Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

svetlana wrote:Ne-am intors si din luna de miere.. :cry: :cry: :cry: :cry:
Deci, a fost SUPERB , fetitelor,....cu mici perepetii desigur...ca la moldoveni (de ex aminarea avionului):D
Am fost in KEMER, o verdeata si niste privelesti minunate, plus marea, minunata si am avut si parte si de timp superb!!!!!Si desigur si surprize placute din partea hotelului, deoarece eram honeymoon :D
Felicitari, interesanta ideea si cu cadoul pentru tinerii casatoriti din partea hotelului, imi inchipui deja petale de flori prin camera ....

Noi suntem in asteptarea vizei pentru Italia!!!!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by maryLand »

Svetlana felicitari...ma bucur ca ati avut parte si de timp si de surprize...intr-adevar trebuie de indicat la fiece agentie ca suntem in luna de miere ca sa tina cont ca vrem romantica. Image Image


Image
o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by o fosta mireasa 2 »

Merci, fetelor....Chiar avem nevoie de asa ceva macar o data in an...relaxare ....multa relaxare.... Da, sa specificati la agentii sau chiar cind ajungeti la hotel sa le spuneti ca sunteti in luna de miere...Sunt multeeeeeeeeee surprize placute :D


mary111
Posts: 91
Joined: 04 May 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by mary111 »

Miresuici, ce ati ales pentru luna de miere ...????
pleaca cineva spre o destinatie exotica....as vrea sa aflu ce preturi....? ca noi nu ne putem nicidecum hotari unde vrem...avem un buget p.u asta peste care nu am vrea sa trecem...
povestiti va rog ce planuri aveti..... :D :D :D


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadia803 »

Voi ce parere aveti despre egipt? anul asta au reducere ca nu se prea trage lumea acolo din cauza rascoalelor care au fost...dar totusi pe plaja lumea este si nimeni nu pateste inca nimic..
Eu asa de tare vreau acolo...dar parca am retineri
Voi ce ziceti ce stiti? se poate de dus acolo? Image


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Luna de miere ...

Post by charnelle »

nadia803 wrote:Voi ce parere aveti despre egipt? anul asta au reducere ca nu se prea trage lumea acolo din cauza rascoalelor care au fost...dar totusi pe plaja lumea este si nimeni nu pateste inca nimic..
Eu asa de tare vreau acolo...dar parca am retineri
Voi ce ziceti ce stiti? se poate de dus acolo? Image
Cunosc cateva persoane care au plecat in Hurghada si Sharm el Sheik acum in primavara, cu 500 euro tot inclus in hotel foarte bun, si a fost foarte bine! cred ca e mai periculos de mers in cairo, piramide, dar in sudul egiptului pe plaja nu cred ca e periculos. hotelele sunt pline de rusi chiar si acum :D


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadia803 »

Am fost recent la o agentie de turism si mi-a spus asa: Daca te inscrii si schimbi numele de familie, nu poti merge cu avionul dupa nunta inainte de a schimba actele. Insa cu autocarul se poate. La Aeroport in Md baza de date se actualizeaza si nu se permite trecerea cu familia veche. Deci aveti grija sau informati-va mai bine!


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadiko »

nadia803 wrote:Am fost recent la o agentie de turism si mi-a spus asa: Daca te inscrii si schimbi numele de familie, nu poti merge cu avionul dupa nunta inainte de a schimba actele. Insa cu autocarul se poate. La Aeroport in Md baza de date se actualizeaza si nu se permite trecerea cu familia veche. Deci aveti grija sau informati-va mai bine!
da, adevarat. pentru plecare peste hotare pasaportul n u este valabil, in RM e valabil inca o luna. azi am concretizat la OSC


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

nadiko wrote:
nadia803 wrote:Am fost recent la o agentie de turism si mi-a spus asa: Daca te inscrii si schimbi numele de familie, nu poti merge cu avionul dupa nunta inainte de a schimba actele. Insa cu autocarul se poate. La Aeroport in Md baza de date se actualizeaza si nu se permite trecerea cu familia veche. Deci aveti grija sau informati-va mai bine!
da, adevarat. pentru plecare peste hotare pasaportul n u este valabil, in RM e valabil inca o luna. azi am concretizat la OSC[/quot



De 2 ani deja port familia sotului, asa ca "thanks god' ca nu mai am si problema asta, vom pleca chiar dupa zeama in Italia


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by maryLand »

Da, am aflat si eu k nu putem pleca fara noul nume in pasaport. Noi insa nu mai plecam nikaieri deoarece am suferit o interventie chirurgicala grav si 2 ani fara zboruri si mari si soare. Dar recomnad neaparat sa va dceti, nu economisiti la acest capitol pt e sunt emotii ce nu mai pot fi traite alte dati.... Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/


Image
Post Reply