusit sa il facem mai ieftior...mi-a placut mult bucatarul sef, a fost foarte binevoitor si chiar ne-a dat sfaturi bune.
Deci, meniul pt 110 persoane:

1. Asorti de mare
(batog, somon, scrumbie afumata, scrumbie sarata, lamiie, masline, icra rosie)

2. Rulada de pui
(Alcatuita din carne de pui, ardei, verdeata si cascaval)

3. Racitura de limba
(la insistenta mamei)

4. Asorti Darul Moldovei
(rosii, ardei, ceapa verde, castraveti, mingiute de cascaval, brinza bulgareasca, verdeata)

5. Asorti Legume grill
(vinata, dovlecel, ardei, brocolli, ciuperci grill)

6. Salata cu carne de curcan
(fileu de curcan, laptuc, sos, ciuperci, ardei, vinete)

7.Salata Delicat
(fileu de pui, kiwi, ananas, sos, laptuc)

8.Asorti de rulade
(rulade de pork, gaina si vita)

Gustare:
Jambon de pork cu ardei umpluti murati
Clatite dulci (brinza si curaga)

Minkare calda:
Sarmale de varza
Iepure la cuptor cu sos alb
Cartofi cu ciuperci si sos

Piine

total: 676 lei

maryland vreau sa te intreb , ce la gustare adica la jombon ati luat si clatite, oare ele nu merg la mincarea calda ? pentru ce data este nunta voastra ?, ma uit ca avem aproape acelas meniu si ne-a esit 730 lei, dar pentru noi tot plafonul este de 700 lei asa ca ne gindeam sa renuntam la legume grill dar imi pare foarte rau :(


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by nuntajimdo »

www.nunta.jimdo.com wrote:
maryLand wrote:Am facut si noi meniul ieri...intr-adevar este un lukru nu usor...si kiar ne-a luat mare bataie de cap...
limita noastra a fost 700 de lei, am reusit sa il facem mai ieftior...mi-a placut mult bucatarul sef, a fost foarte binevoitor si chiar ne-a dat sfaturi bune.
Deci, meniul pt 110 persoane:

1. Asorti de mare
(batog, somon, scrumbie afumata, scrumbie sarata, lamiie, masline, icra rosie)

2. Rulada de pui
(Alcatuita din carne de pui, ardei, verdeata si cascaval)

3. Racitura de limba
(la insistenta mamei)

4. Asorti Darul Moldovei
(rosii, ardei, ceapa verde, castraveti, mingiute de cascaval, brinza bulgareasca, verdeata)

5. Asorti Legume grill
(vinata, dovlecel, ardei, brocolli, ciuperci grill)

6. Salata cu carne de curcan
(fileu de curcan, laptuc, sos, ciuperci, ardei, vinete)

7.Salata Delicat
(fileu de pui, kiwi, ananas, sos, laptuc)

8.Asorti de rulade
(rulade de pork, gaina si vita)

Gustare:
Jambon de pork cu ardei umpluti murati
Clatite dulci (brinza si curaga)

Minkare calda:
Sarmale de varza
Iepure la cuptor cu sos alb
Cartofi cu ciuperci si sos

Piine

total: 676 lei

maryland vreau sa te intreb , ce la gustare adica la jombon ati luat si clatite, oare ele nu merg la mincarea calda ? pentru ce data este nunta voastra ?, ma uit ca avem aproape acelas meniu si ne-a esit 730 lei, dar pentru noi tot plafonul este de 700 lei asa ca ne gindeam sa renuntam la legume grill dar imi pare foarte rau :(

mauit ca meniul vostru e mult mai reusit , ca aveti si icra rosie , si legume si legume coapte , asa cred ca nu va fi cu suparare dar il voi prelua si eu Image Image Image


Post Reply