Nunta in aer liber

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
nessa
Posts: 11
Joined: 20 May 2013, 08:15

Re: Nunta in aer liber

Post by nessa »

russ_md wrote:Eu am facut recent la Curtea Mosului. Arenda localului 400 lei persoana + mancarea 400 lei. Alegi ce vrei din meniu. Eu am ales mai mult bucate la gratar(legume, somon, carne de porc / pui), tartine somon si icre, salate usoare, legume proaspete, cascaval etc... in forma de furshett-banquet. Totul este, cort, mese, scena, etc... Cognac si vodka nu am avut, doar cocktailuri (barman bar) si putin vin. 80 persoane, majoritatea absoluta tineri. Recomand :)

Mersi mult Russ_md eu am dat like la pagina lor pe facebook, shi am scris in privat ..da au rs ca sa sun pe un numar , asha ca o sa incerc zilele astea, da am vazut ca acolo e mai mult traditsional, cu ulciare shi tot in stil tsaranesc ..e frumos nu am ce zice.. da ash dori ceva mai clasic , oricum inca sunt in cautare ..dar inca o data mersi p/u informatsie !!! ;)


russ_md
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta in aer liber

Post by russ_md »

Ulcioarele alea si alte detalii sunt optionale, probabil a fost dorinta mirilor :) adica ele sunt doar daca vrei, iti pui ce vrei... cel putin eu asa am facut ) la mine nici nu miroasea a stil traditional )


User avatar
Catalincik
Posts: 95
Joined: 15 Aug 2012, 15:27

Re: Nunta in aer liber

Post by Catalincik »

eu as alege intre Club Royal Park si Prezident...sora mea face la Prezident :) imi pare foarte dragut


nessa
Posts: 11
Joined: 20 May 2013, 08:15

Re: Nunta in aer liber

Post by nessa »

Catalincik wrote:eu as alege intre Club Royal Park si Prezident...sora mea face la Prezident :) imi pare foarte dragut
da super. Prezident e shi pe plan la noi cred . Inca nu am clarificat da pana ce asta ramane pe plan.doar ca eu nu sunt in tsara shi nu ma mai pricep ce intra in meniu? adica ca vreau o nunta bogata nu sa te scoli de la masa shi sa fii flamand?! :geek:


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Nunta in aer liber

Post by Capsunica »

nessa, meniul ti-l alegi tu singura. poti sa pui si 20 de bucate, ca farfuriile sa stea in 3 etaje pe masa si sa fii sigura ca nimeni nu se scoala de la masa de atita ca o mincat prea mult. :D


User avatar
Catalincik
Posts: 95
Joined: 15 Aug 2012, 15:27

Re: Nunta in aer liber

Post by Catalincik »

nessa wrote:
Catalincik wrote:eu as alege intre Club Royal Park si Prezident...sora mea face la Prezident :) imi pare foarte dragut
da super. Prezident e shi pe plan la noi cred . Inca nu am clarificat da pana ce asta ramane pe plan.doar ca eu nu sunt in tsara shi nu ma mai pricep ce intra in meniu? adica ca vreau o nunta bogata nu sa te scoli de la masa shi sa fii flamand?! :geek:
meniul are de toate, cam ca si peste tot doar ca este putin mai scump poti sa faci o nunta in stil marin si in cazul acesta alege mai mult peste...este un platou cu produse marine (480 g -450 lei), asa ceva din cite tin minte acesta este si cel mai scump ce au in meniu...in rest +, - aceeasi...multe feluri de carne (vita, porc, pui, peste), salate, aperitive...daca te intereseaza pot sa iti transmit meniul lor


User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Nunta in aer liber

Post by WonderlandBride »

nessa wrote:
Catalincik wrote:eu as alege intre Club Royal Park si Prezident...sora mea face la Prezident :) imi pare foarte dragut
da super. Prezident e shi pe plan la noi cred . Inca nu am clarificat da pana ce asta ramane pe plan.doar ca eu nu sunt in tsara shi nu ma mai pricep ce intra in meniu? adica ca vreau o nunta bogata nu sa te scoli de la masa shi sa fii flamand?! :geek:
E tare frumoasă terasa asta de la Prezident... Văd piscina și terasa și îmi imaginez cum o să fie nunta mea și m-apucă stresul :D

Vroiam să întreb dacă scena ceia de acolo e a lor sau trebuie să o aducă mirii?


nessa
Posts: 11
Joined: 20 May 2013, 08:15

Re: Nunta in aer liber

Post by nessa »

Catalincik wrote:
nessa wrote:
Catalincik wrote:eu as alege intre Club Royal Park si Prezident...sora mea face la Prezident :) imi pare foarte dragut
da super. Prezident e shi pe plan la noi cred . Inca nu am clarificat da pana ce asta ramane pe plan.doar ca eu nu sunt in tsara shi nu ma mai pricep ce intra in meniu? adica ca vreau o nunta bogata nu sa te scoli de la masa shi sa fii flamand?! :geek:
meniul are de toate, cam ca si peste tot doar ca este putin mai scump poti sa faci o nunta in stil marin si in cazul acesta alege mai mult peste...este un platou cu produse marine (480 g -450 lei), asa ceva din cite tin minte acesta este si cel mai scump ce au in meniu...in rest +, - aceeasi...multe feluri de carne (vita, porc, pui, peste), salate, aperitive...daca te intereseaza pot sa iti transmit meniul lor
da chiar te rog daca potsi !! la mine nimeni nu e in Md. 2 saptamani in urma au fost parintsii acolo shi au intrebat ce shi cum , da mie frica ca acushi shtii cum sunt moldovenii, ei vor mese incarcate, bogate sa nu mori de foame . Shi mi-e interesant cat costa sa ei un designer sa amenajeze terasa . Ca sa faci o nunta normala vre-o 25 000 de euro ajunge ??? adica totul inclus . :?


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Nunta in aer liber

Post by Nadinn »

nessa eu cred ca poti sa te incadrezi in cu mult mai putini bani,,,25000euro dupa parerea mea e exagerat,eu cu asa bani as face nunta sh dupa m-as duce in luna de miere in Maldive sau Bora Bora))),dar ma rog depinde de fiecare,de cit esti dispusa sa cheltui pe acest eveniment


nessa
Posts: 11
Joined: 20 May 2013, 08:15

Re: Nunta in aer liber

Post by nessa »

Nadinn wrote:nessa eu cred ca poti sa te incadrezi in cu mult mai putini bani,,,25000euro dupa parerea mea e exagerat,eu cu asa bani as face nunta sh dupa m-as duce in luna de miere in Maldive sau Bora Bora))),dar ma rog depinde de fiecare,de cit esti dispusa sa cheltui pe acest eveniment
ei in Bora Bora pe cat potsi sa te duci ? pe 2 zile ??)) ca pe noapte e 1500 asha ca da-tsi seama. Sincer eu nu shtiu ce shi cum , de asta shi intreb adica , ca nici mie nu mii a arunca banii in vant, ca nu shtiu ce pretsuri sunt shi mai depinde cate personae o sa ai la nunta , ca daca o sa ai 200 e in jur la 10 mii shi ceva numai mancarea cu localul, fara alcool shi amenjare, haine shi tot ce mai trebuie :) eu asha vrea sa nu se cheltuie mult, ca banii nu se fac asha ushor. Pai in medie cat se cheltuie pu o nunta?mersi anticipat ;)


Post Reply