Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Am vazut si eu acest anunt!! Sincer eu cred ca e prea scump pentru o rochie deja purtata .In salonul Unica Mariaj acaesta rochie noua se vinde cu 800 euro si se da in chirie cu 500 euro. Ca sa o cumperi noua din SUA eu am gasit magazine si cu 700-750-800 dolari...Nu pretind so dea cineva gratis,realizez ca noua a costat ceva bani... Mie mi-a placut acest model ca e pufoasa de la sine,fara alte cercuri...In avatar asa si am probato fara cercuri ...Pina acum aveam cosmaruri ca no sa-mi gasesc rochia MEA dar acum am cosmaruri ca nu gasesc de unde so iau.... Image


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

CristinaB7 wrote:Am vazut si eu acest anunt!! Sincer eu cred ca e prea scump pentru o rochie deja purtata .In salonul Unica Mariaj acaesta rochie noua se vinde cu 800 euro si se da in chirie cu 500 euro. Ca sa o cumperi noua din SUA eu am gasit magazine si cu 700-750-800 dolari...Nu pretind so dea cineva gratis,realizez ca noua a costat ceva bani... Mie mi-a placut acest model ca e pufoasa de la sine,fara alte cercuri...In avatar asa si am probato fara cercuri ...Pina acum aveam cosmaruri ca no sa-mi gasesc rochia MEA dar acum am cosmaruri ca nu gasesc de unde so iau.... Image
te inteleg foarte bine, eu am nimerit in aceeasi situatie
din cate inteleg vrei sa o cumperi , sa ramana la tine
nu te-ai gandit sa o cosi? pana in august ai destul timp? sau doresti anume sa fie original


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

.

Post by CristinaB »

Nu am o preferinta aparte,original neoriginal..Am gasit modelul mi-a placut ...Dar cel mai mult mi-a placut impresia care mi-a lasato materialul din care era facut...moale,delicat...Parca te mingia cind o imbraci..De asta si stau la dubii...Mie frica ca daca o cos ,o imbrac ,ma vad in oglinda si zic ca nu!!! Daca sa o cos cam ma costa vreo 450-500 euro.


Image
Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

CristinaB7 wrote:Nu am o preferinta aparte,original neoriginal..Am gasit modelul mi-a placut ...Dar cel mai mult mi-a placut impresia care mi-a lasato materialul din care era facut...moale,delicat...Parca te mingia cind o imbraci..De asta si stau la dubii...Mie frica ca daca o cos ,o imbrac ,ma vad in oglinda si zic ca nu!!! Daca sa o cos cam ma costa vreo 450-500 euro.
Cristina, e bine ca ai inceput de pe acum cautarea pentru ca ai timp sa o iei sau cosi fara graba si fara sa arunci bani in vint, asa ca nu iti face griji
in privinta chiriei eu as opta sa imi cumpar rochia, e un eveniment unic in viata mea , iar rochia de mireasa e cel mai important accesoriu purtat in ziua nuntii... eu vreau sa o cumpar sau sa o cos si sa fie a mea si numai a mea, sa se joace fetele mele asa cum ne-am jucat si noi cu rochia mamei, e o placere ENORMA, care pentru 200 euro economie nu se merita sa o perzi
Image
P.S. eu am inteles de la cineva in domeniu ca rochiile de la saloane care au fost date in chirie si nu au fost distruse se vind si a 2-a oara ca noi


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

si mie imi place rokia mori lee foarte mult si ma gandeam sa o cos la salonu imperatrice, dar ma gindesc cai riscant sa o cos fara so probez findca eu am sa vin cu 2 saptamani inainte de nunta dar mii si frica ca nu o sa gasesc sami cumpar ceva in 2 saptamani ..


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

Kristina+mashiu wrote:si mie imi place rokia mori lee foarte mult si ma gandeam sa o cos la salonu imperatrice, dar ma gindesc cai riscant sa o cos fara so probez findca eu am sa vin cu 2 saptamani inainte de nunta dar mii si frica ca nu o sa gasesc sami cumpar ceva in 2 saptamani ..
Incearca sa probezi acolo unde te afli si vezi ce iti sta bine, apoi cauta-ti modele pe internet care corespund la ceea ce ai probat, sau chiar poti sa iti faci poze in salon daca te lasa
.... eu de exemplu de cind am inceput sa ma uit dupa rochii mi-au cazut tronc la inima cele de tip sirena, si am fost si am probat si nu ma avantajeaza deloc ca sunt mica de statura, imi trebuie ceva cu corset normal sau de tip Linie A
tu la care Mori Lee te referi? sunt o multime de modele: http://www.morilee.com/


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

mori lee 1601 imi place foarte mult am probat odata rokia unei prietene si era in gen de printesa si corsetul in forma Image inimioara si imi statea bine


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

si eu as prefera sa am rokia mea findca vreau sa fac poze dupa nunta aici la mare :lol:


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

Kristina+mashiu wrote:si eu as prefera sa am rokia mea findca vreau sa fac poze dupa nunta aici la mare :lol:
:) Daca ai aceasta posibilitate sa n-o ratezi!


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Rochia de mireasa

Post by olicika »

O da poze la mare, sunt niste emotii de nedescris, noi am avut deja asa o experienta, e ceva splendid. :D Image Image Image Image


Image
Locked