Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
arinusha
Posts: 70
Joined: 20 Feb 2012, 13:44

Re: Muzicanţii II

Post by arinusha »

Salut as dori sa aflu pareri despre formatia Maestro , vrem sa-i luam pe iei daca o sa fie liberi? si ce pret au? mersi


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Muzicanţii II

Post by INNA 2012 »

daca la mine patesc asa,nu stiu ce fac,probabil o sa fiu isterica,o piesa de jale,si inka de 8 ori cintata? mamma mia
dar am o alta problema,la masa mare,la inchinat,de la fiece masa se va solicita o bucatika din piesa,si muzicantii umbla cu straista si colecteaza banii...atit de tare nu imi place chestia asta
am vazut o nunta unde solista era si moderator,cind a ajuns vremea,si-a pus straista pe umar si mergea pe la fiecare care solicita piesa...atit de urit mi s-a parut,ca nu stiu cum sa evit asa ceva la nunta mea :(


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Muzicanţii II

Post by Alinkka »

INNA 2012 wrote:daca la mine patesc asa,nu stiu ce fac,probabil o sa fiu isterica,o piesa de jale,si inka de 8 ori cintata? mamma mia
dar am o alta problema,la masa mare,la inchinat,de la fiece masa se va solicita o bucatika din piesa,si muzicantii umbla cu straista si colecteaza banii...atit de tare nu imi place chestia asta
am vazut o nunta unde solista era si moderator,cind a ajuns vremea,si-a pus straista pe umar si mergea pe la fiecare care solicita piesa...atit de urit mi s-a parut,ca nu stiu cum sa evit asa ceva la nunta mea :(
nici mie nu-mi place momentul asta, ei singur shiu pus pretul atunci tre sa kinte la masa mare fara a mai cere sau a lua de la cineva bani


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by Alintush »

de fapt nu ei cer bani, dar invitatii zic: " din partea mea .... pentru muzicanti "
urasc chestia asta, adica e putin sumele enorme care le iau de la noi, transportul si bucatele de pe masa care tot noi le platim...inca umbla si string bani de pe la mese...
Eu din principiu muzicantilor nu le dau nici o copeica pe la nunti, dar sunt altii care lasa cite 20 lei 50 lei 100 lei si nu le cinta cintecul care-l doresc ei...sau cinta foarte foarte putin...


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Muzicanţii II

Post by INNA 2012 »

nu alintush,daca vrei o piesa si nu dai bani,nu ti_o cinta. de asta as vrea sa cinte cite o piesa pt fiece masa fara a lua bani.si daca cineva vrea sa dea,no problem.important sa cinte si fara bani


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by Alintush »

INNA 2012 wrote:nu alintush,daca vrei o piesa si nu dai bani,nu ti_o cinta. de asta as vrea sa cinte cite o piesa pt fiece masa fara a lua bani.si daca cineva vrea sa dea,no problem.important sa cinte si fara bani
cinta si fara bani, doar ca nu piesa care o vrei tu


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by La_dame »

Alintush wrote:de fapt nu ei cer bani, dar invitatii zic: " din partea mea .... pentru muzicanti "
urasc chestia asta, adica e putin sumele enorme care le iau de la noi, transportul si bucatele de pe masa care tot noi le platim...inca umbla si string bani de pe la mese...
+1


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by RoDiNkA »

Si mie imi displace enorm acest obicei format cu timpul...
Eu consider ca acest moment ar fi bine de discutat cu muzicantii si moderatorul, de pus totul la punct, sunt sigura ca veti ajunge la un numitor comun!
La noi va fi muzica cu Dj si deja am vorbit cu moderatorul, asemenea momente vor fi excluse la nunta noastra, deoarece nu vom face masa mare.
Bafta fetelor, totul e in mainile voastre!


Image
User avatar
liana2012
Posts: 51
Joined: 06 Mar 2012, 17:08

Re: Muzicanţii II

Post by liana2012 »

Fetelor ce muzicanti mai stiti in jur de 700 euro :oops:
Cu o luna inainte de nunta am ramas si fara muzica si moderator ...
Acum tre sa caut din nou mai ales ca am nevoie de muzica pentru o nunta mixta :evil:
Vreo formatie care imbina dj + live stie cineva?
Last edited by liana2012 on 17 Dec 2012, 18:33, edited 1 time in total.


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by perla »

Liana2012 îmi pare rau... uite fetele au luat DJ la nunta.. crede-ma, un DJ bun, care te va costa cu tot cu moderator in jur la 600-700 euro, va face treaba mult mai buna... cauta aici pe site s-a discutat despre DJ si cit costa ei... uita-te si pe 999.md... Succes si capul sus...


Locked