Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Admin »

Mariashca wrote:Fetelor eu vreau sami cos rochia dupa modelul Maggie Sottero /Claudette http://www.maggiesottero.com/dress.aspx ... tyle=S5256 imi place mult Image, am in plan sa schimb culoarea lentei de la briu in combinare cu costumul sau cravata mirelui, inca nam dato la cusut , va rog sa spuneti si voi parerea, mersi
Frumoasa rochia, foartee... Intradevar vezi prin saloane ce ti-ar sta bine si in ce te-ai simti comod. Daca tu crezi ca e ok, dute la salonul Samira, doamnele lucreaza f bine si ti-o vor coase fara probleme. Bafta!


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Admin »

kkristina, e mult si 800 de euro sa dai pe ea. In chirie, gasesti frumoase si cu 500-600 de euro. Eu o cos cu 575 euro si ramane la mine. E aproape gata si arata f bine.


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Mariashca »

Admin wrote:kkristina, e mult si 800 de euro sa dai pe ea. In chirie, gasesti frumoase si cu 500-600 de euro. Eu o cos cu 575 euro si ramane la mine. E aproape gata si arata f bine.
iulia spiridush la fel iti cosi rochia la Samira? esti multumita de rezultat?foarte mult ma intereseaza sa fie stofa calitativa......si stau la dubii daca intr-adevar e adusa din Italia cum spun doamnele......sa speram ca e asa !

Fetelor va mutumesc la toate pentru apreciere, eu am mai masurat asa tip de rochii si imi sta foarte bine, dar am sa mai merg totusi prin saloane sa vad ce mai este ca am fost doar in 4 pina ce, o zi buna tuturor si sarbatori fericite, succese !!!


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Admin »

Marishca, deocamdata rochia nu e gata. Am fost de vreo 3 ori la proba si imi place ce am vazut :D. Miercuri am duc deja cu pantofii sa vada inaltimea si ramane dantela sus la sani. In rest, mi-a placut ceea ce e gata deocamdata. Eu stiu fete care si-au cusut-o acolo si au ramas multumite. Nu m-as fi apucat sa o cos daca nu as fi vazut lucrari facute la acel salon. Oricum, cand e gata postez poze neaparat aici.
P.S: nici eu ink nu ma dumiresc cum sa afisez poze pe forum dar dupa pasti ma apuc serios de capul lui ;)


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Mariashca »

Am vazut si eu in salon rochii cusute pe loc si sunt frumoase, chiar si am probat vreo 5 sa vad ce imi sta mai bine. Admin, o intrebare referitor la stofa, singura iti alegi ce doresti sau doamnele tio cos si gata? si cit de calitativa este? mersi anticipat


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by kkristina »

In caz ca cineva vrea sa-si puna in arenda rokia spuneti-mi, mie imi trb masura 34 :P , aproape de nunta precis ca imi v-a trb 32 de atitea griji Image


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Admin »

Mariashca wrote:Am vazut si eu in salon rochii cusute pe loc si sunt frumoase, chiar si am probat vreo 5 sa vad ce imi sta mai bine. Admin, o intrebare referitor la stofa, singura iti alegi ce doresti sau doamnele tio cos si gata? si cit de calitativa este? mersi anticipat
Deci, baza rochiei e facuta dintr-un material mai dur , mai tare. Ala e clar deja ca nu ai cum sa-l alegi. E baza si din ala se fac toate. Deja mai departe iti alegi: stofa, dantela cat de bogata sa fie, vrei dantela cu flori cusute manual sau nu, culoarea iti alegi si tot asa...Bineinteles ca tu alegi stofa si tot ce tine de rochie. De aia si am ales sa o cos: e mai ieftin, e doar a mea si eu prima o imbrac, o fac exact pe mine, exact cum vreau si din ce vreau. Incearca sa vb initial cu doamna de la Samira. O gasesti acolo in zilele de marti. E amabila si te poate sfatui...


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Mariashca »

Mersi mult Admin, din aceste considerente am sami cos cred ca rochia, intr-adevar cum spui tu e cusuta pe tine si dupa modelul ales, plus la toate eu nu pot sami permit sa iau o rochie in chirie cu 800 euro.....e mult !!!! am sa mai vad ceva modele, daca nu ramin la ceea ce am plasat aici pe forum ca tot e ok si imi place mult ....


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by alea »

si eu deja mi-am ales rokia...chiar azi am semnat contractul la salonul amadeus...aceasta e rochita mea http://www.bestbridalprices.com/images/ ... eston.html

eu tot din start am zis ca no sa-mi iau rokie mai scumpa decit 1000euro, dar sa primit putin mai mult...in fine, asta mi-a placut...asta e:)
eu tot din strat am vrut sa o cos, dar mi-a fost frica si ma bucur mult ca nu sunteti dezamagite si iesa rokitele voastre asa cum vati dorit.
Eu rokia o iau in kirie, prima kirie..de mai multe ori tot citesc ca ziceti ca o coaseti pe voi, la orice salon rokiile se ajusteaza pe fiecare mireasa...asa ca sta ca a 'doua piele' Am fost prin multe saloane...asa ca pot recomanda : Diana, biatrice, mireasa moderna,amadeus...
bafta fetelor:)


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

naty83 wrote:in chirie 400e.Dar vad ca mai sus zici ca ai deja rochie de la lasposa
eu inca nu mam decis 100% ka o ia pe ia .asat mio da o kunoscuta in kirie...dar ea este prima pe lista..dar shtii ku kit merg mai mult imi plac shi altele...! :roll: dar mai am o prietena care cauta rokita!shi deacea tem intrebat! :D


Locked